Здравословно хранене - тема за дискусии

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Хайде още едно интересно, според мен, филмче (ако не сте го гледали вече)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Състои се от 7 части, като последната ми хареса много - всеки може да е здрав, но трябва да поеме отговорност за себе си, за тялото си, за начина си на живот. Не става да чака някой друг да му каже как да живее :).
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от cchery »

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Kleo »

Двете последни картинки са страшно верни, много ми харесаха, защото са показателни...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Днес нали съм без дете, та мога даже да гледам телевизия :221 . Обаче аз гледам 24kitchen (Тита - благодаря ти, че ме светна за HD приемника, вее имаме и пак се наслкаждаваме на лщбимия си канал - Яна и аз де :lol: :lol: :lol: ) и точно сега дават Джейми Оливър и "Уилищен обяд". Еми просто нямам думи...... Пиша тук, защото много се възмутих на една майка, която готви "пуешки спирали", но не ги опитва, а като ги опита, каза, е са кошмярни. Но пък какво от това - децата ги ядат и са сити :126 :126 . Божкеее, Божкеее - е, не съм лудата аз.... А сега тъкмо казват, е имали клиника за запек за децата (но не разбрах в уилището ли или в града). И не ми е смешно.....
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от bobichan »

Някой ще ми каже ли, защо все забравям да следя тази тема :128 :128 :128 !? Ами сещам се веднъж в годината за нея!? Безобразие!
Мацки сръчквайте ме бре!
А пък аз обещавам да се постарая да не забравям. Сега отивам да ви чета. Гледам че сте открили какаовия чай. Според мен ако му се добави малко кокосова или овесена сметана спокойно може да замести и млякото с какао.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от bobichan »

Грешница, с теб не сме се засичали много. Поздравявам те за солта и за готвенето на пара. То малко късно, ама да ти кажа за Вегетата, че съдържа много сол и което е по-лошо мононатриев глутамат, който е мнооооооогоооооо, мнооооогоооооо вреден и води до пристрастяване и промяна на сигнала за ситост. По-добре я смени с морска, хималайска, келтска или някаква друга натурална, а също добави повече силни подправки. Те дават характер на яденето и заменят солта. Що се отнася до вкуса той се възпитава, но трябва всичко да става много плавно. И аз преди използвах много сол, че и не можех да си представя вкусна супа без бульонче, но се оказа че дори става още по-вкусна с обикновенни натурални съставки. Сега ползвам сол само в сосове, за усилване на вкуса и по-редко когато готвя, но като се има предвид, че караме повече на салати, мосля че е почти не консумирам сол.
dexter написа:И въпреки това ми се струва невероятно тъпо... Че коя икономика би работила добре с болни хора? С хора с диабет, инфаркти, очила, задух, такива, които не могат да си видят краката? Евала му на Джейми, даже и да не успее да се пребори! Все пак е някакво утешение да знаем, че има хора, които виждат проблем и търсят решение. За пореден път се радвам, че не живея в Америка :).
Декс, помисли си само колко пари харчат за лекарства, прегледи, изследвания и кофти храна същите тези хора.
А сега си представи светът такъв какъвто е бил преди 200 години без магазините за хранителни стоки, без аптеките и без медицинските центрове на всяка крачка...
Да факт е че човечествоте е достигнало невероятен прогрес, но също така е факт, че в момента се харчат най-много пари за здравеопазване от когато и да е било в цялата човешка история и имаме страшно много болни хора, вече и деца и бебета от когато и да било...
Ми това е бизнес бе хора! Само че на нас ние трудно да го повярваме и, а някой е заговорил за световната конспирация, а са го сметнали за хаховец на който са му избили чевиите.
За съжаление Декс, ние вече живеем по техния американски модел - яко кофти храна на децата, яко ГМО, яко химия - повсеместно и навсякъде. Всичко американско е навлязло до почти краен предел, според мен.
За Хунза... Нямам думи наистина! Зад всяка дума в тази статия се крие толкова истина, толкова простчки, готови решения. Тази "гладна пролет" е един детокс, едно самолекуване на организма. Забележете няма "детска смъртност", "никой не прави компоти", ядът много хляб, но смелен със зародиша в един и същи ден на замесването му... Знаете ли, че дори и в пълнозърнестото брашно, (друг е въпроса колко е такова наистина), което се продава по магазините се влагат 8 синтетични ензима, които производителя не е задължен да обявява, представете си колко още слага без да обяви, за да се стигне до цифрата 3-4 написани на етикета.
Трябва по-честичко да си препрочитаме статията. Всеки път като ни заболи тук или там - отваряш статията и намираш отговорите.
Декс, запека е все по-често срещан проблем и при кърмачетата! И то кърмени бебета, за тези на АМ просто не се интересувам! Майка ми онзи ден ми разказва, че се заговорили с една съседка и тя и споделила, че внучка и не е ходила до тоалетна последните 2 дни! И не можела да я накара да яде плодове от което моите деца са супер доволни, защото и изядоха целия храст с къпини. Те милите са като термити като видят плодове и зеленчуци. И Цвети си ходи по 2-3 пъти до тоалетна.
Пак последно време покрай мен има хора с новооткрит захарен диабет Тип 2 и аз се опитвам да им обясня, че това е нова "модерна" (в смисъл на лабораторно създадена) болест, която се лекува САМО с диета, но те викат, а не аз намалих месото, ама захарта я свалих от хапчетата. :eek: :eek: :eek: :1215 :1215 :1215
Е всяки си има негова си истина.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Kleo »

Бобка, моят Алекс имаше много гаден запек, още в самото начало, беше само на кърма (и на вода, защото още не бях чувала, че не е необходимо да се дава на кърмачета). Цяла седмица не се изходи нито веднъж!!! А си го кърмех нон-стоп през този период. Пишкаше доволно. Но не акаше изобщо. Накрая с 300 зора се изходи, много се напъваше, учудващото е, че не бяха някакви таратонки, а нормално по гъстота и количество ако, за бебе, просто цяла седмица не беше се изаквал. Аз тогава бях изпаднала в тотална паника и тъкмо щях вече да го водя при педиатърката му, и той взе, че се изходи. След това не сме имали подобен проблем никога. Тогава беше на около 2 месеца. Упс, значи е поемал и плодови сокове, защото аз захраних много рано. Значи кърма, вода и прясно изцедени сокове е приемал през този период.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Ver »

Една супер закуска:
ябълка
морков (сложих днес защото имам много от градината)
орехи (или всякакви ядки които обичам и имам ;))
сушени плодове
Мед (аз го правя без, защото сушените плодове и ябълките са много сладки)
Това се блендира, аз слагам и канела и става чудничко :)
Опитайте :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Kleo »

Звучи перфектната закусчица, Верче :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор