Млечни продукти собствено производство

Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Млечни продукти собствено производство

Мнение от Мърмори »

Цони, точно това имах предвид, ама като гледам май ще продължа да си цапам тенджерите. Щото няма никакъв шанс Жоро да ми скове таквози чудо.
Дани и аз така правя.В една тенджера варя млякото и му слагам маята.После от тази тенджера го изсипвам в тензуха,който се отцежда във втора тенджера.Слагам я между 2 стола, а самия тензух го връзвам на точилката,подпряна на облегалките на столовете. Като спре да капе го слагам в трети съд-тава с подпряна на нея полуизправена дървена дъска за рязане.Затискам отгоре с тенджерата, в която се е отцедила сурватката при изсипването в тензуха. Равносметката е оплескани 2 тенджери и една тава, една раздута и почти счупена вече дъска за рязане и оплескани столове :126 ей това исках да избегна с този съд, за който питам,ама като гледам ще продължа да си мацам.

Между другото мързеливия кашкавал с шарена сол стана шедьовър на кулинарното изкуство! Ей такава вкусотия не кусвала никога преди-маже се блажено върху езика и те кара да си мислиш, че си в рая!
Единственото,което подобрих в рецептата е, че го варя малко по-дълго от 10 мин (както е посочено в рецептата)-може би 15-17. Иначе става по-изварено, а така консистенцията му се подобрява.
danielka_y

Re: Млечни продукти собствено производство

Мнение от danielka_y »

Това с раздутата дъска можеш да го избегнеш, като вместо дъска за рязане използваш, широк и плосък камък. Сещаш ли селските каменни дувари с какви камъни са правени...ей такъв камък ще ти свършил работа.
А пък за мацането ... незнам за мен не е много мацанаицата, предвид че лесно се мият съдовете после.

А бе аз давам акъли ама аз никаква ме няма с това сирене :oops: Веднъж се опитах на финала го пресолих, прекалено сухо стана и леко нагарчаше (явно съм му капнала някоя капка в повече мая) @ дена го обикалях и точих лиги да ям прясно овче сирене, като на баба от преди години, ама си останах с фантазиите.... Та тези неща които ви споделям са от опита на баба ми, като съм я гледала как го тъкми сиренето.
Кашкавала и аз мисля да направя опит да го забъркам, но може би зимата а бе аз говоря тъй ама да не стане като с детоксите, след 2 седмици да ви се похваля с перфектен кашкавал :1062
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млечни продукти собствено производство

Мнение от cchery »

Да се похваля, че най-сетне почнах да си правя сама кисело мляко. Намерих начин да си вземам домашно мляко и начинът е . Поръчвам си по 6 литра, от които единият се изпива веднага докато е горещо, другият се прибира в хладилника, за да има за кафето, а 4-е отиват по 6 буркана, които заквасвам. И всички обожаваме именно това кисело мляко.

Пробвах с 3 вида закваска - първата беше на "Боженци", втората на "Елена", а третата на "ЕлБи" по БДС. Еми някакво да се лъжем, българската бактерия си я има както трябва само в ЕлБи-то, наследниците на бившата ДСО "Млечна промишленост". Разликата във вида на подкиселеното мляко е очебийна.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млечни продукти собствено производство

Мнение от Kleo »

Като дете и девойка редовно квасих мляко и приготвях кисело мляко, домашно приготвено, за семейството. Ставаше винаги перфектно :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор