Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Как да оцелеем хранейки се!

Модератор: cchery

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнениеот cchery » Пон 25 Мар 2013, 14:44

ЧУШКИ, ПЪЛНЕНИ С ЛЕЩА

Необходими продукти:

леща - около 250 г
чушки - 8 броя големи чушки или повече по-малки
морков
лук, праз, чесън
риган, червен пипер, чубрица, черен пипер, зехтин, сол

Начин на приготовление:

Лещата се сварява до полуготовност - отцежда се от водата. В тиган се задушават лука, праза и чесъна. Върху тях се изсипва лещата и се оставя за около 5 минути на котлона. Овкусява се с чубрица и черен пипер. Чушките се пълнят с овкусената леща, наръсват се с червен пипер риган и се поливат със зехтин (може да се добави сумак). Заливат се с вода и се пекат във фурна до готовност на лещата.

Аз ги правих в йенска тенджера, където самият процес на приготовление е нещо средно между печене и варене - по този начин лещата не става твърда.
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Вто 26 Мар 2013, 10:47

Вкусни ли станаха, Чери? :1044
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Вто 26 Мар 2013, 12:03

vihrogonche написа:Вкусни ли станаха, Чери? :1044

Даааааааа, за разлика от постните ми сарми с кисело зеле и ориз от снощи :roll: :roll: . Чушките бяха превъзходни.
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kleo » Вто 26 Мар 2013, 12:13

Ще взема да ги пробвам тогава :1216
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот cchery » Чет 28 Мар 2013, 23:27

ШОКОЛАД С ВАРЕНА ТИКВА

Необходими продукти:

тиква - около 300 г
мед - 2 с.л.
кокосово масло - 2 с.л.
какаово масло - 1-2 с.л.
какао на прах - 3-4 с.л. - най-добре да е от био-какаото, а не от готовите нишестени смески
прясно мляко - 20-30 г
кокосови стърготини

Начин на приготовление:

Тиквата се сварява почти до готовност на пара. Към горещата тиква се прибавят меда, какаовото и кокосовото масло - разбърква се добре и се изчаква маслата и медът да се разтопят. Пасира се до хомогенна смес и се добавя прясното мляко - количеството му е добре да се съобрази с консистенцията на тиквата и маслата, т.е. да е такова, че да не я разводнява. Добавя се и какаото на прах и се допасирва. Насипва се в чашки и се поръсва с кокосовите стърготини.

Децата тази вечер така ядоха от този крем, че чак не разбраха, че вътре има тиква :1062 .
Изображение

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот dexter » Пет 29 Мар 2013, 09:18

А от къде купуваш какаово и кокосово масло? Мисля, мисля и не съм сигурна дали съм виждала по био-магазините.
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот tita » Пет 29 Мар 2013, 10:03

Декс, аз си купувам какаово масло от Елитис на пазара. Маслото е отлично и е на повече от добра цена, 400 гр за около 7 лв. Фирмата вносител е варненска, можеш директно от тях да си вземеш, ако не намериш по магазините. http://www.maslootkakao.com/contacts.html
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот cchery » Пет 29 Мар 2013, 17:14

dexter написа:А от къде купуваш какаово и кокосово масло? Мисля, мисля и не съм сигурна дали съм виждала по био-магазините.

Кокосовото си го вземам от Зоя.бг -ето това много ми харесва. А какаовото Боби ми го купува от Хранкооп на преференциални цени.

Тити, абе на сайта на тази фирма не видях нито асортимент, нито цени?! Имаш ли повече инфо?!
Изображение

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот tita » Нед 31 Мар 2013, 15:27

:222 Ами, то асортимента е един - 100 % какаово масло. Те го внасят, но се пакетира от Талодерма ( пак варненска фирма).
Ето така изглежда опаковката:
http://apteka.framar.bg/30027719/%D0%BA ... %B3%D1%80-
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот Cheva » Пон 08 Апр 2013, 19:08

Наистина много добра цена за какаовото масло !
Но мислих, мислих....няма как да дойде при мен на прилична цена.
Тук има био магазин 500гр - 20 лв каза продавачката (очакваха доставка).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Пон 08 Апр 2013, 20:01

И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот cchery » Пон 08 Апр 2013, 22:42

Изображение

Рецептата не е моя, а я имаме благодарение постига на Тита - Артрецептите на Петя!

Кюфтетата са У Н И К А Л Н И! Особено ако не забравите да им сложите кимиона. :1062 Да, пържат се, но... какво да се направи :1044 - не може всичко да ми е идеално!

Междудругото, за всички, които не искат да пържат - готовата забъркана за кюфтета смес (без да се добавя брашното, а лещата да е много добре отцедена!) е идеално пюре към.... да речем пилешко месо като в този случай лично според мен ще е добре да се пасира и лука, за да не хруска. Много е важно да не се забравя да се сложи пресен магданоз или пресен кориандър. А малко ароматен зехтин ще е само бонус.
Изображение

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот bobichan » Вто 09 Апр 2013, 12:28

Обожавам кюфтета от леща. Мерси за подсещането. Имам още 1 кг останал от българската био леща от Хранкоопа.

Хайде черната станция да се включи пак :1062

За хората, които не желаят да пържат - могат да оформят по-плоски кюфтенца и да ги подредят в тава, постлана с хартия за печене. Подготвяйки сместта имайте предвид, че трябва да сложите повече мазнина, защото печени стават малко по-сухи. Ако желаете можете да ги напръскате с олио на спрей. Аз го разреждам 2 към 1 с вода, за да е по-финно впръскването, а и защото мазниата смесена с вода има по-ниска точка на горене, което я предпазва от прегаряне (тоест не става канцерогенна!). А можете и просто да ги намасните с четка или с ръка.
Леща и месо не е добра комбинация според разделното хранене. :oops:
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Мнениеот tita » Вто 09 Апр 2013, 12:53

Сиренце написа:И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?

Става и още как :954 .. Сещам се за една констатация на Чери в стил ... "ама как това, с което си мажа Д-то, ще сложа в устата?", та тук ситуацията е точно същата. Напоследък често забърквам сладки овесени блокчета със същото какаово масло, което ползвам и за разните кремове, с които се мажа.

Сиренце, мога да ти донеса от това какаово масло на срещата в Усоето. Всъщност приемам заявки и от други мецанки. Мога да пращам с пощенска пратка за 3 лв, до съответен офис на Еконт. Там от където го купувам цената за 400 гр. е 6,80лв.
Чева, на теб мога лично да ти донеса. В края на месеца ще си идвам към Казанлък. :222 Ама ще ти пиша на ЛС.

Черитка, sorry че ти оспамих темата. Спирам ... :128
Изображение

Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот cchery » Вто 09 Апр 2013, 13:44

tita написа:
Сиренце написа:И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?

Става и още как :954 .. Сещам се за една констатация на Чери в стил ... "ама как това, с което си мажа Д-то, ще сложа в устата?", та тук ситуацията е точно същата. Напоследък често забърквам сладки овесени блокчета със същото какаово масло, което ползвам и за разните кремове, с които се мажа.

Сиренце, мога да ти донеса от това какаово масло на срещата в Усоето. Всъщност приемам заявки и от други мецанки. Мога да пращам с пощенска пратка за 3 лв, до съответен офис на Еконт. Там от където го купувам цената за 400 гр. е 6,80лв.
Чева, на теб мога лично да ти донеса. В края на месеца ще си идвам към Казанлък. :222 Ама ще ти пиша на ЛС.

Черитка, sorry че ти оспамих темата. Спирам ... :128

Няма проблем за спама - тук му е мястото, нали всички търсим пътя! :1062

Току-що си направих поръчка на това същото какаово масло от този сайт - и цената му е отново 6,80 лв. Т.к. фирмата е пловдивска за доставка - вземат по 2,50 до офис на Еконт.
Изображение

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

ПредишнаСледваща

Назад към Готвим здравословно