Кой рисува?

Публикувай отговор
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

:326 Цвети,
радвам се, че се престраши :)
Ще ги погледаш и ти малко, ще изровиш другите от шкафа и току се появили и нови ;)
Пожелавам ти го!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Кой рисува?

Мнение от cvety_rz »

Благодаря ви :) Лир, старите рисунки са преди да сключа брак и са в мама а те живеят в блока срещу нас и беше лесно да ги взема.След като се омъжих всичко,което съм рисувала е в къщата на село.До преди 1 г. живеехме там.Сега сме в града, но сме 5 човека в гарсониера и няма място дори за нас :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

Мммм...да...много ясен и обстоен отговор. Идеята ми е, че по стените не заемат особено място. Може би ще се получи скъп подарък за близки хора от тях. По-добре е някой да им се радва.
Последно промяна от ЛиР на 17 Дек 2010, 16:03, променено общо 1 път.
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

ЛиР написа:. По-добре е някой да им се радва.
Именно :524
valrus

Re: Кой рисува?

Мнение от valrus »

Верче,виждам теее :plezya se
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

valrus написа:Верче,виждам теее :plezya se
Вале, май развиваш телепатични способности :)
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Да се отбия при творците и да пожелая Вдъхновение и Лека Ръка!
Аз нарисувах още няколко пейзажчета тази година, колкото да не е без хич :1062
А пък Явор да вземе да ми подари маслени бои за коледа :roll: Ожаст! Седя и си мисля, ами сега какво мазало ще стане .....и стана :221
Реших да опитам, но без да попрочета теория. Не мога опиша какафонията от цветове, която сътворих. Оказа се, че съм слагала терпентин върху картината (тъкмо бях попривършила, и като пляснах четката с терпентин всичко се размаза :423 ), вместо ленено масло. В къщи миришеше на боя за обувки няколко дни :221
Установих, че това е занимание за лятото на терасата на село :)
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

Ver, завиждам ти за подаръка, а и за миризмата в къщи...Явно ти е било интересно да експериментираш. Аз наскоро се чудех дали това е типично българска или изобщо човешка черта-първо да сглобим новата покупка(примерно) и после да се сетим да прочетем инструкциите (особено ако се стигне до затруднения) :) Все едно-отклоних се от темата. Ако ти бях наоколо след това "размазване" на картината както се изразяваш бих те посъветвала да превърнеш дефекта в ефект и да преформиш платното в някаква абстракция. :222 От едни приятни цветови комбинации, нанесени по експресивен начин върху платното също би могло да се получи чудесна картина. Ако не си привърженик на такъв тип рисуване пък и това, което си сътворила не ти се нрави можеш да изстържеш с шпатулка (нож) боята, понеже тя съхне бавно и да ползваш платното отново...
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Мерси за идеята, Лир :)
Да, много обичам експеримените. Те са вълнуващи, един вид откривателство :)
Оставих маслото за по-късен етап обаче.
За сега съм в покой.
Чакам си новото двъхновение.
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

:)
Ако имаш нужда от информация за техники (и трикове) аз съм насреща да споделя опит.
:)
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Сърдечно ти благодаря, Лир! :923
С най-голямо удоволствие!
Публикувай отговор