Предястие от магданоз

emi-1

Предястие от магданоз

Мнение от emi-1 »

МЪЖКА САЛАТА

Когато бях в Израел,много силно впечатление ми направи тази "салата".Всъщност не съм 100% сигурна в рецептата,защото това нещо го ядохме в арабски ресторант и нямаше кой да ми разкрие тайната.Но според мен се състоеше от

много малко булгур /сварен/ и всичко друго беше май само магданоз,нарязан на ситно.Може би съотношението е 1:10 /булгур:магданоз/

но всеки може да пробва по различен начин и да прецени как му харесва.Овкусено беше със зехтин и лимонов сок.За здравословния ефект няма да коментирам-това е видно от съставките,а за вкуса-всеки може да пробва...

Реших,че след като ще си тонизираме лицата с магданоз,защо да не тонизираме и телата си...
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Предястие от магданоз

Мнение от bobichan »

Еми страхотна е тази салата. В някои български ресторанти я пишат като Мъжка салата и и добавят съъъвсем малко домат. Аз бих пробвала и малко джинджифил или копър. Вариантите за ипровизация са безбройни.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Салата с магданоз - І-и вид

Мнение от Kleo »

Любимата на мъжа ми салата с магданоз:

Цяла връзка магданоз (добре измита и нарязана умерено ситно), натрошено сирене, нарязана на ситно краставица (може и кисели краставички през зимата), оцет, сол ако е необходимо, зехтин, малко черен пипер, кисело мляко - 1 кофичка или на вкус.

Много полезна е за проблеми с очите и във всички случаи е афродизиак! Да ви е сладко :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
katya_den

Салата с магданоз - ІІ-и вид

Мнение от katya_den »

Работила съм във фирма на араби и от жената на шефа зная тази рецепта:

Сварен кус-кус, много магданоз, зехтин, лимонов сок и съвсем малко сол. Тук вече я побългаряват с пресен кромид и малко нарязани на ситно домати (едрината па парченцата домати е както на картофите за мусака).
Но при всяко положение магданозът трябва да преобладава.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Предястие от магданоз

Мнение от bobichan »

Това не е ли прословутото табуле?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
katya_den

Re: Предястие от магданоз

Мнение от katya_den »

bobichan написа:Това не е ли прословутото табуле?
Може би, Надя не е споменавала такова име, но може би и тя не е била много наясно с имената, защото не е арабка, а рускиня.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предястие от магданоз

Мнение от Kleo »

vihrogonche написа:Любимата на мъжа ми салата с магданоз:
Цяла връзка магданоз (добре измита и нарязана умерено ситно), натрошено сирене, нарязана на ситно краставица (може и кисели краставички през зимата), оцет, сол ако е необходимо, зехтин, малко черен пипер.
Много полезна е за проблеми с очите и във всички случаи е афродизиак! Да ви е сладко :222
Пропуснала съм основна съставка на тази салата - кисело мляко :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предястие от магданоз

Мнение от Kleo »

Наскоро пак си направихме магданозена салата, този път сложихме 2 кофички кисело мляко, а пропуснахме киселите краставички - много хубава стана пак!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предястие от магданоз

Мнение от Kleo »

Снощи с мусакичката спретнах и магданозената салата отново :222 Добре де, ама имах и маруля. Сложих и нея в салатката! Получи се екстра, така че допълвам - тази магданозена салата носи и на марули, и на чесънче, и на краставица, и на много сирене, маслинки и каквото вие самите обичате да си хапвате, ноооо.... основното е, че в купата винаги трябва да сложите цяла връзка добре измит и ситно нарязан магданоз! Да ви е сладко, приятелки! И разбира се, споделете, ако вложите свое творчество и подобрите предложеното от мен!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор