На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Сиренце »

Последните три дни само сурови във всякакви комбинации - с чесън, с краставици, мариновани със соев сос .... време е за нещо по-така!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Cheva »

mishellinna написа: Рецептата е взета от блога на Йоли, а аз съм и върла фенка на манджите! :326
Ще се радвам да споделиш блога, както и други твои любими,
в темата Любими кулинарни блогове. :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от cchery »

mishellinna написа:Вчера за вечеря правих рулца от тиквички с пилешко месо.
Продукти

2 тиквички
2 домата

400 г бяло пилешко месо
1 главичка лук
2 скилидки чесън
2 с.л.олио
200 г гъби
1 ч.л.мащерка
сол и черен пипер на вкус
1 опаковка сирене за тост сандвичи

настърган кашкавал за поръсване

Приготвяне

Нарязват се много ситно месото,гъбите,лука и чесъна. Запържват се в олиото и се подправят с мащерка,сол и пипер.

Тиквичките се нарязват по дължина на тънки ленти. Ако разполагате с ренде за чипс ползвайте го за ваше удобство. Става също с широка белачка за картофи, а най-лесно с редне Бьорнер :222 . Доматите се нарязват на тънки резенчета.

В края на всяка лентичка тиквичка се слага малко от плънката и парченце от сиренето. Завива се на рулца и се подрежда в намаслена тавичка. Между рулцата се нареждат резенчетата домати.Посоляват се и се поливат с олио-малко.

Пече се във фурна на 200* за около 40 мин. Няколко минути преди да се извади от фурната се поръсва с кашкавал. Не се слага никаква вода в тавата. Самите тиквички пускат достатъчно количество. Сиренето се разтапя напълно и става на гъст вкусен сос.

[img]http://1.bp.blogspot.com/_YbrRucyTUT8/S ... 20copy.jpg[/img]


Играчка си е малко, докато се намотаят ролцата, но общо взето става за около час-час и половина с печенето! В момента, в който го опитах, забравих за мъката с навиването :221 - божественярско е!
Рецептата е взета от блога на Йоли, а аз съм и върла фенка на манджите! :326

Това го сготвих снощи ииииииииииии е страшна вкусотия. За съжаление нямам ренде, таааааа ролца не завивах, а подредих тавата така: ред тиквички, ред домати, ред плънка и върху нея топено сирене и краве сирене, отгоре пак тиквички, домати, плънка, топено и краве сирене и накрая тиквички. Лично аз добавих домашно приготвен пилешки бульон около 200 мл ииии снощи както не ми се ядеше, така омаах 1 пълна чиния :221 :221 :221 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Мишелинче, отдавна не бях виждала по-интересна рецепта, мерси много за споделеното!
Чери, и ти си решила да импровизираш, виждам, браво на теб!
Чева, да си призная, за първи път чувам да се ядат сурови тиквички, много се учудих!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от bobichan »

vihrogonche написа:Мишелинче, отдавна не бях виждала по-интересна рецепта, мерси много за споделеното!
Чери, и ти си решила да импровизираш, виждам, браво на теб!
Чева, да си призная, за първи път чувам да се ядат сурови тиквички, много се учудих!
Аууу, страшни са сурови. Ама ние в БГ тиквичките и патладжана сме свикнали само пържени да ги ядем, а те са страхотни и печени и сурови (само тиквичките имам предвид :222 ).
Ще щробвам задължително тези рулца, само се чудя дали пък да не ги напълня с просо или с ечемик :221 че нещо несото (така бях изписала месото и реших да не поправям тази фроидиска грешка :221 ) не ме изкушава много. А сиренето за тостове ще погледна какво пише на етикета, защото малко се съмнявам че има голямо количество хидрогенирани мазнини. Ако е така може заменя с чедар.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от bobichan »

Малко ни позамря темичката, та реших да споделя любимата ни семейна вечеря в последно време. Много бързо се приготвя и е много изчистена и наситена едновременно като вкусове.

Макарони с домати, чесън и босилек

1 пакет пълнозърнести макарони (може и спагети)
1 бучка домашно саламурено сирене
доматен сос (за предпочитане домашен, ако нямате може и пюре)
чесън на вкус - ние обичаме повечко
пресен босилек - пак на вкус, както се досещате ни е обичаме повечко :)
сушен босилек
олио
зехтин

Сваряваме макароните. Във водата винаги добавям малко олио и сушен босилек.
Доматения сос си го приготвям сама като редуцирам доматен сок, които овкусявам предварително с чесън, сушен босилек, щипка кафява захар, мааалко сол (внимавайте обикновенно сиренето е солено). Можете да го приготвите и сутринта или предния ден и да ви остане самото сглобяване за вечерята. Още горещите макарони поръсете със зехтина, натрошеното сирене, пресния босилек и няколко скилидки счукан чесън. Разбъркайте. Полейте със горещия сос и отново разбъркайте. Украсете с клонче пресен босилек.
Добър апетит!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от bubalina »

Да побууутна малко темичката с едно въпросче-донесоха ми 5-6 глави броколи. По принцип ги панирам или запичам със сметана и кашкавал,ама ми се иска да опитам и нещо друго. Я дайте някоя идейка :729
Ако въпроса ми не е за тук-извинете,ама поогледах се,потърсих-не знаех в коя тема да попитам :1044 И в тоя ред на мисли предлагам тема от рода на "Бързи въпроси и отговори" или нещо подобно :1047
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от lindorina »

Бубе,броколито е много полезно.Някога,някъде бях опитвала и изобщо много не го харесах.Обаче от няколко месеца насам ,четейки за него,започнах да го правя по най-простия и вкусен за мен начин,т.е.на пара.

БРОКОЛИ НА ПАРА С ЛИМОНОВ СОК

Значи-съвсем леко на слаб огън го сварявам на пара,обичам леко да ми хрупа.Докато е топло,след като го извадя,хубаво го "омазвам"с гХи,може и с краве масло.Посолявам с морска или хималайска сол.Отгоре поливам с прясно изстискан лимонов сок на вкус,ръся с черен пипер и копър и магданоз.За мен е божествено и много засищащо.По същия начин -и карфиол.Пробвай и сподели.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Cheva »

Предложението на lindorina ми звучи добре.
Прясно броколи никога не съм яла , само от замразените.....


САЛАТА СЪС СУРОВ КАРФИОЛ

Тази есен открих суровия карфиол и не бих го сготвила. :)
На салатака с настъргани моркови и цвекло и праз лук ...ммммм,
това ми е редовната вечеря напоследък.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Сиренце »

Бубе, моите деца си умират за крем-супа с броколи.


КРЕМ-СУПА С БРОКОЛИ

Слагаш да се сварят до омекване броколито, няколко картофа, един морков. Пасираш, добавяш сол и малко пипер (бял, зелен, черен - какъвто обичаш), бучка масло. При сервиране кльопваш по идна лъжица заквасена сметана, крутони и малко магданоз във всяка купичка.

Ммммм, дояде ми се! Днес отивам до града и ще хвърля едно око на пазара.
Ver

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Ver »

:1024 Охххх, и на мен си прияде ....как обичам крем супички ...
Но ми се счупи пасаторааааа, а на ръка така финно не могат да се получат :1024
Публикувай отговор