Спаначен маратон

Ver

Спаначен маратон

Мнение от Ver »

След като миналата седмица се сдобих с цял чувал :!: пресен, прекрасен спанак от градината на село започнах да се чудя какво да го направя. Не исках да го готвя - това значеше да го бастисам, нито да ги замръзявам.
За това започнахме дружно цялото семейство масово и безконтролно да го консумираме в следните варианти:
- смутита ( по 2 пъти на ден) с ябълка, круша, киви, банан или каквото ви попадне :)
- салата със и без марула/със и без дресинг/ със и без други зеленчуци :1062
И най-голямата ми измишльотина - когато видях, че въпреки засилената консумация спанака не е свършил реших, че ще правя сурови сърмички :1062
Вариант 1: В лист спанак увивам /зелена/ маслина и риба тон. Може и стрък пресен чесън.
Вариант 2: В сърмичката слагам кашкавал гауда+чери доматче+чеснов сос от извара
Вариант 3: Със сирене и варено яйце+чеснов сос.
Тази зеления дава възможност за много комбинации.
Ако имате още идея как да се консумира спанака (суров) моля споделйяте :222
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Спаначен маратон

Мнение от cchery »

Верка, сега виждам темата ти. Обожавам спанака. Но го обичам и на супа, и на баница, и с яйца, и на лазяня.... а суров основно на салата го ям. Ти обаче имаш сложна задача - да изконсумираш 1 чувал спанак, при това суров :955 . Досега смути не съм пила.... сигурно 1 ден и това ще направя. Идеята ти за сурови сармички е много интересна - сигурна съм, че комбинацията на сьомга със спанак и маслина е страхотна - така че ще пробвам. А по въпроса ти за още рецепти за суров спанак, ти пускам 3 неща:

- тези хапки са с коприва, но мисля, че спанакът ще я замести успешно. И ако се получи нещо хубаво, да не забравиш да споделиш :1062 .





Ами засега това са ми идеите - дано и аз се наканя да направя нещо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Спаначен маратон

Мнение от Ver »

Чери, радвам се, че се включваш към спаначения маратон :1062
Аз се преборих за около 7-8 дни с чувала (толкова издържа в хладилника), като изхвърлих само някоко шепи :) Странно е че не заприличх на Фиона:
[img]http://cs461.vk.me/u30001462/a_86d4fdd6.jpg[/img] :221
Но, сигурно ще има и друга пратка, така че ти благодаря за идеите :923
Аз откак започнах да го ям суров, сърце не ми дава да го сваря :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спаначен маратон

Мнение от Kleo »

И аз обичам спанак. И аз като Чери го ям и в баници също, дори преди малко си хапнах баничка със спанак и сиренце :222 Записвам се в тази хубава зелена темичка.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Спаначен маратон

Мнение от dexter »

Бих ти казала да го замразиш, но след това май ще можеш да го ядеш само на смутита :). Или на песто. Понеже имам същия проблем като теб (свеки е посяла около 2 кв. м. на село, но продукцията от тях я ям само аз :lol: ), го замразявам и след това го готвя. Измивам го със студена вода, накълцвам го на ситничко и в една торбичка отива във фризера. След това го слагам в банички или с ориз - нямам никаква фантазия по отношение на готвенето.
Ver

Re: Спаначен маратон

Мнение от Ver »

dexter написа:Бих ти казала да го замразиш, но след това май ще можеш да го ядеш само на смутита :).
Мда, и аз си го помислих това :)
С другия чувал може и така да сторя :) или да замразя половината ...
dexter написа: нямам никаква фантазия по отношение на готвенето.
И аз. Предпочитам да не готвя изобщо и често караме само на салати/плодове/ и разни там допълнения :1062
За моя голяма изненада децата много харесаха спначените шейкове (ама аз в началото докато ги харесат, им казвах, че са зелени от кивито :1062 )Така свикнаха с идеята за зелено, а после си пийваха и копривени без да питат :423
Малката се зариби по суровите сърми с рибка.
Чудя се обаче, като свърши спанака, какво зелено ще стискам на сок?
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Спаначен маратон

Мнение от Сиренце »

Магданоз!
Ако знаеш колко магданоз изпиват моите, ама те не знаят :222 :423 - мислят си че е киселец и мента :221
Ver

Re: Спаначен маратон

Мнение от Ver »

Сиренце написа:Магданоз!
Ако знаеш колко магданоз изпиват моите, ама те не знаят :222 :423 - мислят си че е киселец и мента :221
Уф колко сме гадни, как лъжем милите деца :221
Ама той магданоза много мирише бе Цони ...
С какво го комбинираш?
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Спаначен маратон

Мнение от Сиренце »

Сока на два портокала, един банан (или 4-5 пресни фурми), голяяяяяяма връзка магданоз и 5-6-7 листа мента, обикновено добавям и вода, да е повече като сок. Ако не обичат метна, слагаш ванилия.

Абе, добре е, докато още се лъжат. Сиана вече казва: "Добре, де, ще го пия/ям, ти само ми кажи какво има вътре."
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Спаначен маратон

Мнение от cchery »

Ver написа:Чудя се обаче, като свърши спанака, какво зелено ще стискам на сок?
Боби ми напомни още за рукулата, глухарчето и тученицата. Доколкото съм чувала и от Надя Петрова - дори обикновена зелена салата си върши същата работа.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Спаначен маратон

Мнение от Ver »

cchery написа:Боби ми напомни още за рукулата, глухарчето и тученицата. Доколкото съм чувала и от Надя Петрова - дори обикновена зелена салата си върши същата работа.
С първите 3 няма да ми се случи, че са ми гадни.
Салата ще пробвам :)
Ама днес сложих пресен джоджен.
Викам си, ако с мента и магданоз става, защо да не става с джоджен :)
Малко е странно, но се пие :1211
Публикувай отговор