На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Звучи превъзходно рецептата, Елисче! Ще се пробва :1028 и от мен. Обезателно!

А на мен пък днес ми се ... меси питка. С мая.

На Бъдни вечер и на Коледа месих за първи път с мая, станаха две прекрасни погачи, дори успях да ги оформя красиво, увих ги първо на руло, после на охлюв, бухнаха, станаха пухкави и мекички, уханни пити. Хри много се изкефи, Алекс - също. И днес вечерта мисля отново да им вдигна настроението.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Събота панирах червени чушки.Винаги ми напомнят за лятото.Имаше рибка пържена и картофки.Руска салата.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес ще сме на мусака.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Извадете тенджерите, ще празнуваме! Януари е месецът на топлата супа. Това, че Коледа е зад гърба ни, не означава, че празниците са приключили. Освен стоте имени дни, които се празнуват през януари, първият месец от годината се оказа и месец на топлата супа. Логично е в най-студения месец да празнуваме най-сгряващото и хранително нещо, измислено на този свят – супата.

Хармонично съчетание между зеленчуци и месо, сгряваща душата и лекуваща настинката или махмурлука – това е супата. Може да е пасирана, на едро, да е с много месо и да е почти като яхния, да е символ на цял един народ като гулаша и шкембе чорбата, може да е най-добрия ви приятел, когато сте на диета, изобщо има ли супа, има и живот. И ако вече сте се размечтали за една хубава топла супичка за обяд или в края на деня, подсетете се за няколко супени рецепти в нашата галерия.

Изображение


Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Ей сега се захващам с тази рецепта:

Картофи соте на фурна

Досега съм яла такива картофи, с копър и чесън, само по заведения. Затова реших сега да ги направя вкъщи.

Само че продължих да се ровя из рецептите и май че тази повече ми хареса:

Картофи с копър и чесън

Или последно тази рецепта - цък!:

[img]http://www.az-gotvia.bg/pics/large_2012 ... imka_1.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Картофите соте станаха божествени! Препоръчвам ги. Но предупреждавам, че си е пипкавинЯ.

Чудя се петъчно какво по-така да сготвя събота и неделя.

Скоро научих от позната как се прави домашна баклава. Имам орехи у дома. Та се питам дали да не приготвя баклавичка точно?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Не сколасах за замислената баклава, но пък го ударих от вчера на яко готвене :1216

Вчера:
- сандвичи за закуска, разнообразни, с остатъци за мазане от хладилника
- салата от прясно зеле и настъргани моркови, изобилно овкусена
- наденички на фурна за обяд
- пържени кюфтета на тиган за вечеря
- солен кекс за днешната закуска

Днес:
- сладък кекс /без яйца, със сладко от дюли, кафе, мляко, сода, захар, брашно, ванилия, канела, олио, посипан с кокосови стърготини/, за десерт за обяд и за довечера
- пилешки бутчета с картофи на фурна за вечеря
- на обяд аз и Алекс ще дояждаме кюфтетата от вчера, а Хри ще обядва навън, в момента е на Витоша
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта сготвих тиквички с ориз, кайма и доматен сок на фурна, станаха екстра. Ще има манджа и за днес.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от dexter »

Да похваля мъжа ми - направи разкошно тирамису :1216 ! От кога го врънкаме с Яна, защото той се похвали, че има работеща рецепта, която един негов колега му е дал. Ако се чудите какви са и къде са тези готвещи мъже - в Белгия, когато са по един месец далеч от жените си. Налага им се да готвят и понеже имат доста свободно време - експериментират и се глезят. Та благодарение на това вкъщи хапнахме чудно тирамису :D . Този месец почти само мъжа ми готви, което ме прави много щастлива.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Декс, браво на мъжа ти!

Днес - пилешка супа за душата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Декс браво на твоя мъж.Хубаво е когато те отменят в ежедневните неща макар и за малко.
И вкъщи имаше пил супа.а днес и пиле с ориз.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Публикувай отговор