В кухнята на tita

Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: В кухнята на tita

Мнение от Сиренце »

Браво за идеята! :326
Преди 2 години с децата от групата ги боядисахме така. Мисля, че имаш ФБ профил, така че може да разгледаш нашите

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 801&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

:954 Охооо, ето кой ще дава насоки при боядисването. :326 Супер си, Сиренце!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В кухнята на tita

Мнение от Kleo »

Записче. :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: В кухнята на tita

Мнение от ellis_stoyanova »

Аууу,Титка,ще ме прощаваш,ама съм ти пропуснала"кухнята",тук е страхотно и обещавам да наминавам,но първя смятам да разгледам обстойно :923
А тези яйчица са тсрахотни,само малко времето за престояване ме притеснява,че ние около Великден си ходим по селата и незнам как да го измисля,но и аз ще ги пробвам,може би тези с по-късо време за правене,обещавам да покажа,а очаквам и твоите :954
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Еййй, направо съм я забравила темичката за кухнята ми. :)

Сега ще ви покажа (както обещах) моите великденски яйца, боядисвани с естествени оцветители - куркума, червено цвекло, черен чай, сомак. Жълтите нюанси са от куркумата, по-светлите яйца, бяха бели, по-тъмните - с кафеникава черупка. Розовите са оцветени със сомак. Петнистите са с червено цвекло. Кафевите - с черен чай.
Последно промяна от tita на 11 Юни 2014, 12:38, променено общо 1 път.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В кухнята на tita

Мнение от cchery »

Розовото е уникално красиво - нежно сатенено....... Браво, Тити! :326 :326
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Ехее .. тук не съм писала доста отдавна.

Сега бързам да запиша една рецепта за зелен боб, докато не съм я забравила. Принципно зеления боб не ни е любим вкъщи. Не го харесвам още от детството си, когато майка го готвеше на яхния. Обаче тези дни една моя дружка ми донесе цяла торба, лично произведен в нейната градина. Е нямаше как нито да й откажа, нито да го изхвърля. Та седнах, почесох се и измислих ето тази рецепта.


Зелен боб с бекон

Продукти:
зелен боб - около килограм
глава лук
4 (5) скилидки чесън (+ още около 3 глави за чесновата паста)
2 буркана домати ( от на мама градината)
шарлан
бекон
чеснова паста
пресен магданоз

Приготвяне (лесно като пържен боб :D ) :
Лука и чесъна се задушават в мазнината. Почистения и начупен боб се добавят към лука и се разбърква. Добавят се доматите, не е нужно да се слага вода. Оставя се на котлона до сваряване на боба. Посолява се.

Докато ври бобеца, приготвяте чеснова паста. 3 или 4 глави чесън, сол и зехтин разбивате с пасатора докато се получи гладък крем, подобен на майонеза.

В тефлонов тиган се запича бекона, нарязан на ивици. Накълцвате на ситно магданоза.

Сервирате като в чинията подреждате бобената манджа ( дъщеря ми никак не харесва тази дума, но аз си я уважавам :D ), бекон, поръсвате с магданоз и чеснова паста на вкус. Изглежда апетитно, че и се оказа доста вкусно. Не знам кога ще се науча да снимам, преди да ям. :plezya se

Облизахме си пръстите ...

А аз се радвам, че вече имам моята рецепта за зелен фасул.
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Да изтупам едногодишния прах от таз моя темичка и да обера паяжините от тиганите и тенджерите в кухнята ми. :D

Диво свинско месо в чугунена тенджера.
Може да заместите глиганското с друго, примерно телешко месо.
P1050291_small.jpg
(81.07 KiB) Свалено 1252 пъти
Слагай дивеча в чугун .. беше казъл някой.
Е, сложих го. Превъзходен вкус! И защото рецептата беше пълна моя импровизация, записвам си я тук, за да си я знам.

Около кг. глиганско месо, препоръчително е да е чисто, без кокал. Нарязва се на едри парчета. Посолява се, овкусява се с черен пипер и мащерка. Поръсва се със щипка, две кафява захар ( за да глазира месото). В чугунена тенджерка се загрява царевично олио. Количество - на око . Месото се запечатва от всички страни, докато се получи златиста коричка и се усети вкусния му аромат. Така се осигурява страхотна основа за сосче тип грейви. Когато месото е готово, хвърляме в тенджерката щедро количество едро нарязан лук, скилидките от поне 1 глава чесън, добавяме 2, 3 зърна бахар, заливаме всичко с чаша или 2 ( зависи от чашата) гореща вода. Клонче розмарин за разкош и всичко това оставяме във фурната за около 2 часа.

После ... си облизваме пръстите.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: В кухнята на tita

Мнение от Ванчето »

Тита, ти малко мазохистично май подхождаш с днес... :D
Какви са тези рецепти и вкуснотий по детоксово време ?! :222
Иначе рецептата е супер, сигурна съм, че става много вкусно! Имам само едно въпросче : ако нямам чугунен съд, може ли да запечатам месото в обикновен тефлон и след това да го пека в глинен съд...?
Никога не е късно за ново начало!
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Бъни, такъв съм навитак за този детокс, че не се изкушавам от никаква храна тези дни. :222 Детокса ми върви леко и се надявам успешно да приключи със захранването.

А рецептата може да се получи в гювеч, но така няма как да избегнеш загубата на топлина и прекъсване на процеса на готвене на месото, докато го прехвърлиш в гювеча и после да го загрееш до нужната температура, защото нали знаеш, че керамичните съдове се слагат в студена фурна иначе се пукат.
Имам глинен гювеч и готвих в него, преди да се сдобия с чугунена тенджера. Ами, вкуса е друг.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В кухнята на tita

Мнение от Kleo »

Тита, поздравления за чугунената тенджера и вкусното ястие! Откъде се сдоби с глиганско месо? Ей това ми се стори най-интересно от всичко, честно казано. :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор