Здравословно хранене - тема за дискусии

Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

lindorina написа:Та така.Направих седем дена водно гладуване и днес започвам бавно-бавно захранването.
Браво за успешното, продължително прочистване. :954

Ето защо спрях да купувам бутилирана вода:
The Story of Bottled Water
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

Понеже всеки поосъзнал храненето набляга на суровите ядки,
искам да попитам, до колко можем да се доверим на поризхода им?
Някой чел ли е нещо по въпроса?

Интересуваме кое в добивът им може да бъде опасно?
Кое да имаме предвид, когато ги купуваме?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от cvety_rz »

Тъй като в интернет пространството има много и на моменти противоречяща си информация искам да ви попитам какво мислите за редовната(всекидневна) употреба на овесени трици :?:
А относно ядките в къщи се консумират предимно орехи, лешници и бадеми от наши си дървета.Е не ми е приятна частта с чупенето и чистенето на черупките, но нали са си наши хем съм сигурна в качеството хем ми е по евтино :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Ver

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Ver »

cvety_rz написа:А относно ядките в къщи се консумират предимно орехи, лешници и бадеми от наши си дървета.:
:326 От това по-хубаво няма!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

cvety_rz написа:Е не ми е приятна частта с чупенето и чистенето на черупките, но нали са си наши хем съм сигурна в качеството хем ми е по евтино :mrgreen:
И аз за сега само домашни орехи ползвам.
На мен пък ми е много приятно да ги чупя , баба ми си има специален кът и
съорижения и е удоволствие. :954 Плюс това, най-добре се съхраняват в черупка. :222
Така че си е предимство.

За триците не знам.
Много ми променят вкуса на овесените ядки, ама нали е за по-добро усвояване...слагам ги. :razz:
Ти защо ги ползаш всеки ден ?

Вчера какато си търсех сусам на диетичния щанд, мернах пшеничен зародиш
и си взех. Чак на себе си се учудих как успях да го забравя покрай всички въведения в менюто
ми през последната година?! :1044
На опаковката пише, че е богат на витамин B9 (фолиева киселина), а аз винаги имам нужда от по-големи количества
от нея( с таласемия съм). :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от cvety_rz »

Ползвам овесените трици, заради пересталтиката.Преди години ползвах бизалакс и така стомаха ми стана малко мързелив.С течение на годините нещата се нормализириха, но в момента, в който намаля храната и положението се "спича".
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

Ленено семе пробва ли ?
И чаша гореща вода сутрин, на гладно ?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

Копирам цитати на lindorina с интересни рецепти:
lindorina написа:
Сега се сетих още нещо Вале,което ми допадна.Та - вземаш кафяв пълнозърнест ориз.Сваряваш 2:1 вода/ориз-пак на тих огън.Слагаш щипка морска или хималайска сол.През време на варенето разбъркваш отвреме на време.Между другото винаги си кисна ориза предварително около час с вода и сол и след това обилно изплаквам с вода.Като стане готов/но не на каша/отместваш от котлона и като поизстине малко,добавяш на вкус мед или кафява захар.Аз не тача твърде агавето,защото не ми подслажда както трябва.Наскоро си вземах и зелена стевия,но нещо не мога да свикна още с вкуса и.След подслаждането,добавям мляко - разбира се отново приготвено от някакъв вид ядки,предварително накиснати за няколко часа.В случая използвах бадемово,като бадемите бях обелила след накисването.И ето-готово-мляко с ориз,но естествено,къде без канела-поръсваме отгоре обилно и готово-също засищаща и вкусна закуска-сутрешна ли,следобедна ли-кой както си желае.
lindorina написа:,има едно "хрупкаво мюсли ванилия". Но в него има една "зеленчукова мазнина",която ме притеснява.иначе всичко друго си му е ОК.
Та така-викам си -- аз не мога ли да си направя такова-хем здравословно,хем знам какво слагам.Вземах тигана една вечер и започнах да изсипвам от пакетите от хладилника-овесени ядки,овес.трици,пшен.трици,това на съвсем слаб котлон,като разбърквах от време на време.Като видях вече,че добиват хрупкавия ефект,добавих малко гХи,кокосово масло и ванилия,а и от оная кафявата лепкава захар.Обърках хубаво ...и готово.Имах направено мляко от предварително накиснат сусам.Изсипах в една купичка от сместа и добавих мляко......о...и елате ме вижте-чудо ви казвам.И полезно и засищащо,а и не на последно място-много вкусно.Пробвай.Само гледай да не загориш ядките-задължително на слаб котлон/за да не заминат витамините на кино/ и бъркаш.После,ако искаш си слагай стафиди,фурми или друго.
На тоя принцип съм направила и сурови сладки,само че не запичам в тигана,а всичко натЮр-овес.ядки,овес.трици,пшен.трици,смляно ленено семе,смлени орехи,мед,гхи,кокосово и какаово масло,разтопени на водна баня,какаовии зърна,кокос.стърготини,ванилия,хуск,хранителна мая,какао/сурово/,брашно от рожкови и въобще ако имах още работи в хладилника,сигурно щях да ги "ръгна" :1062 Това всичкото омесвам хубаво и запълвам една кутия от шоколад.бонбони.После,след като постоят малко в хлад.-вадиш и ядеш.Пак може да гарнираш с някакво лично направено ядково мляко,а не с истинско краве такова-вред-но е :1062 Пробвах една доза от тази смес да изсуша една нощ във фурната на вентилатор на около 45-50 -градуса.Но ,честно казано-суровият вариант ми допадна по-вече.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
valrus

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от valrus »

Ооооо,Дааааа!Подписвам се с две ръце и два крака за тези рецепти.Пробвах мюслито/домашно/божествено!!! :624
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от cvety_rz »

Ленено семе пробва ли ?
И чаша гореща вода сутрин, на гладно ?
Да пробвала съм, но най добре се получава с овесените трици.Да се поФаля в къщи вече ползваме само морска сол.Купих си готова смляна и съм много щастлива, че направихме още една стъпка към по здравословно хранене и то не само аз, но цялото семейство :1098 А с това мюсли ще взема да го пробвам и аз...запалихте ме :624
Чева, чистенето на орехи наистина може да се нарече приятно, но на бадемете.... :1100 , но за сметка на това пък яденето им после е по приятно :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

cvety_rz написа:
Чева, чистенето на орехи наистина може да се нарече приятно, но на бадемете.... :1100 ,
Имаш домашни бадеми и се оплакваш?! :222
Аз давам средно 20 лв. за килограм. :cry:

Браво за морската сол !
Аз скоро се сдобих с хималайска розова и съм доволна.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор