Хлябът наш насъщен

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Bumi

Re: Хлябът наш насъщен

Мнение от Bumi »

Mam4eto31 стана ли кваса?
Вчера писах, писах за моите опити с квасения хляб и накрая нещо се скапа :1044. Затова днес ще давам по-накратко - само рецептата, от която съм най-доволна. Рецептата ми е за хлебопекарна, такава ми беше още първоначалната идея.
Използвам програмата за пълнозърнест хляб, която при мен е 3ч. и 40мин.
Във формата слагам следното:
330 мл. вода (хладка)
100 мл. активен квас
500 гр. прясно смелено пълнозърнесто брашно от лимец
2-3 с.л. смяно ленено семе
1 и 1/2 ч.л. сол
При сигналът за добавяне на ядки и семена: 2-3 с.л. слънчогледово семе
Хлябът се надува едва при печенето с около 1/2, но няма грам кисела жилка и дори леко сладнее - от лимеца. Това е уникално зърно и препоръчвам на всеки, който има възможност да го опита. Засища и е много вкусен.
След като се опече, хлябът го завивам с една ленена кърпа и го прибирам във фурната да се охлади напълно.
Пробвала съм различни комбинации от пълнозърнести брашна - пшенично, ръжено, овесено(от смелни оведени ядки), елда, просо, нахут, ленено семе. Експериментирай смело!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Хлябът наш насъщен

Мнение от Kleo »

Вчера и завчера имах невероятната наслада да ям от домашно приготвения хляб със сусам, направен от свекърва ми. Страшно вкусен! Тази жена можела да меси бе :1062 Хубаво изпечен, с хрупкава коричка. Великолепен, ммм. Аз досега не съм правила хляб, нито козунак. Само питки и погачи, пици и мекици.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор