Здравословно хранене - тема за дискусии

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

:221 :221 Тита, магазинчето е срещу главния вход на Кукления театър, не знам как се казва, но няма начин да го пропуснеш. Чаят си се казва "какаов чай" на "Гайо", а продавачките са много, много любезни, макар и тази, на която попаднахме да не беше много компетентна по темата за шоколада :lol: :lol: .
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Супер! Знам го магазинчето, дори минахме от там преди 2 дни, ама пусто не влязох вътре. Сега целенасочено ще го посетя. :) Много благодаря ... ще те черпя фрешче, като се наканим да направим варненска среща на мецанките. :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Kleo »

Записче. :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Бях в магазин "Хатори" и в сладки приказки с приятните жени там, без да се усетя мина доста време. Разбира се, взех си шоколадов чай ... мммм, уникален вкус и аромат.

Ето го:


При първа възможност се насладете и вие!
:923 Голямо БЛАГОДАРЯ на dexter, отново!!!
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Аз лично съм потресена от фимчето. Снощи ми попадна по кулинарния канал, с Яна го изгледахме цялото (няколко поредни серии). Не знам какво да кажа..... Много скоро ще започна да вярвам, че срещу американците се извършва целенасочен геноцид. Наистина не знам какво да коментирам. Това нещо от филмчето е толкова далеч от начина на мислене и живот около мен, че направо не знам. Не знам и как е в нашите училища, но поне постоянно чувам някой да се оплаква. А там просто го приемат за нормално.

" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Dex, американците целенасочено възпитават и стимулират консуматорско общество, за да поддържат производтсвото и от там съществуването на изкуствено създадени храни. Така контролират населението и имат работеща икономика. Наскоро гледах по 24Kitchen разказа на един индианец от шайените, пак във филм на Джейми Оливер, как "американците" са избивали и горели стадата им, унищожавали са посевите им, за да се хранят шайените не с храната която отглеждат, а с тази, която се продава в магазина. Този възрастен индианец имаше основна цел да запази тяхната традиционна храна, приготвена така както дедите им са го правили и му беше много тежко като разказваше как младите предпочитат да се хранят с начос и хамбургери.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

И въпреки това ми се струва невероятно тъпо... Че коя икономика би работила добре с болни хора? С хора с диабет, инфаркти, очила, задух, такива, които не могат да си видят краката? Евала му на Джейми, даже и да не успее да се пребори! Все пак е някакво утешение да знаем, че има хора, които виждат проблем и търсят решение. За пореден път се радвам, че не живея в Америка :).
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

За да не са "болни" американците се грижат пък онези от индустрията за хранителни добавки и всякакви там вълшебни лепенки "всичкооткоетоимашнужда" и к'вото още се сетиш, което "ще подобри начина ти на живот". Ето затова и аз се радвам, че не живея там.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Една интересна според мен статия, която ми попадна тази сутрин

http://laokoontango.com/blog/hunza-people/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от cchery »

dexter написа:Една интересна според мен статия, която ми попадна тази сутрин

http://laokoontango.com/blog/hunza-people/" onclick="window.open(this.href);return false;
За народа Хунза прочетох за първи път в книгата на Лидия Ковачева - "Лечебното гладуване". Стана ми адски интересно, но тогава нямаше много инфо из нета за тях. Лидия даваше пример с начина на живот на Хунза във връзка с изработения от нея метод на т.нар. "омекотено" гладуване. Лично аз много й повярвах. Макар никога да не пробвах гладолечението. Година по-късно открих детокса и така се почна.

Друго племе, което ме изумява са тараумарите в северна Америка.

Индианците от племето тараумара живеят изолирани в една от най-суровите местности в Северна Америка – Медните каньони в Мексико. Тараумара владеят едно непознато изкуство. От векове те практикуват техники, които им позволяват да пробягват по няколкостотин мили без почивка и да надбягат всеки, било то елен или олимпийски маратонец, като в същото време изпитват удоволствие от всяка крачка. Тараумара притежават свръхчовешки способности, желязно здраве и вътрешно спокойствие, което ги прави неуязвими за болестите на цивилизацията.

http://bnt.bg/bg/news/view/68597/zelena ... sa_v_sveta
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Хайде още едно интересно, според мен, филмче (ако не сте го гледали вече)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Състои се от 7 части, като последната ми хареса много - всеки може да е здрав, но трябва да поеме отговорност за себе си, за тялото си, за начина си на живот. Не става да чака някой друг да му каже как да живее :).
Публикувай отговор