Рецепти НА ФИНАЛА

Споделено, откровено, съкровено
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от lindorina »

Боби - къде си?! Я бързо на рапорт-проверка :1209 :923
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Ей ме на. Ами няма да казваам че имам много работа. А и компютърни проблеми от различно естество.
Държа фронта здраво :) не се притеснявайте. Днес ми е 31-ви ден. Спазвм си гореописния режим на хранене. Ядох риба на 2 пъти, но на мен тя ми е позволена (нали правя импровизиран пост) и включих конопен протеин - хубаво е да се включва, когато човек е предимно на постна, веган храна. Почвам захранване така че ми стискайте палци, че малко се уморих от режими.
Но няма да се оплаквам, а ще споделя 2 големи открития.
Първото се нарича черен ориз със спанак горещо го препоръчвам!
1 ч.ч. черен ориз
500 гр. спанак
1 глава стар лук
1 връзка пресен лук
1 връзка пресен чесън
по 1 втъзка мгдноз и копър

Задушваме лука и чесъна в малко зехтин и вода. След 3-4 минути добавяме и ориза (предварително накиснат). Доливаме вода и добавяме спнака. Готвим до сваряване на ориза. Сваляме от котлона и добвяме магданоза и копъра.
Главозамайващо вкусен. Цвети дори се разрева, когато свърши и затова на следващия ден пак го готвихме :)

Второто е крекери от покълнла елда. Пробвала съм десетки рецепти, но винги е имало по нещо, което е липсвало или е било в повече. Лошото е само че добавях всичко на око, та мерките са приблизителни.

250 гр. елда (покълва за 2 дни и се получава около 500 гр в покълнало състояние)
3 с.л. чия
1/2 ч.ч. сусам
2 стръка пресен чесън
2 с.л. конопен протеин - не е задължителен аз го слагам за подсилвне, не толкова за вкус (самия той има орехов вкус)
много щедро риган, босилек, мащерка, домашна меродия
1 и 1/2 с.л. брашно от коприва - за втората тава.
1 и 1/2 ч.ч. вода

Смиламе (пасираме) елдата, водата, чесъна и сусама (сусама можете да добвите и в края, за да има по-силно издарен вкус и хрупкав ефект). Ако е необходимо слагаме още вода. Хубаво е да е по-рядка смес. Добавяме и подправките и смляната чия. Аз я добвих тук, защото се оказа, че съм сложила много вода. Избрах точно чия, защото има по-неутрален вкус за разлика от лененото семе. Релно могат и двете да се употребят, но елда+лен не ми допда много. Може би миналия път съм сложила повече ленено семе...
Разпределяме сместта в две тави, предврително заслани с хартия за печене и сушим на 45-50 градуса с включен вентилтор 1 час. Вадим тавите разрязваме на правоъгълници, триъгълници или някакви други форми, обръщаме ги и сушим з още 4-5 часа.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Хрумна ми да споделя и една страхотна салата тип почистване на хладилника :1062 Тези са ми любимите получи се:

Свежа пролетна салата

2 шепи рукола
1 връзка киселец
2 взръзки див чесън
1/2 връзка мента (може и повече)
кълнове (домашми то се знае) от люцерна
1 чаша настъргана гулия
1 чаша настъргани моркови

Смесваме всичко и поливаме с

орехов дресинг

1 чаша орехи
30 мл. ябълков оцет (може да се замени със сока на 1/2 лимон - дори е препоръчително, но на мен нали ми е забранен)
50 мл. шарлан
1 с.л. конопен протеин
щипка хималайска сол - прави вкуса по-плътен
1 чаша вода
1 ч.л. машерка

Пасираме всичко до получаване на пухкав крем.

Още една - любима

Салата спанак и цвекло

2 шепи крехък спанак
1 глава цвекло - почистено и настъргано
3-4 скилидки чесън
1 връзка копър
Лимон (е сега замествам с оцет, но лимона е за предпочитане)
Зехтин
накиснати орехови или слънчогледови ядки

Е това е - от тук знаете как да действате :)
А от мен - ЛЕКА НОЩ
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от Сиренце »

:954 Боби, ОГРОМНО ЗЕЛЕНО БЛАГОДАРЯ ЗА ИДЕИТЕ СЪС ЗЕЛЕНИТЕ СМУТИТА :954

А сега да обясня защо съм толкова въодушевена. Малката ми дъщеря е скарана със салатите и изобщо със суровите зеленчуци - яде само краставици. Подобна е ситуацията и с плодовете - не яде никакви цитруси, не иска да види червени плодове, ябълки - по малко и само ако отдавна не е яла. С удоволствие хапва само банани и киви.
След като Боби писа, че нейните деца пият зелено смути, реших да пробвам и аз.

Първа стъпка - направих смути от банан и киви (за да свикне с цвета на напитката)
Втора стъпка - добавих няколко листенца киселец
Трета стъпка - смути от банан, спанак и ванилия. И мисля, че в този момент битката беше спечелена.
И започнах с вариациите на банан + каквото се сетя (зелена салата, копър, мента, ягоди, целина, салвия,.....) и подправям ту с ванилия, ту с канела или кора от лимон. Приема всичко с огромен кеф.

Вчера за закуска си правих смути от сок от портокал, листа зелена салата,шепа киселец, стрък целина, шепа прясна мента, 2 листенца салвия. Изобщо не се надявах, че ще искат да го вкусят. Да, ама не! Успях само да го опитам :1216 . Днес с връщането от градината си поиска същото!!!

Откакто си купих робота, все се чудих дали някога ще използвам шейкър-каната. Е, вече е в действие ежедневно. Аз продължавам с експериментите.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Идея си нямаш колко ме зарадва с постиженията си. Винаги се радвам много, когато допринеса с нещо за това някое дете да хапне нещо полезно!
Смутито е перфектно да замаскираш разни работи като спирулина (повлиява много добре алегриите и АД), конопен протеин и т.н.

Пробвай комбинацията ананас, копър, сок от портокал + свободна импровизация.

Сега да споделя един много интересен експеримент. Започнах го като нещо за дояждане към салатата, а то се получи десерт. И това само защото нямах копър в хладилника!

Оризов пудинг

2 моркова
3 с.л. ориз
1 ч.л. машерка
кокосово масло
сока на 1 портокал
1 банан
Ванилия

Сваряваме ориза и морковите във вода. Малко преди да приключим готвенето добавяме мащерката.
Когато се сварят изчакваме да се поохлади и добадяме всички останали съставки. Пасираме и сме готови.

Пътвоначалния замисъл беше да сготвя любимия ми задушен ориз с моркови и копър. :1044
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Много обичам тиквички! Пържени с кисело мляко, чесън и копър мммммммммм... бяха ми любими! Не съм ги консумирала от години. А Сега само при мисълта колко са мазни ми се отяждат. Дори се чудя как съм ги харесвала! Чипс също много обичам! Представете си съчетание от двете! Мисля че се нарича тиквички по гръцки. Не съм сигурна, че вкуса им е точно такъв, но моите се получиха такива :)

Веге тиквички по гръцки

3-4 тиквички,
пълнозърнесто брашно за овалване
зехтин на спрей
малко хималайска сол за поръсване

За соса
сока на 1 лимон
зехтин
връзка копър
4-5 скилидки чесън

Тиквичките нарязваме по дължина с помощта на белачка за картофи. Посоляваме мноооооооогооооо леко. И оставяме да се изцедят за малко. Измиваме ги и ги овалваме в брашното. Редим върху хартия за печене – предварително напръскана със зехтин и напръскваме отново. Слагаме в предварително загрята на 170-180 градуса фурната и печем до хрупкавост.

Соса приготвяме от равни количества лимон и зехтин, пасиран чесън и нарязан на ситно копър.
В къщи обраха овациите, а соса не ни стигна!

Следващият път ще пробвам с предварително замръзяване на тиквичките и веднага в горещата фурната.
Спрея за олио е малко скъпичък от 6 до 10 лева, но пък е уникална еднократна покупка, която ни спестява пърженето ;)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Сиренце,
Снощи пих смути от банан, ягоди и магданоз:527 :527 уникален вкус. Може да се пробва и пъпеш, ягода и магданоз :620 :620
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от Сиренце »

Мммммм!
Пробвай вместо магданоз да сложиш прясна маточина :527

Вчера Кеми идва и пита: "Какви плодове имаме?"
Аз: :1215 :1215 :1215
Тя: "Да ни бръмнеш някоя вкусотия в блендера"


:1099 :1099 :1099
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Супер! :326 :326 :326 Браво на вас, Сиренце! Каква по-голяма награда за мама!?

Специално за Чери пускам и моя вариант на Банана бред. Не е много много пример за разделно, но да приемем, че това е от изключенията, които само потвърждават правилото :222 .
Децата не хапнаха много, че им бил много сладък, но пък Ясен и баща ми много му се изкефиха.
Всъщност ще пробвам следващия път да заменя яйцето с ксантова гума и ще пиша как е. Би трябвяало да се получи.

Бананов хляб
4 узрели банани,
1/3 чаша разтопено масло
2/3 чаша захар (може да се намали до 1/2 чаша)
1 яйце,
1 чаена лъжичка ванилия
1 чаена лъжичка сода за хляб
щипка (хималайска то се знае) сол
1 1/2 чаши брашно
Шепа червени боровинки (опционално)
Шепа орехи (опционално)

Загрейте фурната 175 ° C. С дървена лъжица или вилица, смесете маслото и пюрираните банани. Добавете захарта, яйцето и ванилията. Поръсете сода за хляб и сол върху сместа и разбъркайте. Добавете брашното последно, разбъркайте добре. Изсипете сместа в намазана с масло тавичка за хляб. Печете в предварително загрята фурна в продължение на 1 час. Охладете на решетка.

Мацки направих един уникален веге, безглутенов хляб от нахут и леща с много червен пипер, чубрица и брашно от коприва и.......... не записах пропорциите. Много съм... ще ви спестя първите думи, които ми идват на ум, но трябва да възстановя пропорциите, защото мнооогооо ми се хапва, а и искам да го споделя с вас!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Лятна салата с тученица

1 шепа листенца от тученица
1 средно голям домат, нарязан на малки кубчета
½ меко авокадо, на кубчета
4-5 скилидки чесън, нарязани на ситно НЕ ПАСИРАНИ
Опционално хранителна мая и/или конопени семена

Смесвате зеленчуците и разбърквате. Съотношението тученица/авокадо/домат трябва да е горе долу 1:1:1. Поръсвате с добавките. Салатата е страхотна без допълнителни добавки, но все пак ако нещо ви липсва капнете 1-2 капки светъл балсамов оцет и ме споменавайте с добро ;)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Ароматни картофки

5-6 средно големи картофа,
по 1/2 връзка пресни градински подправки - салвия, чубрица и розмарин,
3-4 лъжици кокосово или краве масло
1/2 чаена чаша вода.

Не, не съм пропуснала солта :) при толкова силни подправки няма нужда от нея!
Обелваме картофите и ги нарязваме на дебели шайби.
В тавичка слагаме 2 лъжици от кокосовото масло, водата и подправките. Нареждаме картофите и слагаме тавата във фурната. След около 15 минути изваждаме и обръщаме картофите. Доливаме още вода, ако е необходимо и печем до готовност - около 10 минути.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор