Тема за невидимото около нас и в нас

Публикувай отговор
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Горната история може да се погледне и от ъгъла на транссърфинга - детето създава много излишен потенциал с беазкрайните си искания и силите на равновесието се намесват за да ѝ покажат, че това не е правилния път. Да ама едно 6 годишно, не разбира. Дори не знам дали разбра защо кашля. Аз ѝ обясних,че кашля защото много ми се е ядосала и заради това което е почувствала, но реално какво е разбрала тя ...Усетих, че я товаря с тези неща и ѝ става досадно и май не стигнахме до момента с прощаването.
Разказах ѝ също една приказка: когато човек е недоволен и излъчва нещастие се магипортира в друг свят в който всичко е гадно. И хората и събитията винаги се подреждат по начина, по който човек НЕ иска.
Ако е доволна и щастлива, точно обратното. Ще се пренесе в по-хубав свят в който всички желания се сбъдват рано или късно.
Не знам дали повярва.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от dexter »

Ver написа:Остава аз да се сетя какво да направя. Как да ѝ обясня/покажа, че е свободна да желае, но че е хубаво да промени начина по който го прави. Че желанията са хубаво нещо, но човек трябва да ги "премерва" и да има търпение (тази ужасна за децата дума) да изчака да се осъществят.
Не искам да се превръщам в майка-тиранин, но не желая и да разглезя детето. Как да ѝ "вменя" чувство на благодарност, без да изнасям болезнени лекции от сорта представи си, че не можеш ......, че нямаш ......... :?:
Ей, такава задачка-закачка си имам :)
Надявам се като разбереш как, да споделиш :923 . Защото вкъщи имаме същия проблем. Не с кашлицата, а с искането. Горката, все се жалва, че нищо не й купуваме, че другите деца имали еди си какво (в момента таблетът е много актуална и гореща тема) :lol: . Оставям я да си говори колкото иска, честно казано не мисля, че на 7 години може да оцени това, което има. Приема го за даденост, свиква с вещите, с вниманието и иска нови и още. Какво от това, че от неща за нас няма да остане свободно място в апартамента? Оставям я да си говори колкото иска, да си обсъжда, да се пазари кога ще й купим това или онова. Хобавото е, че тя нещата ги иска повече на теория и като си изкаже болката, забравя.
Аз мисля, че в подобни случаи помага "активното слушане" - това е метод, за който съм чела в няколко книжки от типа "как да си възпитаваме децата" :plezya se . Показвам й, че разбирам какво й е (всъщност наистина разбирам, защото и аз така импулсивно искам неща, но съм възрастна и знам как да си ангажирам вниманието с друго и да подтисна такива желания). После й обяснявам защо няма да получи таблет. Гледам да не спорим, защото спорът за отрицателно време се изражда в кавга от най-грозен вид и завършва с "ти си една много лоша майка" :lol: :lol: от нейна страна и "повече нищо няма да получиш, докато не се научиш да цениш нещата" и "отивай си в стаята" - от моя :1215 .
Обаче ми хареса приказката за страната, в която отиваш, като си ядосан. Ще я пробвам. Много се дразня от негативизма. От друга страна не мога да очаквам кой-знае каква мъдрост от 7 годишно хлапе :).
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

dexter написа: Гледам да не спорим, защото спорът за отрицателно време се изражда в кавга от най-грозен вид и завършва с "ти си една много лоша майка" :lol: :lol: от нейна страна и "повече нищо няма да получиш, докато не се научиш да цениш нещата" и "отивай си в стаята" - от моя :1215 .
Определено ми е познато :1062
В този ред на мисли смятам, че е редно за култивирам дипломатичността у себе си.
dexter написа:Аз мисля, че в подобни случаи помага "активното слушане"... Показвам й, че разбирам какво й е (всъщност наистина разбирам, защото и аз така импулсивно искам неща, но съм възрастна и знам как да си ангажирам вниманието с друго и да подтисна такива желания). После й обяснявам защо няма да го получи
Това ще бъде като за начало.
Аз ще се огранича със слушането, защото когато започна да обяснявам защо еди-какво си няма да се получи и се получава лавинааааа.....
Мерси за идеята :923
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

В момента съм на част 4-та от поредицата за транссърфинга на руския физик Вадим Зеланд.
Не слуайно са го нарекли "Руският Кастанеда".
Книгите му са безценни.
Аз го открих за себе си.
Четейки се сещам за няколко човека от форума на които биха харесали :)(некви Шоколадчета, Сиренца, презрели Моркови и прочее полезни зеленчуци) ... ама те напоследък нещо рядко пишат... :1062
Последно промяна от Ver на 16 Юни 2014, 10:33, променено общо 1 път.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Верче, брой и мен, що се отнася до Вадим Зеланд :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Пресен случай на задух /астма/: децата отиват на лагер за една седмица. Това се случава за първи път. И други пъти са оставали без мен толкова време, но все при роднини и на познати места.
Голямата няма проблеми и една седмица преди това ми повтаряше: "Няма да ми липсваш" :1062 Чудесно!
С малкото обаче нещата не стояха така. Тя се беше притеснила още преди заминаването и твърдеше, че много ще ѝ липсвам.
Аз и дадох един мой шал да си го носи и телефон от който да се обажда когато поиска.
В края на седмицата разбирам, че Ава получила задух за който не е съобщила когато е усетила. Таила го е няколко дни, докато една нощ не е спряла да кашля и на другия ден едвам диша.
Същият ден в който разбрах за ситуацията, отидох и я прибрах. 2 инхалации, прегръдки и "у дома" решиха проблема със задуха.
Ето какво пише Л.Хей по този повод:
" Астма - Задушаваща,стаена любов. Неспособност да дишаме за себе си. Безсилие. Потиснат плач.
у малки деца - Страх от живота. Нежелание у детето да бъде тук."
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Верче, аз съм с бронхиална астма от алергичен тип и зная много добре колко силно се влияе тя от психо-емоционалното ми състояние, до голяма степен всичко е в ума ни, наистина, а чела ли си Болестта като път? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Вер, тази сутрин се събудих рано и отново прочетох тази тема. Считам я за доста полезна. Като езотерично четиво бих препоръчала "Селестинското пророчество", в 4 части е, авторът е Джеймс Редфийлд.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

[youtube]7oxwOVo__L4[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор