На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес - пържени картофки, таратор с копър, чесън и сирене, задушени месца с чушка и лук :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта - пилешки бутчета с ориз на фурна. Но сложих към ориза глава лук, един голям морков, зелена чушка, доматено пюре и няколко гъбки за разкош. Стана чудно ястие!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - пилешки сърца на тиган.
Оная вечер - печена скумрия и яйца на очи.
Салата зеле и моркови, лютеница. Ябълки за десерт.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Вчера правих супа с картофки и тиквички,мусака,таратор и зелева салата.Много вкусно стана всичко.За днес ще хапваме също от това
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Браво, Елисче!
Вчера - наденици на фурна със салата от домати и лук.
Тази вечер - разкошна баница с много сирене и праз, ммм, обожаваме домашно приготвените баници.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта - супичка от голям морков и шест картофа, само това, сложих вода, олио и сол, и това беше. Нарочно не сложих нищо друго в супата, защото Хри го болеше корем и искаше възможно най-простичко ястие. Много му хареса.

Пак от снощи: омлет /яйца със сирене и кашкавал на тиган/, кисело мляко и сурови червени чушки на салата.

Тази сутрин: за мен кафе с мляко, за Алекс традиционното прясно мляко със зърнена закуска.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - спагети с лютеница, сирене, кашкавал и шпеков салам. И доядохме зелевата салата от предната вечер /зеле, морков, майонеза и чесън/.
За десерт - баклавички в шоколадова глазура.
А вие :?:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Тази вечер бяхме на импровизиран миш-маш:
- три стръка праз лук, нарязани на кръгчета
- четири червени чушки, нарязани на парченца
- натрошено сирене и подправки
- четири яйца, разбъркани накрая в тигана, заедно със задушените зеленчуци.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес на обяд панирах парчета бяло пилешко месо на тиган с едно яйце, сол и малко брашно. Станаха много вкусни и хрупкави пилешки късчета. Доволни сме. Още не съм решила какво да приготвя за вечеря :1044 А вие какво ще сготвите днес, утре? Какво ядохте вчера?

[img]http://www.bis.bg/fsh/f/e/a/0/9/55710/a ... 69.gif?v=0[/img]

П.П. Снощи ядохме пиле на грил и салата Снежанка. От пилето остана само бялото месо, никой вкъщи не го предпочита. Точно остатъците бяло месо панирах днес за обяд, станаха чудни!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

За закуска и за обяд направих за нас с Алекс сочна баница :1028 с много яйца, сирене, прясно мляко, кисело мляко със сода, олио и масло :1028 /снимката по-долу не е моя/

Хри е на Витоша, излезе от сутринта, за него ще помисля направо за вечеря... :1044

[img]http://www.vazgledi.com/wp-content/uplo ... C_0090.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Гъста картофена супа със спагети

Задуших в много вода, малко олио и сол 1 голям морков и 1 глава кромид лук. Добавих нарязани на кубчета 8-9 средно големи картофа. Накрая добавих половин пакет спагети да се сварят при картофите, лука и моркова. Подправих с черен и червен пипер, чубрица, шарена сол, джоджен. Накрая сложих няколко лъжици домашно приготвена лютеница.

Имах малко кисело мляко и яйце, реших да я застроя, по обичайния начин - без варене, с постепенно темпериране на застройката.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор