Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Мнение от Kleo »

Споделям вкусна рецепта за вегетариански спагети /без месо/:

Обичайно - спагетите се сваряват с малко сол и в достатъчно вода. След като се прецедят и сипят по купичките/чинийките, се добавя по 1 кафена лъжичка краве масло /ако нямате в краен случай може и маргарин или зехтин/. Разбира се, подправяте със сладък червен пипер, черен пипер, джоджен, чубрица/шарена сол. Добавяте доматен сос, лютеница или кетчуп. Задължителните за мен настъргани сиренце и кашкавалче. Ако имате маслини, чушки, гъбки - добавяте и от тях, нарязани на ситно парченца.

И най-новото ми откритие - сварявам няколко яйца, докато жълтъците не се сварят твърдо. Отделяш белтъците от жълтъците, намачкваш жълтъците и ги добавяш при спагетите. Става страшна вкуснотия!!!

Изображение

Изображение
Последно промяна от Kleo на 02 Юли 2015, 08:17, променено общо 3 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :)

Мнение от Kleo »

Нека в тази темичка споделяме изпитани рецептички за спагети, паста, лазаня, пици и всякакви други италиански макаронени манджички :222 защото просто ги обожавам!!!

[img]http://gotvach.bg/files/lib/600x350/mak ... _furna.jpg[/img]

http://recepti.gotvach.bg/r-6761-%D0%98 ... 0%BD%D0%B0 - Италианска паста на фурна - не съм я пробвала досега, но какво пък? - след като започне март месец, моят месец, може да реша да се поглезя с нея.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :)

Мнение от Kleo »

http://gotvarski.com/2009/05/02/%D0%BF% ... %80%D0%B0/ - Паста Примавера :1028

[img]http://gotvarski.com/wp-content/uploads ... image0.jpg[/img]

Изглежда мноооого вкусна, обаче така като гледам необходимите продукти, и ... се чудя с колко ли лева ще се изръся, за да си я направя вкъщи?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :)

Мнение от Kleo »

Великденска торта с лимонов крем

Необходими продукти
за блатовете:
500 г козунак
100 мл. прясно мляко

за крема:
300 г крема сирене
125 г меко масло
120 г пудра захар
бурбонска ванилия
кората от 1 лимон
1 кафена чаша сладкарска сметана
500 г ягоди
2 киви
1 манго
филирани бадеми
шоколадови цветни яйца
шоколадово зайче за украса

Начин на приготвяне:
Започнете приготвянето на тортата от крема. Разбийте с миксер крема сиренето, заедно с мекото масло. Добавете захарта и бийте до пухкав крем. Сложете ванилията и лимоновата кора. Накрая разбийте в отделна купа 1 кафена чаша сладкарска сметана на сняг. За да се разбие добре, трябва сметаната да бъде студена, непосредствено извадена от хладилника. Добавете разбитата сметана с помощта на лъжица към крема. Бъркайте внимателно, докато кремът стане хомогенен.

Подгответе си поднос или картон за тортата и поставете върху нея/него ринга за тортата. Нарежете козунака на филии с дебелина около 5-6 см., отстранете шоколадовата му заливка и ги подредете на дъното на формата. Прилепете ги плътно, така че добре да покриете повърхността.

Внимателно ги напоете с прясно мляко, с помощта на супена лъжица.

Намажете с пласт крем. Нарежете и подредете отгоре пресни плодове по избор.

Повторете с ред филии козунак, напоен с прясно мляко и завършете с крем. Оставете си малко крем за измазване отстрани. Охладете тортата за едно денонощие в хладилника. Прекарайте внимателно леко мокър нож по ръба и отстранете ринга. Измажете отстрани с крем. Покрийте страните с филирани бадеми.

Аранжирайте с пресни плодове, шоколадови яйца и зайче.


http://www.edna.bg/vkusno/deserti/velik ... em-4637792

[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/17052 ... noteka.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други рецепти ...

Мнение от Kleo »

Източник - ЦЪК

За мързеливите домакини: Бърз и вкусен сладкиш, който се топи в устата

Докато си правите кафето, този сладкиш е готов, само за 5 минути! Толкова прост, а толкова вкусен! Ако искате прост и бърз сладкиш, за който няма да трябва да печете няколко вида тесто и за който ще имате време да правите паузи, докато го приготвяте...

Прави се в няколко етапа и е перфектен за по- мързеливите съпруги, които искат да изненадат с домашен вкусен сладкиш, който се топи в устата.

Съставки:

150 g маргарин
250 g захар
4 жълтъка
250 g брашно
1 бакпулвер
100 g орехи, бадеми или лешници
200гр шоколад
2 l мляко

Приготвяне:

Смесете маргаринът със захарта, добавете жълтъците, измелените орехи, лешници или бадеми, които преди това може малко да попечете и всички останали съставки. Печете 40 минути на 180˚C.

Разбийте 4 белтъци, докато не получите пяна, в която да добавите 200 g разтопена захар с ½ чаена лъжица вода, на слаб огън, докато леко се изпари. Сместа от сметана и захар нежно я слагате на сладкиша, който ще извадите от фурната.

Накрая прибавяте отгоре шоколадова глазура, която ще направите от 3 супени лъжици вода, 3 супени лъжици захар, 100 g шоколад и 80 g масло.

Оставя се да се охлади в хладилника, а след това се наслаждавайте на всяко залче, което ще ви се топи в устата.


[img]http://i.zajenata.bg/images/32/38e5ca0b ... abb332.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други рецепти ...

Мнение от Kleo »

В понеделника сготвих успешно за първи път спанак с ориз, зеленчуци и яйца. Получи се много хубаво постно ядене. За пръв път приготвях спанак, затова съм доволна, че стана.

Днес пък реших да направя останалия спанак заедно с последната ми разфасовка с агнешко месо, която имах във фризера. Речено-сторено. Намерих следната рецепта в нет-а и я сготвих:

http://www.1001recepti.com/recipe/?reci ... sus-spanak
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от cchery »

Деси, тази паеля изглежда изключително вкусна.... Приготвяла ли си такава?! :1044 :1044 ....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Не още, но тук си поствам и рецепти, които възнамерявам да направя :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Днес направих постен гювеч на фурна със следните продукти: 2 глави лук, мазнина, сол, подправки /черен и червен пипер, чубрица, джоджен/, буркан грах и буркан домашно затворени зеленчуци на парчета /патладжан, чушки и домати/, стана екстра. Освен това запеках от замразените парчета месо в друга тава. Имахме и палачинки със сирене и лютеница + айрян.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Попаднах на тази рецепта, някой да я е пробвал?

Чеснова майонеза за 5 минути
С аромат на мащерка

Необходими продукти:

200 грама майонеза (light)
Сокът от 1 лайм
2 супени лъжици прясна мащерка
2 супени лъжици нискомаслено кисело мляко
1 чаена лъжичка чили на прах
2 скилидки чесън смлени
Сол и черен пипер

Начин на приготвяне: Разбъркайте всички съставки в малка купа. Съхранявайте в хладилник максимум до 4 дни.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор