Електронен четец

tita

Re: Електронен четец

Мнение от tita »

Зачетох се в една интересна дискусия "четец vs. таблет", във форума на читанката. :222
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

:1139 Божке мили, какви дискусии ...
Не ги дочетох .... имам чувството, че хората се объркват от многообразието на продуктите (аз поне със сигурност) и бъркат реалните си нужди с вменени такива.
Но пък на Декс или Цони може нещо да им се изясни :)
А пък аз смятам да престана да оспамвам темата :1209
tita

Re: Електронен четец

Мнение от tita »

Хахах... така е Вер.
От цялата дискусия там, разбрах, че ако ще си купуваш четец, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е E-INK ( електронно мастило), за да е максимално близо до реалната хартия и да не натоварва очите. Разбира се, този вариант е за хора, които четат много. Точно като dex. :1028 За такива като мен, дето имат време да четат само във WC- то :oops: , таблета е добро решение.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Тита, благодаря за линка, попрегледах дискусиятата, но не много подробно, защото и аз като Вер..... :). И така, нови думи - рифлоу, джейлбрейквъш, дуокана - какво ли ще рече всичко това?
Обаче - на едно място пише - Има четци с e-ink екрани, които са по-икономични, и на практика не консумират енергия. Устройството с такъв екран на практика черпи енергия от батерията само за прелистване на страниците, и така с едно зареждане на батерията може да изкарат около 8000 до 12000 страници, което прави доста време за четене. Има и други "четци", които са по-скоро осакатени таблети, с TFT екрани, които имат подстветка, харчат много ток, и едва изкарват 6-10 часа четене.

т.е. ако искам подсветка, не може да е e-ink.... Офффф... ще пратя линка на мъжа ми, дано той да се оправи и после да ми обясни :lol: :lol: .
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

dexter написа:т.е. ако искам подсветка, не може да е e-ink.....
А именно!
Сега си спомням, че когато ми подари книгата Явор ми каза:"Нарочно ти я взимам такава (без поцветка), за да не се изморяват очите ти и да е максимално близо да усещането за книга".
И наистина батерията изкарва много дълго :)
dexter написа:.... Офффф... ще пратя линка на мъжа ми, дано той да се оправи и после да ми обясни :lol: :lol: .
Как добре те разбирам :221
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Електронен четец

Мнение от Сиренце »

Такаааа, да си кажа и аз - ел. книги от Амазон са си с някакъв техен браузър, с който може да влизаш само в техния сайт и Уикипедия. За другите и аз още проучвам въпроса, но .... има такива с пълнофункционален браузър, който ти трябва на теб, Декс и други, с чийто браузър можеш да влизаш само в определени сайтове. Разликата в цената, доколкото разбирам, е сериозна. Най-новите са дори с карта с 3G, която в БГ ползва мрежата Мтел.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Електронен четец

Мнение от cvety_rz »

Ха каква темичка си имало тука :222 Аз чета Майстора и Маргарита на таблета, че вечер ми е много удобно да заспивам така без да ставам да угасям лампи.Не мога да преценя дали ме заболяват очите, защото повече от 30 мин. не ми се събира четене.... просто заспивам.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Да се похваля, четецът ми пристигна

[img]http://img2.imagesbn.com/p/978140053271 ... 60x420.JPG[/img]

Има браузър, но може да се ползва само за покупка на книги от сайта на фирмата-производител. Има и осветен екран, въпреки че е e-ink (ако ме питате как така - ами не знам :1044 , мъжа ми го избра и поръча. Аз се бях отказала от wi-fi, той защо е поръчал такъв - идея си нямам...).
Успяхме да разберем как се инсталират легално закупени от България книги - направо е елементарно :lol: ! Все още не съм чела на него, тъй като продължавам да стопявам планината от книги, които съм натрупала през последните месеци :). Затова нямам определени впечатления за функционалността, но съвсем скоро и това ще стане.
Следващата ми покупка ще е това

[img]http://delia.bg/image/cache/data/Kalyfi ... 28x228.JPG[/img]

:1062 :1062 :plezya se
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

:323 :1143 :324 :974
Ха, честито! :1211
Със здраве да си го ползваш и много книги да прочетеш, за което не се и съмнявам :)
Този много прилича на моя NOOK, само дето моя няма браузър, както разбрах от предната ни дискусия :1062
Много готина подвързия :524
Публикувай отговор