Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Смятам да направя домашна бисквитена торта за рождения ден на Алекс.
Ще я приготвям следващия петък, за да може до съботата да е готова.
Ей сега ще потърся точно моята си рецепта за бисквитена торта.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Винаги съм се чудела как да си направя чушки бюрек вкъщи, докато бабата на Хри не ми даде рецептата, а ето я и нея:

Измивам и избушвам чушките. Изпичам ги и ги поставям в плик да омекнат. Обелвам ги и ги напълвам със смес от сирене, яйца и нарязан на ситно магданоз. Овалвам ги в брашно и ги изпържвам в тиган.

Нейните бяха просто чудни! Дано и моите станат такива! Добър апетит на всички ни! :1211

Ето и още една рецепта, звучи ми вкусно:

Протеинови чушки

П.П. Няколко дни по-късно, 19.09., 19.30, идвам да се похваля и тук: чушките ми бюрек станаха великолепни. Заради пълнозърнестото брашно, в което ги овалях, станаха с хубава хрупкава коричка. Е, верно си е играчка и суетня, а и много съдове се цапат, но усилията си заслужават според мен де!

Чушки бюрек - Малката Пекарка
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от ellis_stoyanova »

:222
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

ellis_stoyanova написа: :222
:922

Кажи как я караш! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Тази вечер - спагети - сами сме с Алекс вкъщи. Станаха чудни. Ммм, обожаваме спагети, и двамата. Хри не обича, но той в момента не е в София, така че не го мисля, него баба му да го храни :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »



Поствам тази рецепта тук, защото искам да я пробвам. Звучи много вкусно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Привет от моя Алекс! Тази рецепта я измисли преди малко синът ми :1216 Нарича се:

"ПревъзКошна напитка
Сок от грейпфрут, малко прясно мляко, 3 лъжички кафе, 3 лъжички захар, 3 щипки какао. Смесват се и се разбъркват. Става идеално за пиене."

Той държеше да вляза във форума и да споделя неговата рецепта с вас :940 А "превъзКошна" е дума, която той използва спонтанно, означава превъзходна и разкошна едновременно :1028


:524 :1099 :1097 :528 :627 :925
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Привет! :1209

Скоро ще имам поводи и причини да приготвя ето този :

Шоколадов пастет
Интересен десерт

Необходими продукти:

200 г настърган шоколад
200 г масло
1 чаена чаша брашно
1 чаена чаша пудра захар
3 яйца
200 г смлени лешници или бадеми

Начин на приготвяне:
Разбийте маслото със захарта. При непрекъснато разбъркване прибавете едно по едно яйцата, шоколада, който е разтопен на водна баня, брашното и бадемите. Излейте сместа в намаслена тавичка, като трябва да се получи пласт с дебелина 2 см. Нарежете сладкиша на квадратчета, като върху всяко едно може да сложите по един цял бадем. Пече се в умерена фурна за 30-40 минути. По желание гарнирайте десерта с бадеми, настърган шоколад или сметана.


[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/9068/ ... bademi.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Шоколадов пастет така и не приготвих, както си бях наумила.
За Коледа бях направила меденките на Джемма, заедно с трите деца /Алекс, Стела и Сияна/.
Снощи разбрах рецептата за баклава и при хубав повод смятам да се пробвам:

В намазнена тавичка редя два реда кори за баница, върху тях малко олио, супена лъжица захар, мъничко канела и счукани орехи. Пак два реда кори, пак олио + захар + канела + орехи. Така до края и пека във фурната около половин час на 200 градуса. След като изстине баклавата, започвам да приготвям сиропа, с който да я залея. Принципът е следният: горещият сироп се изсипва върху готовата и изстинала вече баклава, или обратното студеният вече сироп се изсипва върху горещата още баклава.

Сиропът се приготвя от литър вода и около половин кило захар, трябва да стане много, много сладък. На котлон се слага водата и захарта, и се разбърква, докато стане готов. След като баклавата се залее обилно догоре със сиропа, се оставя да попие хубаво едно денонощие. Приятен апетит!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Покълнало жито, орехи и пчелен мед :1028 То рецептата не е моя. Нали сега житя. И си ям най-редовно орехи с мед или жито с орехи и мед. Понякога нарязвам ябълката на парченца и добавям и нея в сместа. Уникално вкусна комбинация!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Мързеливки, подходящи за бърза закуска:

"Да сготвим с Милена" е новият ни любим кулинарен канал! Решихме да ви споделим една страхотна рецепта за вкусна и мързелива закуска от там.

Необходими продукти:

1 чаена чаша кисело мляко
1 чаена лъжичка сода
1/2 чаша олио
1 чаена чаша сирене или кашкавал
2 1/2 чаши брашно

(А ако добавите 2 яйца в тестото ще се получи солен кекс.)

Начин на приготвяне:
За да приготвим от тези вкусни мързеливки, започваме с надробяването на сиренето. Можете да използвате ренде, но ако го намачкате с вилица, парченцата сирене ще се усещат много повече. След като намачкате сиренето, добавяте лъжичката сода в киселото мляко и започвате да бъркате, докато шупне и изсипвате в купа. След като добавите млякото, добавяте олиото, натрошеното сирене или кашкавала (а може да сложите и от двете).

Започваме да разбъркваме и постепенно да добавяме брашното. Бъркаме докато се получи лепкаво тесто. След като тестото ни е готово, идва ред на оформянето на мързеливките. С навлажнена ръка късате малко парченце, оформяте го и го поставяте в тавичка върху хартия за печене. Хубаво е след всяка да си намокряте ръката отново, за да не се лепи тестото.

Сега може да видите един прекрасен лош пример, защото ги наредихме прекалено близо една до друга. Редете ги по-раздалечени, защото по време на печенето набъбват.

Последният щрих е да сложите по парченце масло върху всяка от мързеливките. След маслото са готови за предварително загрятата на 180-200 градуса фурна. Печете ги до златиста коричка. След като са опечени ги оставате за няколко минути да изстинат и след това нашите прекрасни мързеливки са готови са сервиране. Да ви е сладко!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор