ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

Дойде моментът, когато трябва да почна да си систематизирам онова, което съм изчела, а после и изпробвала по пътя към другия начин на хранене! ЦЕЛТА - искам да се науча да готвя и съчетавам продуктите хем правилно, хем здравословно, хем разнообразно, хем вкусно! Надявам се никого няма да притесня тук с тази си "моя" темичка - в случай обаче, че е така, моля модераторите да я преместят, където счетат за добре. Приканвам и други момичета и момчета да се присъединят към това начинание. Ще бъда благодарна на всякакви забележки и коментари, подобрения и окастряния в моите рецепти!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

ДОМАШНИ ШОКОЛАДОВИ БОНБОНИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ

Мнение от cchery »

ДОМАШНИ ШОКОЛАДОВИ БОНБОНИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ

Необходими продукти:

сурово кашу - 200 г
сурови какаови зърна - 35-40 г (повече зърна - по-силен шоколадов вкус, но да не се прекалява с тях, защото ще загорчи)
кокосово масло - 2 с.л. (маслото трябва да е био - екстра вържин)
мед - 1 с.л.
фурми - 5 бр.
овесени ядки (по възможност био) - 3 пълни с.л.
прясно мляко - не повече от 70-100 мл

за овалване - орехи и печен фъстък - общо около 100-120 г


Начин на приготовление:

Сгорещете прясното мляко и залейте с него овесените ядки. Оставете ги за около половин час да поемат цялото мляко и да набъбнат. Когато овесените ядки са готови, сипете суровото кашу и какаовите зърна в кухненския робот и ги смелете на много ситно. Добавете фурмите и оставете робота да накълца и тях добре. След това изсипете последователно овесените ядки, кокосовото масло и меда (последните 2 разтопете на водна баня).

Блендирайте орехите и печените фъстъци. От сместа горе правете бонбони с големина и форма по ваш вкус, след което ги овалвайте в смлените ядки. Преди да консумирате, ги оставете в хладилника за около час.


Източник
Последно промяна от cchery на 11 Фев 2013, 21:28, променено общо 1 път.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

СПАГЕТИ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ


Необходими продукти:

пълнозърнести спагети - 400 г
лук - 1 глава
праз - четвърт стрък
чесън - 5 скилидки
гъби - 250-300
морков - 3 броя
грах - половин буркан
соев сос (чист соев сос без мононатриев глутамат) - около 200 мл


Начин на приготовление:

Спагетите се сваряват - опитът ми от тази вечер сочи, че пълнозърнестите искат повече време от обичайните 9-10 минути. Лукът се задушава за около минутка, към него се добавят последователно праза, морковите и гъбите. Долива се малко топла водичка и се оставят да се задушат за около 10 минути. Добавя се граха. След минута-две при зеленчуците се сипват отцедените спагети. Разбъркват се и се добавя соевия сос - разбърква се добре, оставя се на котлона за не повече от 2-3 минути.


Източник
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Рецептите ти ме грабват все повече и повече, Черита :1216 Браво, момиче!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ЗЕЛЕНЧУЦИ НА СКАРА

Необходими продукти:

карфиол - една малка или половин голяма глава
броколи - количеството както при карфиола
моркови - 3-4 средни моркова, нарязани на пръчици с ширина окол 7 мм
гъби
лук

за маринатата - зехтин, хималайска сол, оцет/лимонов сок
черен пипер, къри


Начин на приготовление:

Накъсайте карфиола и броколите на розички, а всяка розичка нарежете на 1 или 2 парчета в зависимост от големината й. Гъбите нарежете на шайби, лука - на месечинки. Смесете всичките зеленчуци в една купа и ги залейте с маринатата. Не е задължително маринатата да покрива зеленчука. По желание наръсете с черен пипер и къри.

След като са престояли минимум 30 минути с маринатата, запечете зеленчуците на открита скара.

п.п.: специално за броколите, карфиола и морковите - могат вместо да престояват в маринатата, да бъдат сварени за не повече от 10 минути на пара. Преди печенето им на скарата, да се наръсят със същата марината.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

КРЕМ-СУПА ОТ ВСИЧКО :1062 :1062

Необходими продукти:

1 голям картоф
1 тиквичка
1 морков
половин глава броколи
също толкова карфиол
гъби - 4-5 броя
1 глава лук
1/3 праз

къри, черен пипер, риган, магданоз, копър, зехтин и сол

Начин на приготовление:

Настържете картофа и моркова и ги сложете в една тенджера. Прибавете и всички останали зеленчуци при тях като преди това ги нарежете. Залейте с вода около 2 пръста над зеленчуците. Леко подсолете. Варете зеленчука до готовност - проверявайте да не му изкипи прекалено много водата. Т.к. супата ще се пасира, за да стане с консистенция на крем-супа, то преди това трябва при зеленчуците трябва да е останала съвсем малко вода .

Добавете копъра и магданоза и пасирайте. Разредете с 200 мл мляко или сметана и върнете за кратко на котлона. Подправете с къри, черния пипер и ригана. След като свалите от котлона, добавете зехтин на вкус.

При сервиране може да настържете върху супата сирене и да добавите кротони.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Браво, ще ти напиша скоро какво представлява ангелската супа, за която ти писах в скайп.
Бобка, моля те за рецептата на супата с гъби и кашу, предварително ти благодаря.
Чери, обичам те, възхищавам ти се, браво за всичко, за усилията и промените!!! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от bobichan »

Чери, пиши по-често. Особено съм възхитена, че си включила пълнозърнестите спагети!!! :326 :326 :326 А съчетанието със зеленчуци е повече от птавилно съчетано! Самите спагети ги варя с много риган във водата. Стават още по-вкусни. Ако много ти липсва кашкавалът или пармезанът можеш да добавиш хранителна мая :222
За шоколадовите бонбони - отново поздравления, че си се осмелила да опиташ. Аз обаче имам една забележка. Предполагам се досещаш, че става въпрос за прясното мляко. То се съчетава само и единствено със себе си. Иначе ... абе ще спестя подробностите. Ще използвам случая да ти припомня и няколкото цитата на Дейвид Улф за какаото и по-специално за съчетаването му с прясното мляко.
Сега чакам шуши интерпретациите ти :D .
Деско ето мия гъбената супа.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Чери, обичам те, възхищавам ти се, браво за всичко, за усилията и промените!!! :326
Десиииии, :922 :922 .

Бобинка, пълнозърнестите спагети са чудно вкусни - поне тези, които ги купих от полския магазин - децата ги хапнаха с кеф! Наистина, а те са ми най-големия барометър, особено Бели, на която не успях слава Богу да покваря естествените детски инстикти към хубавата и полезна храна. Много пъти съм ти казвала, че тя естествено избира да не яде месо, да не яде по много и да не пие вода по време на ядене..... Аз не слагам кашкавал или сирене на спагети - не ми липсва.

Друго нещо - пълнозърнестия хляб, който си правя в хлебопекарната - все още е с мая, но си купих био-мая от Балев Био - този магазин дето е срещу Карфур. А отделно утре смятам да си заложа вече квас. Т.к. в хлебопекарната не се получава хляб само от пълнозърнесто брашно, когато се ползва мая, аз смесвам с друго брашно - преди ползвах бяло, но сега си купих от полския магазин пак пълнозърнесто, но много фино смляно и смесвам с другото, което имам - мляно на каменна мелница. Да, хлябът не бухва, но аз и не очаквам това да стане, обаче на вкус е прекрасен!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от bubalina »

Я да се намърдам и аз тук :222 Да те следя :lol:
Особено ме впечатли крем супа от всичко :1062 :1062
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от bobichan »

Страхотно е това за Бели. Аз го видях и на Черни Вит с покълналото жито. Е нищо, че с Марчи нещо не го скопосахме, но си хапнаха децата. А това, че сиренето не ти липсва тук е страхотно. Имаш правилна комбинация. Можеш да пробваш вариация с доматен сос, пресен босилек и чесън.
За пълнозърнестото брашно вече те поздравих, но маята си е голям напредък. Изключването на обикновенната мая, която съдържа и гъбички е голяма крачка към по-доброто здраве. Кваса е още един вариант за пробиотици. Отделно дето на мен ми е адски вкусен. Хляб направен с квас и поръсен с ким мммммммм.....
И да хляба не бухва, но това е съвсем естествено, защото брашното е по-тежко. Бялото брашно мухва много, защото в него няма нищо то е бяла пудра без хранителни качества.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор