В кухнята на tita

tita

В кухнята на tita

Мнение от tita »

Такааа .. щото много ми допадна идеята на Черитка, ето я и моята темичка за разни рецепти, подправки, продукти и всичко, което поднасям за хапване на моето семейство и гости.

:222

Напоследък открих за кухнята си и съм очарована от една подправка - сумак. Веднага споделям рецептата за печеното пиле със сумак, което меджу другото стана причина за проваления ми ПОД вчера. :1062

ПЕЧЕНО ПИЛЕ СЪС СУМАК

1 цяло пиле ( добре е да е домашно или купено от сигурен и проверен месарски магазин)
2 с.л. дижонска горчица
4 с.л. соев сос ( без онези с натриевия глутамат, не се стискайте и си купете истински японски соев сос)
кората на 1 лимон
щедро сумак (поне 4 с.л.)
1 к.ч. бира
2 с.л. шарлан


Подправките се смесват в отделен малък съд, разбъркват се добре на кашичка.
Пилето се почиства и измива. Подсушава се с домакинска хартия.
С четка се мажат подправките, като трябва да се покрие обилно навсякъде. В кухината му се слага 1/4 лимон.
Оставя се поне 30 мин. да се маринова и поеме миризмичките ( аз го мариновах около 5 часа).
После се поставя в плик за печене, като добавям малко бира и шарлан, за да има сосче. Пека около час.
Става божествено вкусно просто.

Ето инфо за таз чудна подправка.


Да добавя ... купувам си сумак от арабските магазини. :1028


В София можете да купите сумак и от магазинчето за подправки "Бахарат" на ул. "Иван Асен II", входът е от към ул. Виктор Юго (току що получих тази информация).
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Към печеното пиле от рецептата по-горе идеално си пасва един бърз чеснов сос.

ЧЕСНОВ СОС

връзка копър
магданоз
4 големички скилидки чесън
2 с.л. зехтин
1 п. крема сирене (аз ползвах на Милкер ... не взимайте на Вълчев, Clever също е производство на Вълчев)
около половин кофичка цедено мляко

Накълцвам зелениите и скилидките чесън. Добавям зехтина и с пасатора ги правя на песто, добавям крема сиренето и цеденото мляко. Пасирам до гладка консистенция. Става приятно зелен на цвят и вкъщи много се тачи, особено зимно време.

Понякога правя вариации на този сос, като добавям много ситно смлени ядки - орехи, препечени белени слънчогледови семки или шам фъстък.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: В кухнята на tita

Мнение от dexter »

Тита, къде във Варна има арабски магазини? А сумакът става ли за деца, какъв е на вкус (ако разбира се, вкусът изобщо подлежи на описание :)?
Имаме буркани със сварено пилешко месо, но нещо нямам идеи как и с какво да го приготвям (освен с картофи, ориз Яна не яде, та затова и не готвя често). Струва си да пробвам нещо ново :).
Последно промяна от dexter на 13 Фев 2013, 13:58, променено общо 1 път.
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

dex, на колхозния пазар от страната на Билата, посока рибната борса има едно арабско магазинче, по витрината на което има наредени наргилета, висят костюми за кючекчийки и т.н. дранкулки. Мацката вътре продава сумак - 100 гр. за 2 лв.
И да, подходящ е за деца. Не е лют, вкуса му е по-скоро като на лимон и сладък червен пипер. Това пиле от бурканите ще стане супер, ако го наръсиш със сумак и го запечеш. :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В кухнята на tita

Мнение от cchery »

tita написа:dex, на колхозния пазар от страната на Билата, посока рибната борса има едно арабско магазинче, по витрината на което има наредени наргилета, висят костюми за кючекчийки и т.н. дранкулки. Мацката вътре продава сумак - 100 гр. за 2 лв.
И да, подходящ е за деца. Не е лют, вкуса му е по-скоро като на лимон и сладък червен пипер. Това пиле от бурканите ще стане супер, ако го наръсиш със сумак и го запечеш. :)
Моля, пратете малко към София! :221 :221 От готовото пиле, имам предвид. :D
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Ред е на нещо сладичко.... което е леко киселичко, обаче е уникално вкусно. Направих го за първи път миналата събота, за мои гости.

[img]http://img2.grad.bg/468x213/pie-borovinki-sosche.jpg[/img]

Пай с лимонов крем

преработка на рецепта от: gotvach.bg, Валена

за блата
брашно - 2 ч.ч.
сол - 1 щипка
масло - 125 гр. студено краве масло
вода - 4 с.л. студена

за лимоновия крем
пудра захар - 1 ч.ч.
брашно - 1 к.ч. пълна
сода - 1/4 ч.л.
лимони - 1 бр. настъргана кора и сок)
яйца - 3 бр
вода - 1 ч.ч. гореща
пудра захар - 3 с.л. за белтъците (по желание)

Пресявам брашното в съд и в средата слагам щипка сол и маслото, нарязано на малки парченца. Размачквам, докато се образуват трохи (не се моткайте много, защото маслото се разтопява от топлината на ръцете ви). После добавям водата, размесвам добре и събирам всичко на топка (ако е необходимо добавям още малко вода или брашно). Завивам го в прозрачно фолио и го оставяме за 10 минути в хладилник, да се стегне маслото.

След това разпределям тестото по дъно на тавичка с незалепващо покритие (ако няма такава, върху хартия за печене), правя борд от тестото по тавата. Надупчвам дъното с вилица, за да излиза въздуха и да не се надува блата. Поставям отгоре хартия за печене и изсипвам вътре стар боб, за да не се свие блата. Пека до светло розово в силна фурна.

За крема
Смесвам 1 ч.ч. пудра захар с брашното, содата, лимоновата кора и разбитите жълтъци.Обърквам и доливам 1 ч.ч. гореща вода, като бъркам интензивно. Слагам на не много силен котлон и бъркам крема, докато се сгъсти.

Свалям от котлона и добавям лимоновия сок. Крема шупва ( добре е да имате място в тенджерката, за да не тръгне крема по печката).

Отделно разбивам белтъците на сняг ( с 3 с.л. пудра захар, ако искате крема да е по-сладък ( аз пропускам тази порция захар) и внимателно ги обърквам с вече изстиналия крем с жълтъци.

Разпределям крема върху изстиналата кора и запичам до леко порозовяване в силна фурна. Крема се надига доста, докато се пече, но после спада, а вътре остава въздушен и пухкав.

Поднасям на гостите с топка бита сметана и малини ( ако са замразени, трябва леко да се отпуснат преди поднасяне).
Малиии .. много вкусен сладкиш. Изглежда точно като този на снимката горе.

П.П. Този уикенд пак ще го забъркам ... обещала съм на домашните. Този път може и да му направя снимки :222
tita

Re: В кухнята на tita

Мнение от tita »

Да добавя, вчера бях приятно изненадана - продават сумак в Карфур. Явно от скоро, защото са заболи голяма табела с информация какво аджеба е това сумак, над пакетчетата от по 70 гр. Цената там идва малко по-скъпа от тази в арабското магазинче, но е съвсем поносима - 1,50 за 70 гр. :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В кухнята на tita

Мнение от cchery »

tita написа:Да добавя, вчера бях приятно изненадана - продават сумак в Карфур. Явно от скоро, защото са заболи голяма табела с информация какво аджеба е това сумак, над пакетчетата от по 70 гр. Цената там идва малко по-скъпа от тази в арабското магазинче, но е съвсем поносима - 1,50 за 70 гр. :954
О, супер - Карфур ми е къде-къде по-наблизо и познат като местоположение в сравнение с арабските магазини, от които не знам нито един :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: В кухнята на tita

Мнение от dexter »

В Карфур рядко ходя, а мисля съвсем да разредя - по идеологически причини, така да се каже :lol: :lol: . Тези дни ще търся арабското магазинче - ако мога с малко усилие от моя страна да подпомогна някой дребен (среде) бизнес - правя го :). Ох, имам толкова планове, а все нищо не се получава.... Крайно време е да спра да планирам и да действам на малки порцийки, едно по едно :).
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: В кухнята на tita

Мнение от dexter »

Момичета, направих пилето със сумак, даже два пъти го направих в един и същи ден. Но с леееки вариации, заради капризите на домашните (единия не ядял лимон, другия - горчица - а пък аз следващия път няма да им казвам какво има в рецептата :lol: :lol: ). Стана наистина много вкусно и изключително лесно :).
Тита, много ти благодаря за споделеното :)!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В кухнята на tita

Мнение от cchery »

Днес е денят да пробвам и аз сумака! :954 :954 Снощи си купих точно 2 пакетчета от Карфур и днес ще правя пилешки бутчета!!! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор