Лесни питки със сирене и кашкавал

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от cchery »

ЛЕСНИ ПИТКИ СЪС СИРЕНЕ И КАШКАВАЛ

Продукти:

150 г натрошено сирене
1 яйце
1 ч.ч. кисело мляко
100 мл олио
1 ч.л. сол
1 ч.л. бакпулвер
400 г брашно
100 г настръган кашкавал
1/2 ч.л. захар


Начин на приготвяне:

В тавичка се прави кладенче от 2 ч.ч. брашно, в което се прибавят натрошеното сирене, яйцето, олиото, солта. В киселото мляко се разтваря баклупвера и се прибавя към другите продукти. Замесва се меко тесто, като постепенно се прибавя останалото брашно. Тестото се оставя да престои в хладилника за около 10 минути. Фурната се загрява до 200 градуса и от тестото се оформят топчета с колемината на кюфте. Поставят се в тавичка на разстояние едно от друго, т.к. увеличават обема си при печене. Върху всяко топче се настъргва кашкавал. Питките се пекат до златисто и се ядат топли.

Лично аз бъркам горната смес в робота, добавям и натрошено сирене. Най-често нямам тези 10 минутки, които тестото трябва да престои в хладилника, и пека направо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Звучи апетитно рецептичката, обезателно ще я пробвам някоя събота/неделя! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Звучи апетитно рецептичката, обезателно ще я пробвам някоя събота/неделя! :222
Е това го препоръчвам с 2 ръце. У нас не остава и трохичка, когато рецептата се прави с количествата продукти, посочени в предния ми постинг. И затова съм се замислила за следващия път, който я правя, да увелича яйцето на две и брашното да е повече. :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Еее, вие сте все пак четирима, а ние сме си трима :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Имам продуктите за тези лесни питки, както и за палачинки и за катми.
Въпросът ми е какво да бъде сутрешното съботно меню за фемилито? :1044
Боже, колко е прекрасно, че ще мога и аз да си хапна от това, което приготвя!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Отчетче: днес за първи път направих катми :222 На мен и на мъжа ми ни харесаха определено по-малко от палачинките, защото някак тестото леко киселееше. Но Алекс ни изненада много! За закуска омете цели 4 (четири!) катмички! При положение, че зорлем изяжда палачинка, палачинка и половина. И съобщи, че на него определено катмите повече му харесват от палачинките. Да не би пък да е заради това, че този път беше с мен в кухнята и ми помогна с разбиването с миксера? :1062 Не е изключено. Използвам случая да благодаря на моята адашка Деси от Варна, за това, че преди известно време в скайп сподели с мен нейната рецепта за катми! :329 Хубаво е човек да се разнообразява в менюто си. А лесните питки със сирене и кашкавал на Чери ще ги оставя за следващия уикенд например, и пак ще докладвам за резултата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от bobichan »

vihrogonche написа:Да не би пък да е заради това, че този път беше с мен в кухнята и ми помогна с разбиването с миксера? :1062 Не е изключено.
Деси определено е било и заради това. Ние с Мити така се справихме с неговото злоядство. Това ще е тема и на следващата ми книга с работно заглавие "Готвим с Мити" :) В нея ще разкажа как се случиха нещата.
Предполагам, че катмите са били много вкусни, но когато детето е помагало при приготвянето на храната винаги изяжда най-малко двойан порция. За майките на злоядите деца това е невероятно облекчение.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Мдааа, при следващото приготвяне на катмите той не участваше, и изяде не четири, а само 2 катмички :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Вчера сутринта приготвих питките със сирене и кашкавал. При мен се получи следното:
Пекох питките около половин час на 200 градуса. Кашкавалът отгоре беше станал напълно готов, още малко и щеше да изгори. Затова ги извадих. Обаче отвътре тестото се оказа суровичко. Поради тази причина обелих горния слой кашкавал и ги мушнах във фурната за още половин час. Вече бяха супер. Моят извод за следващия път - или ще настържа кашкавала, когато питките са почти готови вече (а не както сега, в самото начало), или ще го сложа в самото тесто заедно със сиренето, или ще направя самите питки по-тънки, за да се изпекат по-бързичко отвътре и да не стоят сурови. Иначе бяха много вкусни, напомниха ми на т.нар. добруджанки, които от години правя доста сполучливо :222 Задължително рецептата ще бъде повторена, но с някои изменения, заради възникналия при мен проблем.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Напомням си сама на себе си тази прекрасна рецепта за питките на Ани :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лесни питки със сирене и кашкавал

Мнение от Kleo »

Ще ги правя скоро за коледното тържество на сина ми в гимназията му, че са му възложили соленки :1216 :1028 :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор