Електронен четец

Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Електронен четец

Мнение от Сиренце »

И аз от няколко месеца съм се размрънкала за четец, ама моя Дядо Коледа нещо е оглушал. Мен компютъра много ме изморява, пък и обичам да чета легнала (което май е основния проблем :1062 ) Така че ще следя отзивите и евентуално ще увелича децибелите на мрънкането.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Я да питам пак за четеца - може ли директно чрез неговия браузър да се свалят книги, напр. от читанката? Тези двата, които аз имам, това не го могат. Браузърът им служи да теглят книги от някакъв сървър на Амазон. Което за мен не е удачен вариант. Но те са по-старички модели, та се чудех да не би новите да upgrade-нати. А, освен това, "моите" са AmazonKindle, то може и затова да е така с браузъра им....
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

dexter написа:Я да питам пак за четеца - може ли директно чрез неговия браузър да се свалят книги, напр. от читанката? .
На мен не ми е ясен въпроса, но ще ти отговоря какво правя аз :1062
Свалям си на компа от читанка (или където там си намеря каквото си търся) в подходящият формат за моята NOOK (adobe или epub) и после ги качвам на книгата си.
Понякога ако не се намери точният формат (защото определените модели работят с определени формати) може да се конвертира (но подробности за конвертирането не знам, защото нямам нерви за се занимавам с това).
Не знам дали ти отговорих :1044

....Знам, че Kindle е най-лошият вариант.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Значи, вместо да го сваляш на компа и после да ги прехвърляш с кабела на четеца, мисля, че след като има браузър и интернет на четеца, може чрез тях директно да сваляш на четеца. Тогава няма да ти трябва кабел. И можеш да си свалиш нова книга без да ти е нужен друг компютър. На мен това ми се струва много удобно, а и логично - щом има браузър :). Но явно не съм наясно с концепцията на четците :lol: . Лошото е, че освен Киндъл няма какво друго да видя, поне в момента :).
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

Сигурно става въпрос за ел. книга, която е като компютър и си се свързва с нета без посредничетвото на компютър, а?!
Ама това не е ли таблет? :1044
Малееее, много съм зле с технологиите :1062 и си мисля, че с нищо не ти помагам, ама карай да върви :1211
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Ver написа:Сигурно става въпрос за ел. книга, която е като компютър и си се свързва с нета без посредничетвото на компютър, а?!
:lol: . То и аз май не мога да обясня като хората :). Но карай да върви... И все пак последен опит - Вер, ти имаш ли wifi на четеца? Т.е. можеш ли да влезеш в интернет посредством четеца? Моите и двата четеца могат, но гледах някакъв модел Presigio (така май се пише), който не може. Със сигурност са четци, не таблети. Това ми беше осново изискване на мен, една от основните опции, които трябва да има моя четец, но вече се замислям дали си струва. разликата между цената на четец с и без wifi е към 100 лв, че и отгоре. Но ако е само за гъзария, или за теглене от специални сайтове на английски, тогава не ми трябва.
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

dexter написа:.. И все пак последен опит - Вер, ти имаш ли wifi на четеца? Т.е. можеш ли да влезеш в интернет посредством четеца?
:221 :221
Много сме зле Декс
Аз разгледах в нета и след прочетеното и от теб май разбрах :1062
Да отговоря - не, нямам WiFi . Моето е само книга - прехвърлям от компа и чета.
Аз не виждам смисъл от WiFi, защото когато теглиш можеш да си дръпнеш и 50 книги ако искаш например и после само да си четеш.
Не разбирам смисъла на браузъра :1044 (ама то аз не съм критерии, де :1062 )
tita

Re: Електронен четец

Мнение от tita »

Зачетох се в една интересна дискусия "четец vs. таблет", във форума на читанката. :222
Ver

Re: Електронен четец

Мнение от Ver »

:1139 Божке мили, какви дискусии ...
Не ги дочетох .... имам чувството, че хората се объркват от многообразието на продуктите (аз поне със сигурност) и бъркат реалните си нужди с вменени такива.
Но пък на Декс или Цони може нещо да им се изясни :)
А пък аз смятам да престана да оспамвам темата :1209
tita

Re: Електронен четец

Мнение от tita »

Хахах... така е Вер.
От цялата дискусия там, разбрах, че ако ще си купуваш четец, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е E-INK ( електронно мастило), за да е максимално близо до реалната хартия и да не натоварва очите. Разбира се, този вариант е за хора, които четат много. Точно като dex. :1028 За такива като мен, дето имат време да четат само във WC- то :oops: , таблета е добро решение.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Електронен четец

Мнение от dexter »

Тита, благодаря за линка, попрегледах дискусиятата, но не много подробно, защото и аз като Вер..... :). И така, нови думи - рифлоу, джейлбрейквъш, дуокана - какво ли ще рече всичко това?
Обаче - на едно място пише - Има четци с e-ink екрани, които са по-икономични, и на практика не консумират енергия. Устройството с такъв екран на практика черпи енергия от батерията само за прелистване на страниците, и така с едно зареждане на батерията може да изкарат около 8000 до 12000 страници, което прави доста време за четене. Има и други "четци", които са по-скоро осакатени таблети, с TFT екрани, които имат подстветка, харчат много ток, и едва изкарват 6-10 часа четене.

т.е. ако искам подсветка, не може да е e-ink.... Офффф... ще пратя линка на мъжа ми, дано той да се оправи и после да ми обясни :lol: :lol: .
Публикувай отговор