Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Електронен четец

Място за споделяне на общи страсти - цветя, коли, майсторене, изкуство, книги, кино, театър и т.н.

Електронен четец

Мнениеот dexter » Чет 02 Яну 2014, 12:59

Искам да си купя четец! Промених си мнението, все казвах, че предпочитам хартията - и все още е така. Но - няма как да купя всички книги, които искам, не обичам да купувам стари книги (с малки изключения), а искам да прочета някои "класики" :), не знам къде има библиотека във Варна, нямам място вкъщи и още ред други причини. Та сериозно се замислям да си купя четец. Искам да питам тези, които имат - от вашия опит какво трябва да се гледа при такава покупка? Размер на екрана, осветеност, наличие на всякакви опции и каквото друго се сетите. Все още не съм гледала нищо, нямам представа за ценови диапазон, не съм държала такова чудо в ръка. Та всякакво инфо ще е от полза.
Благодаря :923 !
Аватар
dexter
Философска система

Re: Електронен четец

Мнениеот tita » Чет 02 Яну 2014, 14:58

dex, чета книги с андроид приложение на таблета ми. Нямам никакви грижи с отварянето на файловете. Освен това си има всички екстри, които дават удобство при четенето. Мисля, че таблет е по-добрия вариант от четец. :)
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот Ver » Чет 02 Яну 2014, 17:00

Поздравления за решението, Декс :) И аз се съпротивлявах в началото, но електронната книга си има и много плюсове :)
Тази която аз имам е Nook:
http://shop.myebook.bg/product_info.php ... 948bf88908
Доволна съм от нея, екранът не затормозява очите, touchscreen-а е много удобен, батерията изкарава много дълго и се зарежда бързо. Единственият недостатък, който намерих е, че няма поцветка (не свети екрана) и когато чета вечер ми трябва осветление. Явор чете от смартфона си (като Тита) завива се през глава и чете на тъмно :1062
Според него най-доброто сега на пазара е това "Kobo":
http://shop.myebook.bg/product_info.php ... ts_id/2446
Има и разлика в цената, но като си спомня колко книги съм прочела от нета, направо имам чувството, че съм спестила куп пари :)
Успех :)
Yesterday is a history, tomorrow is a mistery, today is a Gift. That's why we call it Present.

SoulArt - Изкуство от и за душата
Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот dexter » Пет 03 Яну 2014, 08:28

Tita, четох малко в една дискусия, че таблетите, като компютрите изморяват очите, мисля, че заради осветлението. Таблет не съм ползвала, но за компа е сигурно, че много ме уморява :). Затова съм се спряла на четец. Всъщност и заради някои други причини - напр. не ми се иска още да вкарвам таблет вкъщи, заради Яна - по празниците я видях каква е като надуши такава джаджа :1215 :lol: .
Вер, 6" не е ли твърде малко? Струва ми се по-малко от страницата на една книга. Какво значи "пълно опресняване на екрана"? За осветление на екрана - мисля, че е добра идея - понякога не мога да заспя, а не ми се става да святкам лампата и да чета :1062 , пък и така няма да преча на другите спящи.
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот Ver » Пет 03 Яну 2014, 09:35

dexter написа:Вер, 6" не е ли твърде малко? Струва ми се по-малко от страницата на една книга. Какво значи "пълно опресняване на екрана"? За осветление на екрана - мисля, че е добра идея - понякога не мога да заспя, а не ми се става да святкам лампата и да чета :1062 , пък и така няма да преча на другите спящи.

На мен ми е ОК.
По-малко е, но някак си не ми пречи.
Има възможност да се коригира шрифта и така страницата може да побере същия обем думи, но аз обикновено чета малко по-големи букви. По-лесно ми е и имам чувството, че чета дори по-бързо ;)
За опресняването на екрана нищо не мога да кажа :1062
Осветлението определено е добра оферта :524 , вместо да се чете с челник на главата :1062 (защото обикновено искам да заспя без да ставам да гася лампата) :1062
Yesterday is a history, tomorrow is a mistery, today is a Gift. That's why we call it Present.

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот tita » Пет 03 Яну 2014, 12:04

Екрана на таблета е на съвсем друг принцип на работа и изобщо има малко общо с екрана на мониторите. Със сигурност не изморява очите ми, а съм цял ден пред монитора в офиса.
Приложението, което ползвам има опция да сменя вида на страницата, според личните предпочитания - черни букви на бял фон или бели на черен. Аз съм избрала втория. Не е нужна допълнителна светлина за да четеш в този случай. И не пречи на спящия до теб да .. спи. :D Има и разни други полезни опции.

Ето, разгледай:

http://www.aldiko.com/features.html

Общо взето електронния четец няма нищо повече от едно такова инсталирано приложение, само че не можеш да го позлваш за нищо друго, освен за четене. :razz:
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот dexter » Пет 03 Яну 2014, 12:18

Тита, благодаря :923 ! сега, като разглеждах линка ти, се сетих за още една евентуално желана опция - да е цветен. Ще могат да се разглеждат книжки с цветни картинки :).
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот Ver » Пет 03 Яну 2014, 18:16

Аз бях решила, че ел. книга ще е много удобна за начинаещите четци вкъщи, защото буквите могат да стават големи и ще се забавляват докато прелистват :1062
То пък се оказа абсолютно неудачна, защото децата си сочат с пръстче по редовете и книгата непрекъснато се прелистваше :1062

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот dexter » Съб 04 Яну 2014, 10:14

Ver написа:То пък се оказа абсолютно неудачна, защото децата си сочат с пръстче по редовете и книгата непрекъснато се прелистваше :1062

Ясно :lol: !
Тъкмо днес, като разбра, че ще ходим да гледаме четци, Яна ме застреля с въпрос - а ще може ли да си чета книжката за Monster High на него? И аз ентусиазирано казах - Да, разбира се! При което тя ме застреля - ама ти нали каза, че е за деца над 16 години.... :221 . Ей, това логиката е голяма работа....
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот Ver » Съб 04 Яну 2014, 11:12

:1062 Ти да не се изненадваш.
Каквото си посяла, това ще жънеш ;)
Имаш си едно логично и последователно дете.Интересно ми е ти какво и обясни? И как така ти хрумна да сложиш ограничение на възрастта? :1062

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот me4oPuh » Съб 04 Яну 2014, 18:06

Който има желания може да види тук http://kindlebg.blogspot.com/2013/08/blog-post.html за това какъв е екрана на тези четци и да ги сравни с компютрите. Но общи взето хартиения екран е почти същия какво лист хартия. Един от недостатъците на всички тези устройства е че в библиотеките все още има повече книги от колкото в интернет. Класиките ги има ел. варианти, но трябва да се търси. Е друго че някои четци нямат опция да увеличават намалят буквите, брат ми си все едно такъв и после се изнерви и си взе по-скъп - писна ми през компютъра да конвертира файлове и да настройва размера в пдф формата.
me4oPuh
Една птичка пролет не прави

Мнениеот Ver » Съб 04 Яну 2014, 18:13

Абе Мечо Пух,
Нямаш ли си друга работа? :?: :1062

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот dexter » Съб 04 Яну 2014, 21:30

Ver написа:Интересно ми е ти какво и обясни? И как така ти хрумна да сложиш ограничение на възрастта? :1062

:221 Книгата е някава за Monster Hign - някоя си от монстърките организира парти за 16-тия си рожден ден. Не четох повече, не ми тряваше, и без друго нямаше да й я купя. Казах, че е малка за такива книги! Монстърките са ми кошмарни, навсякъде са. Имаме 4 кукли, 3 книги, за щастие не гледаме филмчетата. Но като идем в книжарница и диването залепва за тях, врънка, моли, пазари се - да ги купувам. Трите, които имаме, си ги купи с нейни пари, защото аз отказах :lol: :lol: . То да е книга като книга, ама не - партита, гости, гримове, гаджета :1215 . Еми малка е!
Конкретно за тази книга и евентуалният й електронен вариант - казах, че съм имала пред вид, че да - ще я чете на четеца когато порасне :plezya se .
Днес един приятел ми даде неговият четец да видя дали изобщо ще ми е удобно с такава джаджа. Обаче е доста стар модел - с клавиатура. Освен това не успях да сваля книга от читанката - четецът не хареса формата на файла на книгата. Мъжа ми каза, че браузъра бил примитивен - не може да отваря по 2 прозореца...
За мое голямо учудване в два големи магазина за техника нямаше четци - в единия имаше 2 налични модела, единият скъп, другият без wifi, а във втория магазин нямаха нищо налично, само ми показаха на компа им какво може да се поръча и достави. И за капак консултантите и в двата ме застреляха - не работели с четци, не можели да кажат нищо за тях :lol: :lol: . Мъж ми каза, че никой не търси такива архаични устройства :lol: .
Аватар
dexter
Философска система

Мнениеот Ver » Нед 05 Яну 2014, 09:27

Мда, старите електронни пособия не са добър варинат.
Може би наистина хората предпочитат таблети, вместо ел. книги, но пък съвсем да изчезнат :1044
Аз определено исках само книга, не се увличам по електрониката по принцип, компютъра ми е напълно достатъчен.

dexter написа:Мъж ми каза, че никой не търси такива архаични устройства :lol: .

Ужас! Направо миришем на нафталин :1062

Аватар
Ver
Свободна душа

Мнениеот dexter » Чет 09 Яну 2014, 23:08

Сдобих се с четец, Kindle, но само за месец и половина, после го връщам :lol: . Вярно е казано - който търси - намира!
Ще го пробвам да видя как ще ми върви. Все още влача "Отмъщението на Монца" - преполовила съм я, но нещо не ми се чете точно тя, понеже я чета от компа. Да видим от четеца дали ще има разлика. Но и този няма "нощно виждане" :lol: . Абе стара техника, какво да се прави...
Аватар
dexter
Философска система

Следваща

Назад към МАЙСТОРИЦИ НА СВОБОДНОТО ВРЕМЕ - ХОБИ