Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

“Времето Ви е ограничено, затова не го прахосвайте, да живеете живота на другите. Не се хващайте в капана на догмата – да живееш с резултатите от мислите на другите. Не позволявайте на шума от чуждото мнение да заглушава вътрешния Ви глас. И най-важното, имайте смелостта да следвате сърцето и интуицията си. Те някак си знаят какви наистина искате да бъдете. Всичко останало е на второ място.” - Стив Джобс

оттук - цък!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

“Животът е или предизвикателно приключение или абсолютно нищо.” - Хелън Келър

оттук - цък!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Кафето и любовта имат най-добър вкус, когато са горещи.“ – етиопска поговорка

„Който обича, ще ви накара да плачете.“ – аржентинска поговорка

„Любовта трябва да се показва чрез дела, не с думи.“ – африканска поговорка

„Любовта разбира всички езици.“ – румънска поговорка

„Любовта е тиранин, който не жали никого.“ – намибийска поговорка

„Сърцето, което обича, е завинаги младо.“ – гръцка поговорка

„Живот без любов е като година без лято.“ – латвийска поговорка

„Всички мъже имат три уши. Едно от лявата страна на главата, едно от дясната и едно в сърцето.“ – арменска поговорка

„Няма любов като първата любов.“ – италианска поговорка

„Сърцата на влюбените са свързани помежду си и винаги бият като едно цяло.“ – китайска поговорка

„Един конец за иглата, една любов за сърцето.“ – суданска поговорка
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

От "Откраднат живот":

"Има нещо по-неизбежно от смъртта. Това е животът. В него единствената постоянна величина е времето. То може да бъде съюзник или враг. Понякога годините се изпаряват като миг. Друг път - миговете се влачат като години... Животът е движение. Спираш, тръгваш, падаш, ставаш, продължаваш... И запълваш пространството между това, което правиш и това, което искаш, с надежда. Надеждата е обещание за предстоящо щастие. Очакване за ново начало и нов живот. Всяко ново начало изисква време. Времето е път, който двама души трябва да извървят един към друг, за да се срещнат. Да изберат посока, в която да вървят заедно, за да изпълнят празното пространство между събуждането и заспиването със смисъл и съдържание.

Учим се да живеем в ритмично повторение, за да не се разминем. Вдишваме и издишваме заедно. Едновременно... Или свикваме с безопасното разминаване. Поддържаме санитарния минимум дистанция, за да не се разочароваме - от себе си, от другия... Времето може да се превърне в затворено пространство, в което двама души се отдалечават, обичайки се по спомен. Всички опити да се сближат отново, се превръщат в поредица от празни дни, в които нищо не се случва. Зачеркнати дни! Самотни чертички в календара на живота. И тогава идва инерцията. Инерцията убива чувствата. И настъпва раздялата. Идва моментът, в който трябва да сложиш край на дългото сбогуване. Времето е възможност да се научиш да бъдеш сам. Докато свикнеш със самотата, животът изглежда жесток. Но той не е - просто следва своята логика. Не само болестите мутират. Чувствата и хората - също. Адаптираме се. Научаваме се да живеем с болката по взаимно съгласие. Накрая осъзнаваме, че... човек свиква. С всичко."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Човекът не е нито безсмъртен, нито божествен, а роб и пленник на своето собствено мнение за себе си, изградено от собствените му постъпки. Общественото мнение е нищожен тиранин в сравнение с личното. Съдбата на човека се определя от това, което той сам мисли за себе си. - из "Уолдън" - Хенри Дейвид Торо
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

В добри отношения съм както с музиката, така и с тишината. - Андреа Бочели

За мен музиката винаги е радост и удоволствие. Много често се случва едновременно и да пея, и да слушам музика – още повече, когато става въпрос за вечери с приятели или роднини. С тишината обаче също имам доста трайни и необходими връзки, защото ме подтиква към размишления - за времето, за живота... Мисля, че точно затова я предпочитат и монасите. Да мълчиш, ти действа добре. Ако говориш с някого, половината от мозъка ти е зает в обмисляне на отговора на събеседника. - Андреа Бочели

И в най-хубавата музика има моменти без звук. За да можем да оценим важността на тишината. - Андреа Бочели
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Никога няма да пресечете океана, ако не съберете смелост да изгубите брега от погледа си. – Христофор Колумб

Умните хора решават проблеми, гениалните ги предвиждат. – Алберт Айнщайн

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо. – Алберт Айнщайн

Песимистът вижда трудности във всяка възможност, жизнеспособният вижда възможности във всяка трудност. – Уинстън Чърчил

Тежко е да се провалиш, но по-лошо е никога да не се опиташ да успееш. — Теодор Рузвелт

Не съм се провалил. Просто открих 1000 начина, които не вършат работа. – Томас Едисон

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо. – Марк Твен

Една от най-вредните и най-опасни мисли е „Всички правят така“. – Лев Толстой

Оцеляват не най-силните, а тези, които се приспособяват към промените. – Чарлз Дарвин

Времето ви е ограничено. Не го пропилявайте, за да живеете нечий чужд живот. – Стив Джобс

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства. — Паулу Коелю

Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада. – Дейл Карнеги

Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден. — Сенека

Който не напредва всеки ден, всеки ден изостава. — Конфуций

Дайте на тези, които обичате, криле, за да летят, корени, за да се върнат, и причини, за да останат. – Далай Лама

Животът е това, което ни се случва, докато правим други планове. – Джон Ленън

Бъди промяната, която искаш да видиш в света. – Махатма Ганди
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

КОЙ СИ ТИ БЕЗ ТВОЯТА ДУХОВНА ИСТОРИЯ?

Моля те, не ми говори за "чисто осъзнаване" или "разтваряне в Абсолюта".
Аз искам да видя как се отнасяш с партньора ти,
с децата си, с родителите си, с твоето скъпоценно тяло.
Моля те, не ми чети лекция за "илюзията за разделение"
или за това как си постигнал перманентно блаженство
само за 7 дни.
Искам да почуствам искрена топлина
да се излъчва от сърцето ти.
Искам да чуя колко добре умееш да слушаш,
как приемаш информация,
която не пасва на личната ти философия.
Искам да видя как се оправяш с хора,
които не са съгласни с теб.
Не ми казвай колко си пробуден, колко си свободен от его.
Искам да те опозная отвъд думите.
Искам да зная какъв си, когато проблемите те събарят.
Дали можеш напълно да позволиш болката,
без да претендираш, че си неуязвим.
Дали можеш да чувстваш гняв
и въпреки това да не влизаш в насилието.
Дали можеш да оставиш тъгата свободно да преминава през теб, без да ставаш неин роб.
Дали можеш да почувстваш срам
и въпреки това да не засрамваш други.
Дали можеш да се провалиш и да го признаеш.
Дали можеш да кажеш "съжалявам"
и наистина да го мислиш.
Дали можеш да бъдеш истински човечен
в своята славна божественост.
Не ми говори за своята духовност, приятелю.
Наистина не ме интересува.
Аз искам само да срещна ТЕБ.
Да опозная безценното ти сърце.
Да науча за красивото ти човешко стремление към светлината.
Преди "духовността".
Преди всички умни думи.

Jeff Foster


[img]http://dreamland-bg.com/gallery/3_25_09 ... 27_35.jpeg[/img]

оттук - цък!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Умният обича да се учи, а глупакът - да поучава.

Антон Павлович Чехов

[img]http://natalia.bg/HWA/wp-content/uploads/2014/11/20.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

По-забавно е да говориш с хора, които не използват дълги и трудни думи, а по-скоро кратки и лесни, като например: Какво ще кажеш да хапнем? - Мечо Пух от Алън A. Милн

[img]http://www.highviewart.com/uploads/cach ... 285535.jpg[/img]

Животът ни вижда такива, каквито сме отвътре оттук - цък!

Ако във вас има страх - животът ще ви плаши.

Ако има агресия - животът ще ви "напада".

Имате ли желание да се борите, ще имате съперници.

Изпитвате ли вина, животът ще намери начин да ви "накаже".

Задържате ли в себе си обиди, животът ще ви обижда още повече.

И всичко това е само с една цел, да видите себе си, да разберете какво носите в Душата си.

Животът ви вижда такива, каквито сте отвътре, а не във вида, в който се представяте.

Източна мъдрост от Хули Леонис
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор