ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Споделено, откровено, съкровено
Kalia

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kalia »

Пастет от слънчогледови семки:
Суровото сл.семе се измива и накисва за една нощ.След това се оставя да покълне,като се промива от време на време.След като покълне се смила в блендер,заедно с малко маслинки,копър,морска сол и 1 скилидка чесън.Получава се пастет за мазане върху филийка или като добавка към салати.Отличен заместител на мазнините.Може да се добавят и смлени сурови ленени и сусамови семена.Много вкусно и пълно с омеги... :222
Към пастета може да се добавят нарязани на ситно краставици-получава се много вкусна веганска салата "Снежанка". :524
Супа от тученица:
Понеже в двора на фирмата е пълно с полезната трева,реших да пробвам една крем-супа от нея, която стана много вкусна.Иначе и на салатата(или като добавка към летните салати) суровата тученица е много полезна. Нарязват се на ситно:1 глава кромид лук,1 голям картоф,2 тиквички,1 морков,тученица-повечко :lol: .Включва се котлона,докато клокне и се изключва.Прибавя се магданоз,копър и малко червен пипер.Задушава се 1-2 часа и след това се пасира с пасатор.При сервирането се добавят масълце и крутончета.Ммммм... :984
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ШИШЧЕТА ОТ КАРТОФИ И КАРФИОЛ

Не знам дали ви е хрумвало някога да си направите такива зеленчукови шишчета, но аз ги опитах - собственоръчно изработени от мен и мноооооооого ми харесаха. :954 Другото готино на тази рецепта е, че вкусът на картофите доближава този до пържените, но все пак са печени, а не пържени. :)

Необходими продукти за 1 порция:

картофи - 200 - 250 г
карфиол - 200 - 250 г
зехтин - 2 с.л. (може и повече, ако ви допада)
червен пипер
черен пипер
къри
сол

Начин на приготовление:

Обелете и нарежете картофите на шайби с дебелина около 0,5 см. Накъсайте карфиола на средно големи розички. Поръсете ги с подправките и солта, а накрая залейте със зехтина. Оваляйте добре! Вземете си дървени шишчета и ги редете по следния начин: шайба картоф, розичка карфиол - докато свършат. Сложете ги в тавичка и печете на обикновена фурна - 30-40 минути или до готовност.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

:326 :524 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ТОРТА БЕЗ БРАШНО С КРЕМ ОТ ТИКВА

Необходими продукти:

за блата:
200 г орехови ядки
200 г кокосови стърготини - за предпочитане био
15 фурми без костилка
3 яйца

за крема
опечена или сварена предварително тиква - 600 г или приблизително толкова
овесени ядки - ммм..... ами аз ги слагам на око, но примерно не повече от 100 г
чия - 30-40 г
фурми без костилка - около 10
какао на прах - 2-3 с.л.
какаова паста (маса) - 2-3 с.л.


Начин на приготовление:

Оригинала на тази рецепта принадлежи на Руми Илиева от fitnesinstructor.com: Кокосова торта с крем от тиква, без брашно, глутен и рафинирана захар. Аз модифицирах само крема.

:!: Приготвяне предварително на тиквата. По ваш избор - изпечете я на фурна или я сварете. Лично аз предпочитам печенето на фурна, т.к. тогава изкусителният аромат на печена тиква се концентрира изключително апетитно :). Аз пека оранжевелка като насипвам кафява захар на дъното на тавичка, заливам я с 1 пръст вода и отгоре нареждам парчетата. :!:

За приготвянето на блата ще ви е необходим кухненски робот. Разбийте яйцата заедно с фурмите в купата с S-образния нож докато станат на пяна. Прибавете кокосовите стърготини и повечето от орехите - продължете да разбивате докато получите фина смес. След това добавете останалите ядки и пуснете за кратко робота - така че ядките да се накълцат, но не и да се смелят. Изсипете в тавичка, постлана с кухненска хартия, и оформете чрез натискане. Запечете за около 50 минутки на 140 градуса.

Приготвяне на крема - за да не загубите ценните вещества в какаовата паста, трябва да я разтопите на водна баня и на ниска Т, което ще рече 1-ва или 2-ра степен на котлона. За 2-3 супени лъжици какаова маса при Т, създавана от 2-ра степен на котлона, ще ви са необходими около 30-40 минутки - така че ви препоръчвам да стартирате именно с разтапянето на пастата.

Ако ви остане вода след изпичането на тиквата, залейте с нея овесените ядки. В случай, че сте избрали да варите тиквата, със сигурност ще имате достатъчно вода, за да залеете овесените ядки. Оставете ги да поемат водата и да се надуят - около 15-ина минутки. Добавете към тях фурмите и ползвайки отново купата с S-образния нож на кухненския робот (може въобще да не е я миете след приготовлението на блата), разбийте до фина смес. Количеството на фурмите определя до голяма степен сладостта на крема. Т.к. аз пека тиквата със захар, то 10-ина фурми са напълно достатъчни за крема. Но ако вие варите есенната красавица или пък я печете без захар, то можете да увеличите количеството на фурмите или да добавите мед. Постепенно към разбитите овесени ядки и фурми, прибавете печената (сварена) тиква.

След като сте разбили всичко до хомогенна смес е време да й докарате и шоколадовия вкус. Добавете какаото и разтопената какаова паста - разбъркайте добре. Накрая изсипете чията и завъртете още 2-3 пъти с кухненския робот, така че да се разпредели равномерно. Оставете за около 10-ина минутки на хладно. За това време какаовата паста ще почне да се втвърдява, а чията да се желира. Целта е, като изсипете крема върху блата, той да не се разтече, а да може да се оформи върху му подобно на мус.

Докато сте приготвяли крема, блатът би трябвало вече да е опечен и съответно да е замирисал много вкусно. Прехвърлете го заедно с кухненската хартия в поднос за торта. Изсипете върху още горещия блат приготвения крем - ако имате подходящи прибори, загладете красиво. Оставете тортата за поне 24 часа на хладно. Имайте предвид, че колкото повече време я оставите, толкова по-вкусна ще става. Вярвате или не, но на 48-я час от приготвянето й, вкусовете в нея са доста по-хармонично допълващи се сравнение с ден по-рано. :222

Да ви е сладко!

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Ани, снимката на твоето кулинарно творение ли е? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

Kleo написа:Ани, снимката на твоето кулинарно творение ли е? :922
дЪ! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Ани, снимката на твоето кулинарно творение ли е? :922
дЪ! :1062
Изглежда превъзходно, великолепно и прелестно! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ПИЛЕ ВЪРХУ СОЛ

Необходими продкути:

1 цяло пиле Дюк
300 г сол на кристали
краве масло - около 100-120 г
4 скилидки чесън
сол, черен пипер, червен пипер и къри


Необходими продкути:

Важно е наистина да вземете качествено пиле - дали ще е Дюк или ще е домашно пиле, с което се сдобивате по алтернативни на хранителните супермаркети начини, няма значение. Просто - доверете се на качествено пилешко месо.

Измийте добре пилето и го оставете да се поотцеди. Поставете половината или повече от половината от краве маслото ПОД кожата на пильока. Аз примерно слагам масло на 2 места по корема, на 2 места по гърба, в основата на бутчетата и в основата на крилцата. Направете си прорези в кожата, ако не можете по друг начин да сложите маслото. На същите места, където е маслото, добавяйте и по няколко колелца от нарязаните скилидки чесън.

Когато сте готови с горното, разтопете останалата мазнина и полейте пилето. След това го овкусете според вкуса и предпочитанията си. Аз ръся по малко (ама наистина малко) сол и черен пипер върху цялото пиле. А после втривам върху кожата му червен пипер и къри.

На дъното на тава, постелете хартия за печене или алуминиево фолио (поставянето на хартия или фолио не е задължително, но силно препоръчително, защото ако не го направите, след печенето ще са ви необходими чук и длето, за да изчегъртате залепналата сол и мазнина :lol: ). Сипете върху нея солта на кристали - нека слоят на солта да е с дебелина около 0,5 см. Може и по-малко, разбира се. Разположете върху нея удобно пилето :954 , сипете съвсем малко водичка около него.

За печенето - може да стане на максимална температура, но ако искате да печете на 150 градуса, то тогава си предвидете около час и половина. По време на печенето, извадете пилето поне 2 пъти и го натъркайте с още малко масло.

Приятно ядене!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

Какъв майтап само..... Знаех, че имам такава тема, пусната тук във форума, но..... не можех да се сетя нито къде я бях създала първоначално (в кой подфорум), нито пък къде я преместих в последствие - като обновявах мецата.... Тук беше последното място, за което се сетих да потърся :221 .... и слава Богу, де... че не съм я затрила. Чудя се дали да я оставя тук или да я преместя.... ще видя.

А "съживявам" темата, защото искам да копирам тук и да си съхраня 2 линка за рецепти, които правя вече няколко пъти и се получават доста успешни - да ми е лесно да си ги търся после.

ГЪБЕН СОС ЗА СВИНСКИ ПЪРЖОЛИ

КАШКАВАЛ НА ФУРНА
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

Снощи за първи път от няколко години Момчил сготви тази рецепта..... не се получи съвсем както го очаквах, но пък.... предстои и аз да я направя. От нея имам в спомените си непокътнат аромата на Индия, носещ се от моята кухня :954 .
cchery написа: 18 Апр 2013, 10:20 ПИЛЕ МАСАЛА


Необходими продукти:
ким - 1 ч.л.
къри - 1 с.л.
куркума - 1-2 с.л.
кориандър семена или смлян - 1 с.л.
червен пипер - 1 с.л.
чесън - всичките скилидки от 1 малка глава
стар лук - 1 глава
домати от консерва - 1 буркан
пилешко месо - на късчета най-добре - 700-800 г
сол на вкус - може да се сложи в процеса на готвене, може и след това да се овкуси

mdh kitchen king masala - : кориандър, кимион, чили, куркума, черен пипер, карамфил, листа от сминдух, сол, иднийско орехче, джинджифил, семена от кардамон, канела, дафинов лист, нахут, копър, горчица, синап, чесън и лук на стърготини, зелен кардамон, смлян корен от див копър


Начин на приготовление:

Смесете олио или зехтин с вода и загрейте на котлона докато заври. След като мазнината вече е гореща, задушавайте в продължение на 5 минути нея кима, кърито, куркумата, червения пипер и кориандъра. Добавете нарязаните скилидки чесън и лук - при необходимост долейте с вода. След като са поомекнали наръсете от готовата подправка китчън кинг масала и сложете пилешкото месо - долейте с вода така че почти да покрива пилешкото и гответе до почти пълна готовност - 20-25 минути (разбърквайте често и при необходимост редувайте да доливате с вода и мазнина). След това изсипете доматите от буркана и задушавайте в продължение на 10 минути или докато ви допадне на вкус.


Такаааааа :954 - историята на тази рецепта е свързана с "обмяната на опит", която правят във фирмата на Момчил - за месец в техния екип беше пратен на обучение индиец, при това от Индия :1062 , че повечето им колеги в щатите също са индийци. На тръгване той остави на Момчил някои подправки, които беше взел със себе си - примерно куркумата му е вълшебна! След като я пробвах, изхвърлих моята, която беше на Биосет :D .

Този готовия микс от подправки, към който има линк по-горе също ми е наследствен от индийския младеж. Даже не знам дали го има на българския пазар - затова преведох всичките му съставки. Когато го добавях към ястието най-силно отличих аромата на канела (тогава още не бях прочела съдържанието). А след като вече консумирахме се убедих, че и от чилито не е пестено :1062 :1062 . Т.е. ако не намерите такъв микс, то спокойно можете да си добавите само канела, чили и индийско орехче. Масалата наистина си заслужава..... Лично за мен трябва да й се сложи едниствено пресен кориандър или магданоз.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от ellis_stoyanova »

Ани,невероятна рецепта,никога не съм опитвала оригинална индийска кухня,но съм правила някакви вариации,харесвам и арабската кухня,която смятам,че се доближава някак...мое си усещане.Според мен,когато се готви нещо такова е важно качеството подправките,дори най-обикновената куркума,ако не е читава ястието става някак тричаво,хайде ще чакам снимка
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Публикувай отговор