Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

За книгите

Място за споделяне на общи страсти - цветя, коли, майсторене, изкуство, книги, кино, театър и т.н.

Re: За книгите

Мнениеот Kleo » Пет 19 Яну 2018, 14:47

Изображение

Изображение

Изображение

Хареса ми. Топла човешка история. Само с четирима герои.

Лъч Надежда - Франсеск Миралес :222
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот dexter » Пет 26 Яну 2018, 16:30

Може би и друг път съм споменавала Бил Брайсън, но сега пак ще го спомена, защото 1. Много харесвам книгите му и 2. Онзи ден довърших поредната негова - "Записки от една голяма страна" :). Човекът пише пътеписи, живял е 20 години в Англия, след това се мести със семейството си обратно в САЩ (американец е) и пише за впечатленията си от американците и животът в Америка от позицията на почти чужденец. Есетата са много забвни, нищо че са предимно критични (май това е нещото, което ми хареса :1062 ). Изобщо ако ви се чете нещо освежаващо и не ви е срам да се смеете на глас, докато четете - Бил Брайсън е вашият човек. За хората, ползващи електронни устройства - книгата я има в читанката :1028 .

https://www.goodreads.com/book/show/21464467
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот mari_ko » Сря 14 Фев 2018, 11:20

Прекарвам си много добре в компанията на Карлос Руис Сафон. В момента довършвам "Сянката на вятъра", после продължавам с другите книги от поредицата. Не знам защо съм ги отлагала толкова. Харесва ми и като сюжет, и като стил на писане, и като структура на повествованието. Иначе казано, никак не е зле :222
Изображение
Аватар
mari_ko
Форумна палавница

Мнениеот dexter » Сря 21 Фев 2018, 20:29

Чета "Чамкория" на Милен Русков - нередактираната в последствие версия. Честно казано предпочитам по-краткия вариант, този в един том - главният герой често изпада в ненужни словестни излияния, а не си падам особено по празни приказки. Иначе книгата се чете лесно и на моменти е доста увлекателна (и образователна, ако фактите са достоверни - не съм толкова навътре с историята през 20-те години на 20-ти век).
Аватар
dexter
Философска система

Предишна

Назад към МАЙСТОРИЦИ НА СВОБОДНОТО ВРЕМЕ - ХОБИ