Кой рисува?

Публикувай отговор
valrus

Re: Кой рисува?

Мнение от valrus »

Малеееее,Верче,аз,тъпошматкова сега виждам тази тема. :126 Съжалявам,но наистина като ходя на работа,влизам набързичко....
А ,рисунките ти са -невероятни,моите мазаници пред твоите са нещо .....нищо.А нямам и време да рисувам,преди като бременна по цял ден това правих,но.......вече времето не ми стига или все някой има покрай мен да не ме оставя на мира :1062
Евала,наистина имаш талант. :423
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

Здравейте от мен! Не съм писала във форума, само минавам да ви попрочета, когато имам време. Като гледам тук обаче има доста познати и приятни лица, та може и да се навъртам при вас. :) Аз работя основно с въглен. От както открих този материал, го опознах и обиках...Исках да споделя няколко рисунки с вас, но нещо не ми е ясно как да стане това. :???:
[img]http://rasicart.blogspot.com/[/img]
Последно промяна от ЛиР на 14 Дек 2010, 16:17, променено общо 3 пъти.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Здравей Лир :)
Добре дошла. Аз снимките си ги качвам от Снимка.бг, защото от компа все не успявам да прикача нищо.
Познаваме ли се?
Ще ми е интересно да видя и други неща :) Дано успееш да се справиш с техниката!
Вале, така става мацко, като се забързаме.... Понякога се чудя, закъде бързаме толкова и защо не ни остава време за нещата, които ИСТИНСКИ обичаме да правим :1044
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Браво Лир! :326
Личи си, че си се учила :) Tи май направо си си художник. Много са хубави ! Мекотата на въглена си личи, дори за аматьори. Опитвала съм се да рисувам с въглен, но опита го писах неуспешен :1062 Аз ставах от глава до пети във въглен, а рисунката ..... :1062 такава просто нямаше.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Кой рисува?

Мнение от mari_ko »

ЛиР написа:http://rasicart.blogspot.com/
:326 :326 :326
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Кой рисува?

Мнение от cchery »

mari_ko написа:
ЛиР написа:http://rasicart.blogspot.com/
:326 :326 :326
:324 :324

ЛиР, докато пишех в дир-а, имаше мацка със същия никнейм - ти ли си била? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

Благодаря ви, момичета!
Не ви ги показвам обаче за аплодисменти, а за да ви се представя. Нали сме тук до голяма степен анонимно. Рисуването е голяма част от живота ми, а искам да е и по-голяма, затова реших, че мога да ви покажа ако не друго, то част от душевността си.
На мен ми е любопитно как се докоснахте, как ви хрумна да изберете рисуването за свое хоби.
Чери, не не съм "онази" ЛиР от Дир-а. :) Ако няма рима...:)
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Как избрах рисуването ли?
Имам чувството, че то ме избра :)
От малка обичам да рисувам, тогава за мен времето спираше. Тогава не знаех, какво значи това. Сега знам. Когато правя нещо и времето престава да съществува, знам че това е призванието ми, знам, че е истинското.
Когато като ученичка прерисувах с молив животни и други картинки имах една мечта: да нарисувам картина и да я закача на стената. Сега имам много картини по доста стени, а желанието за рисуване е още по-голямо. Щастлива съм! Обичам да експериментирам: започнах с моливи (просто не знам къде изчезнаха морските пейзажи с моливи, щеше ми се да ви ги покажа), после с пастел, тъй като нямах понятие от техника смесвах сух, маслен, креда и въглен :222 Слава богу, разбрах че съществуват такива неща, като фиксажа, че успявах да съхраня някои неща преди да са се размазали :423
както споменах обичам пастелите наситения и едновременно мек цвят. Експресиите ме влекат.
Бих пробвала и на платно, но трябва да прочета някои книжки преди това ;)
В общи линии това е :)
А при теб Лир? Как започна всичко :)
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

При мен заложбите са били очевидни в съвсем ранна възраст. Тази дарба (или тегоба:) я имам наследена от баща си. От както се помня рисувам-навсякъде, всичко и върху всичко. Спомням си, че рисувах върху учебниците си, докато слушах учителката да преподава урока и вместо укори получавах насърчение и възхита за интересните рисунки...И така. За мен рисуването е било винаги от особена важност и аз съм го чувствала като призвание и нужда още невръстна. После логично последва дългогодишно(12) образование в тази област и така...до днес. В момента рисуването в чист вид ми е по-скоро като хоби, надявам се да съумея да го превърна в ежедневно занимание, от което и да печеля. В момента професията ми е тясно свързана с художествени умения и познания, тъй че не се оплаквам и все пак...:)

Вер, нещата ти са много...лирични. Надявам се да приемеш един съвет(градивна критика:) относно оформлението им. Имам предвид по-конкретно кафявото паспарту, което ползваш. Вярно, че е в тон с работите, но вместо да ги подсилва те по-скоро се губят в него. Твърде активно е. Неговата роля е да поддържа работата, да я завърши, затвори, оформи, а не да доминира и да се конкурира като присъствие и активност. Съветвам те за тези пастели да ползваш далеч по-бледо паспарту. Ако държиш да избягаш от бялото "екрю" или бледо топло сиво също са вариант, но в никакъв случай толкова активни и наситени цветове. Сигурна съм, че така достойнствата на работите ти ще се подчертаят в по-голяма степен, а начина на оформяне и поднасяне макар и не първостепенен, никак не е маловажен. :940
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Наистина ти благодря Лир!
Усещах, че нещо не е както трябва :1062 , но права си исках да избягам от бялото паспарту и реших, че едно тъмно ще замести рамката и наистина я замества, но ..... съм ъгласна с теб - затваря картинките. Явно няма да мина толкова тънко :1062
Аз правя всичко по усещане, самоука съм :)
и в този ред на мисли ми е страшно приятно, че ти се появи тук :923 Има толкова неща, които мога да науча (то кой ли няма ;)) :923
Публикувай отговор