Виртуална книга за реални приятели

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Виртуална книга за реални приятели

Мнение от Kleo »

Днес ми се иска да напиша няколко думи за Цони. В моето съзнание тя винаги ще си остане Сиренце :221 Както и да е, Цони, ти си едно усмихнато момиче. Ведро, дружелюбно, гостоприемно, винаги младо по дух, борбено, земно и отстояващо мечтите и желанията си. Искам да знаеш, че ти благодаря за всичко, което си ми дала през годините на нашето познанство, а то е толкова много, че няма да мога да го опиша. Заразителната ти и леко загадъчна усмивка. Разходката в Тетевен, с църквата и хубавото заведение. Приятната возИя в колата ти и Любе, излизащо от колонките. Двете ти дъщери, които макар и различни една от друга, носят от духа на Балкана и атмосферата на Черни Вит. Готовността ти да помогнеш при нужда. Сладкият ти приятелски глас, когато ти звънна по телефона. И още много неща, които ми е трудно да изброя в момента... Мерси за всичко, приятелко!!! :329 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Виртуална книга за реални приятели

Мнение от Kleo »

[img]http://thumbs.dreamstime.com/x/differen ... 414669.jpg[/img]

Цвети, лъчезарната къдравелка с чаровна подкупваща усмивка :329 Майката ни три деца, която изглежда като тийнейджърка :329 Запазваща непоклатимо спокойствие в заплетени и трудни ситуации. Не се дразни лесно, не повишава тон, мила и нежна е, а децата й я слушат :326 Изградила страхотно семейство, от всички членове на което струи радост, разбирателство, хармония, обич :524 Има го усещането за тандем, за синхронност, за съпричастие. Красиво е! Трудолюбива, прави страхотен пчелен мед, раздава се на другите, грижовна, отзивчива :922 Много волева, упорита и постоянстваща в постигането на целите си :326 Топла, земна, приятно практична, уравновесена, стабилна - такава я виждам аз. Устойчива, но не направена от желязо, не е стоманена лейди, а по-скоро е нежна като короната на дърво. Приютяваща. Зелено-успокояваща. Ухаеща. Творяща. Вдъхваща живот на нещата, до които се докосне. Истинска Жена! А през последната година се преобрази и чисто физически, направо до неузнаваемост. Красива, женствена, омайна. Браво, Цветка :326 Гледам те и ти се възхищавам за всичко от цялото си сърце :326 Продължавай в същия дух, мила моя :524

[img]http://img1.goodfon.ru/original/1024x10 ... 60.jpg?d=1[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Виртуална книга за реални приятели

Мнение от Kleo »

Реални приятелки, вдигам тази положителна виртуална тема-книга с разказче за Елисчето:
Всеотдайната Елис. Готвещата Елис, с която често сме си партнирали в темата за готвенето и неизменния въпрос: "Какво ще вечеряме днес?"...
Любящата и грижовна Елис. Желанието й да бъде перфектна в този така неперфектен свят. Момичетата й. Перник. Горна Оряховица. Смехът й. Добротата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Виртуална книга за реални приятели

Мнение от Kleo »

9 вида приятелки :940

Изображение

Видовете приятелки: коя си ти? :222

Например лично аз се възприемам предимно като следните няколко типажи: :fan

Мистичната пеперуда

Не смееш да излезеш с нея: тя познава всички, знае по нещо за всеки, всеки се разбира с нея и няма и един недоброжелател в целия град. Което, да си признаем, е понякога изтощаващо, когато се опиташ да прекараш вечер навън с нея. На повърхността е крехко, приятно, хубаво момиче, но има скрита свирепа страна. Ако си я виждала в тази светлина, знаеш за какво говорим. И да, всеки може да говори с нея, но не всеки може да я накара да обича. Така че, ако сте си близки от дълго време, знаеш че чувствата ѝ са много по-дълбоки от видимото. Помага ти да излизаш от черупката си, а ти ѝ помагаш да отсява обкръжението си. Би обърнала света за нея и ако някой посмее да я нарани... свършено е с него :)


Изображение

Духовната

Носи Таро в джоба си, медитира и поне веднъж те е питала в колко часа си родена. Можете да си говорите за всичко, няма тема, която да не я интересува. Тя познава добре историята, религията, изкуството. Можеш и да ѝ споделиш всичко, защото тя е човек с много отворено съзнание и не би те осъдила. Просто разбира как работи човешкото съзнание и не се страхува от него. Прави най-хубавите подаръци, които някога си получавала и знае точните думи, с които да те утеши. Да си в нейно присъствие, е като да си в топла прегръдка и правиш всичко възможно и ти да допринасяш за хармонията в приятелството ви.


Изображение

Кометата

С нея се виждате веднъж на всеки 3-6 месеца и всеки път е магично. Тя пътува много, или работи много, или просто прави нещо друго много, което я превръща в много богата личност. Споделяте важен опит една с друга и часовете се изнизват, когато сте заедно. Тя е твоят източник на странни истории, които ти помагат да опознаеш света в друга светлина и, честно казано, да се радваш, че живееш малко по-стандартен живот от нейния. Тя не е човекът, на когото се обаждаш при спешност, но определено е човекът, който намираш в най-подходящия момент, сякаш звездите са се подредили във ваша полза.


Изображение

Традиционната

Това е единствената ти приятелка, която се омъжи веднага след гимназията и скоро след това имаше и деца. Ако ли не, е единствената ти приятелка, която има едно и също гадже от 10-ти клас. Малко е тесногръда в някои отношения, но е пълна с обич и ще ти бъде лоялна цял живот. Обръщаш се към нея за съвети относно майчинство, дом и връзки и обичаш да ѝ носиш подаръци, които да направят кокетния ѝ дом още по-хубав. Може да не се разбирате за всичко, но винаги държите добър тон една с друга и се уважавате. За децата ѝ си нещо като леля, обичат те повече и от някои кръвни роднини. Не винаги можеш да търпиш мъжа ѝ, но пък си щастлива, че е в любящи отношения. На 3 чашки вино става най-забавната жена на всички времена и просто не можеш да устоиш на топлата ѝ компания.


:922 Вие :922 сте :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Виртуална книга за реални приятели

Мнение от Kleo »

За моята приятелка Ани / Чери :922

Приятелството ни е дългогодишно. Независимо от това какво чувстваш и мислиш ти сега, аз имам свободата и свещеното право на избор какво да мисля и да чувствам спрямо теб. А именно - доброжелателство, добронамереност, дълбоко и чисто приятелство, изстрадано и доказано с годините и разнообразни проблеми и търкания. Тук искам да ти го напиша, освен, че ти го и изрекох - лично за мен, в сърцето и душата ми - ти си оставаш моя приятелка. Мога да изпитвам болка, тъга и съжаление, и още куп мъчителни емоции, по повод на казаното от теб, че вече не ме усещаш като твой приятел. Но не мога нито да променя твоето решение, нито да го приветствам. Затова избирам да приема твоя свещен избор. Знаеш ли? Благодарна съм ти. За това, че въпреки случилото се между нас, ти по никакъв начин не заличи присъствието ми във форума. За мен лично това пространство тук е свято. Място, където съм себе си. Изцяло, смело, автентично и без колебание. Признателна съм ти. За това, че го създаде. За това, че го поддържаш. И за това, че още съм тук. И за това, че запазихме контакт и общуване помежду си. Дори след последния ни телефонен разговор... Знаеш ли още нещо? Помня споровете ни. Помня това, че винаги се аргументираме. Че се изслушваме взаимно. Че се опитваме истински да вникнем. И друго, помня телефонния разговор, когато аз бях зле, в депресия, на плажа, на морския бряг, а ти звъня, докато не вдигна, и говори с мен, с обич и грижа.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор