Тема за невидимото около нас и в нас

Публикувай отговор
Kalia

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kalia »

Аз лично харесвам повече източната литература - допада ми много.Смятам,че будизма и хиндуизма са доста по-напред в изучаването на човешката душа,отколкото западните автори и религии. И това е така защото будизма е религия с 5000-годишна история. Мисля,че тя е в основата на останалите религии, просто нещата вече са доста видоизмени.
А колкото до силата на мисълта - за това може да се прочете в книгата на Ошо - "Кундалини и чакри". Там се описва пътят на духовното развитие на душите,чакрите,енергиите в човешкото тяло,пробуждането на висшата енергията,която спи у всеки човек - кундалини.
Човешкото тяло има 7 тела-1.физическо;2.тяло на емоциите;3.мисловно;4.ментално и т.н.При всеки човек те са развити на различно ниво.Това може да се види и по цвета и интензитета на аурата на човека - вече и науката се занимава с това - кирлиановата фотография. С помощта на нея се откриват и доста болести вече. И затова този, който има по-високо ниво на развитие може да влияе по-интензивно на останалите. Казваме за някой:има чар,магнетизъм,той ме хипнотизира-това е същото,за което говорим-по-висока степен на осъзнатост и развитие.
Kalia

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kalia »

Ver написа: И тук идва големия въпрос за мен:какво съм забравила и защо?
Колко събития (които може би имат значение) са изтикани навътре в подсъзнанието и колко бели петна имам ....
Забравили сме всичко умишлено - за да можем да се развиваме духовно и да вървим по своя път. Иначе се губи смисъла. Минали прераждания може да си "спомним" с помощта на хипнозата.Има и такъв метод за лекуване в психоанализата - чрез хипноза. Друг начин да "видиш" миналите си животи е медитацията. С нея можеш пътуваш и да видиш и невидимия за нас свят на душите(е,поне така казват някои,де). Аз лично не виждам смисъл да знам за предишните си животи. Важното е да усетиш за какво точно си ТУК - в тази инкарнация(прераждане) от своя път. :222
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа:
Ver написа: И тук идва големия въпрос за мен:какво съм забравила и защо?
Колко събития (които може би имат значение) са изтикани навътре в подсъзнанието и колко бели петна имам ....
Забравили сме всичко умишлено - за да можем да се развиваме духовно и да вървим по своя път. Иначе се губи смисъла. Минали прераждания може да си "спомним" с помощта на хипнозата.
Това е ясно :)
Не си ме разбрала Калия :)
Аз не се интересувам от предишните си животи, а от настоящия. За него говорех в контекста на книгата с която надух главите на хората :1062
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа:Аз лично харесвам повече източната литература
Повече от коя?
Kalia

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kalia »

Ver написа:
Kalia написа:
Ver написа:
Не си ме разбрала Калия :)
Аз не се интересувам от предишните си животи, а от настоящия. За него говорех в контекста на книгата с която надух главите на хората :1062
Разбирам те идеално. Аз лично вярвам в прераждането на душата.
Интересувам се само от настоящото си такова обаче.А в тази насока вече има и много изследвания и то научни. Особенно военните(в Щатите най-много) - ръчкат усилено в тази насока и някои източни автори се опасяват от недобрите им намерения.
Ем...световна конспирация ще... :1215
А коя беше твоята книга?

" Аз лично харесвам повече източната литература
Повече от коя?"
Повече от западните автори, които описват повече психологическата страна на нещата,
а не духовната. :???:
Kalia

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kalia »

dexter написа: Но съм убедена, че стресът е причинител на голяма част от болестите в наши дни...
Не стресът,а нашите емоции по-точно. :222
Психологията на болестите е описана много добре в книгите "Съдбата като шанс"(1-ва част) и "Болестта като път"(2-ра част) - на Рудигер Далке и Торвалд Детлефсен (има ги в нета).
Интересно четиво са. :524
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа:
cchery написа:
Ver написа:Може и да знам туй-онуй, но не мога да разбера какво точно те интересува :)
Ами интересува ме механизма, при който един "човек" може да влияе негативно върху друг човек, при това от км разстояние. Сигурна съм, че това съществува, защото го изпитах. Въпросът е..... как се случва това и при какви условия човекът-реципиент се "пробива" и другият успява да му въздейства.
Въздействието е чрез силата на мисълта. Мислите са енергия,те могат да се предават на хиляди километри разстояние.Ако човека е в по-висока степен на развитие(според будизма те са 7) то финните му тела са по-развити и той съответно има повече енергия ,с която влияе по-силно върху другите.Така,че в случая твоята защитеност зависи от твоето индивидуално развитие.
Мисля си, че не само индивидуалното развитие определя нивото на защита. "Защитата" си е отделен елемент и има най-различни техники за предпазване. Но не това ми е мисълта в момента.
Дори понякога се получава точно обратното - колкото по-чист и отворен е един човек, толкова по-лесно приема подобни влияния.
Душата и тялото много си приличат (нали са едно :)): забелязали ли сте, когато тялото е изчистено от токсини, когато е привикнало на истинска и проста храна, колко зле може да му се отрази изяждането дори на една хапка месо или захар, или дори филийка хляб понякога ....
Така е и с душата пък било то и извисена (последното се подразбира, защото чистата душа започва да трепти с по-високи вибрации): когато се е изчистила от разни "мръсни" мисли и попадне в един свят в който "лошите" мисли летят и се прескачат из ефира се "изцапва". За това много от големите души, светите хора са живели отшелничество, за да са далеч от влияния, за да не си хабят енергията в защита или са се обграждали с хора с подобни на тях трептения (енергии).
Защото дори и да си голям и силен в енергийно отношение, пак си уязвим - дори повече.Нивото ти на защита трябва да се повиши. (в това отношение книгите за Толтеките са "номер 1" в моята "класация"). Защото виждаш всички връзки - ние не сме свързани само с хората с които сме най-близки (енергийно), ние всички сме свързани. Всички сме едно.
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа:
dexter написа: Но съм убедена, че стресът е причинител на голяма част от болестите в наши дни...
Не стресът,а нашите емоции по-точно.
Или по друг начин казано - нашите реакции спрямо дразнителя (стрес).
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа: - "Аз лично харесвам повече източната литература.
- Повече от коя?
- Повече от западните автори, които описват повече психологическата страна на нещата,а не духовната.
Попитах те, защото когато човек прочете повече книги по въпроса, неминуемо стига да извода, че всички автори говорят за Едно (и също), но го предават по свой начин. "Истината" тя е една и аз не я деля на източна и западна. Толе например (и много други) е "западен" автор, но това не му пречи :)
Kalia

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kalia »

Ver написа: Защото дори и да си голям и силен в енергийно отношение, пак си уязвим - дори повече.Нивото ти на защита трябва да се повиши. (в това отношение книгите за Толтеките са "номер 1" в моята "класация"). Защото виждаш всички връзки - ние не сме свързани само с хората с които сме най-близки (енергийно), ние всички сме свързани. Всички сме едно.
Мнението ти е наистина много интересно. Сигурно наистина е така. Аз лично много лесно се влияя от енергиите около мен. Затова и избягвам големи тълпи от хора - не ми е добре сред тях. Като,че ли "поемам" от енергиите около мен. Усещам човека срещу мен и неговите настроения (положителни или негативни). Затова се стремя да избягвам негативно настроените (макар това понякога да е невъзможно) :128
Можеш ли да ми кажеш повече за тези книги - на Толтеките? Някакъв автор или заглавие? :329
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Kalia написа:. Аз лично много лесно се влияя от енергиите около мен. Затова и избягвам големи тълпи от хора - не ми е добре сред тях. Като,че ли "поемам" от енергиите около мен. Усещам човека срещу мен и неговите настроения (положителни или негативни). Затова се стремя да избягвам негативно настроените (макар това понякога да е невъзможно) :128
Това все едно аз съм го писала.
Напоследък дори си мислех, че съм загубила способността си (ако изобщо съм я имала някога) да водя "празни" разговори с далечни познати, които виждам рядко. И на въпроса "Как си?" или "Какво правиш?" просто не мога да отговоря. Обърквам се.
Онзи ден виждам един мноооого далечен познат, и в опитите си да звуча приятелки и непринудено и в опитите си да отговарям с "празни думи" на клиширани въпроси се изцедих енергийно само за няколко минути :426
В момента в който се разделихме, бях сигурна, че отново съм допуснала старата грешка.
Аз съм такъв наивник ... , кога ли ще че науча да се затварям.
Като най-лесната практика е просто да не говоря. Ама работа ли е това?!

А книгите са на Теун Марес - 4 тома "Ученията на Толтеките".
Един прочит на които не е достатъчен. Каня им се да ги започна още веднъж, но да видим кога ще има дойде времето.
Четвъртия том беше на много високо ниво и май нещо много не разбрах от него :)
Това което написах в предния пост, не знам дали е точно от тези книги.
Но е останало като убеждение у мен и от собствения си опит си вадя заключения ....
Публикувай отговор