Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от Kleo »

Мерси, Бубе! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от Kleo »

Представям си в момента една огромна зелена салата, свежа, прясна, с много марули, репички, лук, чесън и сиренце :222

[img]http://razkritia.com/wp-content/uploads ... salata.jpg[/img]

Ох, как ми се приядеееее......
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
олеся

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от олеся »

Ето я нашата семейна зелена любов:

Супа от зеленийки
1 връзка спанак
1 връзка лапад
1 връзка киселец
2 връзки левурда
1 връзка магданоз
1връзка пресен лук

Всичко се нарязва. Слага се да се задуши в тенджерата. Добавя се малко червен пипер, домотено пюре, сол на вкус, вода до желаната гъстота и се оставя на котлона да къкри.

Разбира се има вариация с ориз, или фиде, но ние си я хапваме така.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от dexter »

Тази година градината на свекитата даде отлична спаначена реколта. Днес обрахме последните листенца - сготвих спанак с ориз басмати, с много зелен лук, зелен чесън и копър. Обичам я тази манджа!!!
Ася

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от Ася »

Имам прясна, екологично чиста, хрупкава и невяероятно вкусна маруля от моята градина ( не че аз съм я сяла :423 )

Накъсвам я с ръце, нали не било ползено да я режеш с нож, добавям репички, краставица, зелен лук, варени яйца от собствените ни щастливи кокошки, ако имам, слагам и домат.
И с това обикновено приключваме вечерята, а другата храна остава :1062

Копривата излезе, хващайте гората, т.е. полята.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от Ванчето »

Аз тъй наречените "зелений" (много ми харесва думата :) ) много ги обичам от малка. Може би благодарение на баба ми, която доста често приготвяше най-различни вкусни ястия в които присъстваха повечето от изброените в темата продукти. И сега си хапвам доста честичко, особено откакто започнах да се интересувам от това кое е здравословно и кое не.
Ася написа: Копривата излезе, хващайте гората, т.е. полята.
Аз тъкмо от няколко дни се каня да пиша и да питам дали е излязла вече копривата в България, че при нас още не е , а така ми се е прияла... Чакам я с нетърпение вече!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Седмица на - ЗЕЛЕНОТО В НАШИТЕ ТЕНДЖЕРИ

Мнение от Kleo »

И вкъщи не минаваме без зеленко напоследък - пресен лук, пресно чесънче, краставичка, марулка, репички за разкош, поляти обилно с кисело млекце и зехтинче, ммм :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор