ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ЧУШКИ, ПЪЛНЕНИ С ЛЕЩА

Необходими продукти:

леща - около 250 г
чушки - 8 броя големи чушки или повече по-малки
морков
лук, праз, чесън
риган, червен пипер, чубрица, черен пипер, зехтин, сол


Начин на приготовление:

Лещата се сварява до полуготовност - отцежда се от водата. В тиган се задушават лука, праза и чесъна. Върху тях се изсипва лещата и се оставя за около 5 минути на котлона. Овкусява се с чубрица и черен пипер. Чушките се пълнят с овкусената леща, наръсват се с червен пипер риган и се поливат със зехтин (може да се добави сумак). Заливат се с вода и се пекат във фурна до готовност на лещата.

Аз ги правих в йенска тенджера, където самият процес на приготовление е нещо средно между печене и варене - по този начин лещата не става твърда.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Вкусни ли станаха, Чери? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Вкусни ли станаха, Чери? :1044
Даааааааа, за разлика от постните ми сарми с кисело зеле и ориз от снощи :roll: :roll: . Чушките бяха превъзходни.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Ще взема да ги пробвам тогава :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ШОКОЛАД С ВАРЕНА ТИКВА


Необходими продукти:

тиква - около 300 г
мед - 2 с.л.
кокосово масло - 2 с.л.
какаово масло - 1-2 с.л.
какао на прах - 3-4 с.л. - най-добре да е от био-какаото, а не от готовите нишестени смески
прясно мляко - 20-30 г
кокосови стърготини

Начин на приготовление:

Тиквата се сварява почти до готовност на пара. Към горещата тиква се прибавят меда, какаовото и кокосовото масло - разбърква се добре и се изчаква маслата и медът да се разтопят. Пасира се до хомогенна смес и се добавя прясното мляко - количеството му е добре да се съобрази с консистенцията на тиквата и маслата, т.е. да е такова, че да не я разводнява. Добавя се и какаото на прах и се допасирва. Насипва се в чашки и се поръсва с кокосовите стърготини.

Децата тази вечер така ядоха от този крем, че чак не разбраха, че вътре има тиква :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от dexter »

А от къде купуваш какаово и кокосово масло? Мисля, мисля и не съм сигурна дали съм виждала по био-магазините.
tita

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от tita »

Декс, аз си купувам какаово масло от Елитис на пазара. Маслото е отлично и е на повече от добра цена, 400 гр за около 7 лв. Фирмата вносител е варненска, можеш директно от тях да си вземеш, ако не намериш по магазините. http://www.maslootkakao.com/contacts.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

dexter написа:А от къде купуваш какаово и кокосово масло? Мисля, мисля и не съм сигурна дали съм виждала по био-магазините.
Кокосовото си го вземам от Зоя.бг -ето това много ми харесва. А какаовото Боби ми го купува от Хранкооп на преференциални цени.

Тити, абе на сайта на тази фирма не видях нито асортимент, нито цени?! Имаш ли повече инфо?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от tita »

:222 Ами, то асортимента е един - 100 % какаово масло. Те го внасят, но се пакетира от Талодерма ( пак варненска фирма).
Ето така изглежда опаковката:
http://apteka.framar.bg/30027719/%D0%BA ... %B3%D1%80-" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Cheva »

Наистина много добра цена за какаовото масло !
Но мислих, мислих....няма как да дойде при мен на прилична цена.
Тук има био магазин 500гр - 20 лв каза продавачката (очакваха доставка).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Сиренце »

И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?
Публикувай отговор