Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Моите 49 дни само с растителни продукти

Как да оцелеем хранейки се!

Модератор: cchery

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнениеот Сиренце » Нед 14 Апр 2013, 18:58

Ден 26

Зеленчуци на пара

БАНАНОВИ БОНБОНИ

1 банан
2 кафемелачки суров слънчоглед
1 шепа сушени боровинки
2 с.л. рожково брашно
ванилия
2 с.л. кокосово масло
кокосови стърготини за овалване

Много леки и приятни на вкус. И без маслото сместа беше много хубава, но по-скоро като гъст крем.

Ден 27

Дояждах зеленчуците, т.к. домочадието каза, че му е писнало от постни манджи и им готвих агнешко. Вечерта бях на салата.

Ден 28

Коприва с ориз

Зелена салата с домати

Тиквен мус

Няколко парчета варена тиква
1 банан
1 ч.л. мед
1 ч.л. рожково брашно
1 ч.л. канела

Всичко се пасира и готово!
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Пон 15 Апр 2013, 19:12

Ден 29

На обяд доядох копривата. За вечеря

Макарони със сос от лук, тиквички и домати, подправен с риган и кориандър.

Цял ден ми е зверски студено (навън е 8 градуса :mad: ) и умирам от глад. Затъквах със сурови ядки и сушени плодове, силен чай от джинджифил (за да се стопля), зелен чай, топла вода,...Сега парното е на макс, Т в хола е 24 градуса и съм почти заспала.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Сря 17 Апр 2013, 17:00

Ден 30

От чудене какво да си сготвя, целият ден изкарах на варено жито със сушени плодове и ванилия. Сложих плодовете след като житото беше увряло - стафиди, годжи-бери, арония, ябълки, сливи, даже и 2 парченца круша и 1 праскова. Отначало не ми беше сладко, но след 2 часа вече нямаше нужда от допълнително подслаждане.

Ден 31

Зелева салата с препечени филийки.

Студена доматена супа със сурови гъби.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Съб 20 Апр 2013, 19:11

Ден 32

МЪФИНИ С ГЪБИ

Една приятелка ми спомена, че правила нещо такова и аз веднага реших да импровизирам и да ги направя веган.

Омесих тесто от брашно, олио, малко вода, бакпулвер, сол и подправки (следващия път като ги правя ще запиша някакви мерки).
В мазнина задуших лук и гъби с малко черен пипер и сол (докато водата се изпари).
Взема се малко от тестото и се разстила по стените на формичка за кексчета. Слага се по 1 с.л. от гъбите и се пече на 180 градуса за около 15-20 минути.
Много са хрупкави и ароматни!

Ден 33

Зеленчукова супа

Пекох хляб с мноооого семена. Вечерта имахме гости и ядох салата и гарнитурата от зеленчуци на скара.
Прекалих с печените ядки и не ми беше добре - подуване на корема, газове. Интересното е, че когато ям сурови ядки никога нямам такива проблеми.

Ден 34

За обяд - от вчерашния хляб + лютеница от моята си.
Вечеря - консервиран зелен боб с чесън и зехтин и разбира се, задължителната салата.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Пон 22 Апр 2013, 17:00

Ден 35

Денят беше много натоварен физически. Налагаше се да вдигам тежести, да мъкна, да качвам и слизам по стълби (до 3 етаж) стотина пъти.
Поради този факт, вероятно, целият ден умирах от глад. Та покрай салатите и ориза хапнах доста фурми, ядки и препечени филийки с мед :oops:.

Ден 36

Днес най-сетне направих лещените кюфтета, препоръчани от Чери. Замених брашното с овесени трици, а яйцето - с 1 с.л. ленено брашно.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Сря 24 Апр 2013, 13:56

Ден 37

Мдааа, лещените кюфтета не пожънаха очаквания успех и си ги ядох сама целия ден. Определено пълнените с леща чушки са по-добри.

Ден 38

Вдъхнових се от започналия детокс и този ден изкарах на любимите ми отскоро зелени смутита.

1 кана - портокалов сок, зелена салата, целина, мента, салвия

2 кана - сок от грепфрут и лимон, зелена салата, киселец, маточина

Общо към 2 литра се получиха + бял, зелен чай и димяща вода. Мисля, че се справих доста добре!
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот bobichan » Сря 24 Апр 2013, 23:00

Сиренце, много се радвам, че си включила смутитата :) Хубаво е да слагаш по някой по-плътрн плод, за да направи консистенцията като нектар. ТОва са банан, авокадо, пъпеш, праскова, кайсия.
Кураж още малко остана!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Мнениеот Сиренце » Чет 25 Апр 2013, 07:05

bobichan написа:Кураж още малко остана!

Странното е, че не усещам ограничение :1044 . Дали пък ще излезе, че има нещо вярно в идеята за хранене според кръвната група?! Аз съм от "вегетарианската" - АВ.

Като се има предвид, че у нас ежедневно се яде сирене, кашкавал, мляко и хладилника е пълен с такива неща + яйца, много ми е странно, че нищо подобно не ми се дояжда. Готвя и месо долу-горе през два дни и .....същата работа.

Ден 39

Целия ден на плодове, а за вечеря - сурова супа с гъби.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Cheva » Пон 29 Апр 2013, 07:22

Сиренце написа:Вдъхнових се от започналия детокс и този ден изкарах на любимите ми отскоро зелени смутита.

Ха-ха , какво съвпадение и аз от скоро ги употребявам.

Да смесвам с плод не ми харесва и затова си правя тип "течна салата".
Примерно - спанак, краставица, чесън (или левурда)+ магданоз. Понякога домат или морков.
А аз съм месоядната кръвна група, но не налитам на месо. :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред

Мнениеот Сиренце » Пон 29 Апр 2013, 18:13

Оххх, нямам време да се добера до тука ! Петък и събота пътувахме до Трявна, неделя ходих да прибирам част от класа на дъщерята от хижа - голямо тичане падна. Но темата е за хранене!!
Установих, че в обикновен ресторант веган менюто се свежда до.....ризото. Два дни в Трявна ядох ориз като китаец, само дето за закуска не ми го предлагаха :plezya se . подобна беше ситуацията преди месец във Варна. Наясно съм, че може би не е така във всички ресторанти, но аз два пъти ходих и двата нямах никакъв избор.

Ден 40

Обяд - Ризото със зеленчуци
Вечеря - Ризото със зеленчуци и 5 гъбки отгоре

Ден 41

Зелеви сърми от консерва :1052 :1052 :1052 - и това в РЕСТОРАНТ!!!

Вечерта си бях у дома и си спретнах един

ЗЕЛЕН ТАРАТОР

Сложих в блендера

Няколко листа зелена салата
Пресен чесън
2 пера зелен лук
Копър
Лимонов сок
Зехтин
Хималайска сол

След като се смля, добавих ситно накълцана краставица и малко орехи.

Ден 42

Тъй като беше Цветница и според християнския обичай се яде риба, този ден го писах рибен.
За пръв път от началото на поста ядох животински продукт.

За обяд - зелена салата със солена (но не много) риба.
За вечеря - Скумрия на скара.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот Cheva » Пон 29 Апр 2013, 22:36

Сиренце написа:Установих, че в обикновен ресторант веган менюто се свежда до.....ризото.

А картофки , салатка ?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред

Мнениеот cchery » Пет 03 Май 2013, 22:25

Цони, имаше ли някаква реакция на организма ти след консумацията на риба?! И как ти се стори вкуса й?!

Как мислиш да се захранваш след като вече наистина му се вижда края на 49-дневния пост?! Направо ти свалям всичките шапки дето ги имам, че издържа и го направи....... :326 :326 :326 :326 :326 :326 Със сигурност без месо ще мога да утрая, но без яйца и млечни..... предполагам, че ще ми трябва още време, за да узрея!
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Сиренце » Пон 13 Май 2013, 08:47

Е, не можах да я направя като хората тази тема :128 . Спомен какво съм яла последните дни нямам. Хвърчах напред-назад, лекари, изследвания, после гости, празници - ЛУДНИЦА. Карах основно на плодове, ядки, някоя и друга филия с лютеница в движение.
Равносметката ми, обаче, показва само положителни резултати. Въпреки, че не съм мръднала и грам надолу, се чувствам леко, нито веднъж не съм имала подуване на ръцете или клепачите. Едва ли някога ще стана пълна вегетарианка, но определено това е начин на живот, от който ще възприема много.
Изображение
Аватар
Сиренце
Със словото напред

Мнениеот cchery » Сря 15 Май 2013, 12:18

Сиренце написа: Едва ли някога ще стана пълна вегетарианка, но определено това е начин на живот, от който ще възприема много.

Кое по-конкретно ще промениш?!
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот bobichan » Съб 15 Юни 2013, 03:01

Сиренце, така е в повечето ресторанти. Дори салата е много трудно да си намериш без яйца, сирена, шунки, кашкавали и пр. Нищо против тях, но някак си е редно да има за всички целеви групи, за съжаление ще мине време докато узреят за идеята.
Ма ние сме били една кръвна група с теб :) И аз не съм все още вегетарианка и веганка, въпреки че определено следвам тази посока. Дори след целия период на лишения минах един месояден период, но сега започвам да нормализирам хранителните си навици това се получи просто защото ми беше забранено..... около 100 неща и резултатите на лице. Определено има какво да се научи от вегетарианството, суровоядството и веганството. А в крайна сметка нещата се случват така както трябва да се случат :222

cchery написа:
Сиренце написа: Едва ли някога ще стана пълна вегетарианка, но определено това е начин на живот, от който ще възприема много.

Кое по-конкретно ще промениш?!

И на мен ще ми е любопитно да споделиш.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

ПредишнаСледваща

Назад към Готвим здравословно