Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Бенджамин Франклин - "Който заменя свобода за сигурност, не заслужава нито едното, нито другото!" :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Дай на онези, които обичаш, криле - за да летят, корени - за да се завръщат. И причини да останат." - Далай Лама
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"В един човек търсиш три неща като цяло. Интелект, енергия и почтеност. Но ако последното липсва, не си правете труда да се занимавате с другите две." - Уорън Бъфет
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

10 от най-запомнящите се цитати на Стив Джобс

Изображение

Човекът, който придаде ново значение на ябълката.
Създателят на Apple Стив Джобс бе известен като строг, дори груб шеф, но и като невероятен визионер. Приживе той ни даде ценни съвети за креативността, работата и успеха. Днес решихме да ви вдъхновим, като ви припомним някои от най-запомнящите се изказвания на Джобс.

"Креативността е просто да свържеш точките. Когато питаш креативните хора как са направили нещо, те се чувстват малко гузни, защото не са го направили, а просто са видели нещо. Просто на тях им е изглеждало очевидно."

"Да помниш, че ще умреш, е най-добрият начин, за да спреш да мислиш, че имаш нещо да губиш. Вече си гол. Няма смисъл да не следваш сърцето си."

"Ако не си намерил твоето нещо, продължавай да търсиш. Не се примирявай. Както с всичко останало, свързано със сърцето, като го намериш, ще разбереш, че е това. И като всяка чудесна връзка става по-добре и по-добре с напредъка на времето."

"Не можеш да свържеш точките, като гледаш напред. Можеш да го направиш само като гледаш назад. Трябва да се довериш, че точките някак си ще се свържат в твоето бъдеще. Трябва да вярваш на нещо - интуицията си, съдба, живот, карма, каквото и да е. Този подход никога не ме е разочаровал и промени живота ми."

"Работата ти ще запълни голяма част от живота ти и единственият начин да си напълно доволен е да правиш това, което вярваш, че е добра работа. Единственият начин да вършиш добра работа е да обичаш това, което правиш."

"Да съм най-богатият човек в гробищата не е от значение за мен. Когато си лягам вечер, да си кажа, че днес сме направили нещо чудесно - това е важно за мен."

"Гордея се както с нещата, които сме направили, така и с много от нещата, които не сме. Иновацията е да кажеш "не" на хиляда неща."

"Мисля, че ако правиш нещо и то се получи много добре, тогава трябва да отидеш и направиш нещо друго, което да е чудесно, а не да почиваш на старите лаври. Просто мисли какво е следващото."

"Уволнението ми от Apple беше най-хубавото нещо, което можеше да ми се случи. Тежестта да бъда успешен беше заменена с лекотата отново да бъда новак. Освободи ме да вляза в един от най-креативните периоди в живота ми."

"Качеството е по-важно от количеството."

"Половината от това, което разграничава успешните от неуспешните предприемачи, е постоянството."

А ето и речта му, която много обичам да слушам - бележката моя /на Деси/:

[youtube]KKJBnOl00YU[/youtube]

"Stay hungry, stay foolish!"
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Бъди наясно с онова, което си направил, а после бъди и честен по отношение на него. Бъ­ди честен и за последиците, които, както много добре знаеш, са предизвикали твоите действия. После направи избора да поемеш и отговорност за тях. Това е третият инструмент. Той е показател за голяма зрелост, за голямо духовно израстване. Но ти никога няма да пожелаеш да напра­виш това, докато вашето общество слага знак на равенство между отговорността и наказани­ето. Прекалено често в миналото да поемеш отго­ворност е означавало „да приемеш поражението“. Но отговорност не значи вина. По-скоро значи готовност да сториш всичко, което е по силите ти, за да предизвикаш най-добрите възможни по­следици от действията си и да направиш необ­ходимото, за да поправиш онова, което може да бъде поправено, ако другите изберат да изживеят последиците от постъпките ти като нанесена от теб вреда."

"Приятелство с Бога"

Нийл Доналд Уолш
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

***

Казвам се Октомври. И съм тъжна.
Есенна съм някак. По душа.
Правя облаците страшно многодъждни.
После сядам на небето и мълча.

Късам жълтите листа с ръце от вятър.
(Просто нямам маргаритки. А пък днес
много ми се иска да узная
Той обича ли ме... Или не.)

Тук – таме закачам малко слънце.
Вместо пръстен или обеци.
Хладно ми е, сякаш, на разсъмване.
И покривам раменете си с мъгли.

Казвам се Октомври. И съм тъжна.
Влюбена до лудост във Април.
Няма как сезонно да се свържем...
Извинете ме...

Ще завали.

Caribiana

***
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има.

****************************************************************************************************************************

Ние всички сме родени креативни гении, но образователната система ни превръща в средностатистически идиоти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Бисери на Мъдри Хора, с които съм напълно съгласна:

"Не мога да сътворя цялото добро, от което се нуждае светът, но светът се нуждае от цялото добро, което мога да сътворя!" - Джана Станфийлд

"Никой не може да каже какво точно те превръща в друг човек. Никой не може с думи да опише онзи тъжен и самотен период от живота ти, прекаран в ада. Няма рецепти как да се промениш. Просто оцеляваш или умираш." - Стивън Кинг
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение

Любими цитати от творчеството на вечната Блага Димитрова:

Автор: Вяра Иванова, из Една.бг :222

Изображение

Блага Димитрова е сред най-обичаните и четени български автори и няма как да е иначе. Тя е писател с усет към всичко онова, което вълнува човешката душа. Родена е на днешния ден в семейството на юрист и учителка. Блага проявява своя талант още в ученическите си години, а след това променя света на българската поезия и проза с многобройните си и разтърсващи творби. Днес ви предлагам да си припомните някои от най-красивите и паметни цитати на Блага Димитрова, които имат силата да докосват човешките сърца. Разгледайте галерията ни и получете дневната си доза вдъхновение и повод за размисъл.

"Да се чувстваш нужен. Въпреки всичко. Да бързаш занякъде, да носиш нещо, да вярваш, че те чакат, че без тебе не могат, че се взират в далечината идеш ли. Да изненадаш света с някакво откритие… Не е възможно да бъдеш излишен на тоя свят. И последният човек е нужен някъде, някому, за нещо."

"Сърцето е свободно да се влюби въпреки всичко – това е единствената пълна свобода на земята."

"Ревността е страх. Най-жалката разновидност на страха. Ние сигурно се раждаме вече заразени. Хиляди поколения преди нас са погълнали огромни дози от атавистичен стронций. В кръвта си носим наследствената болест. Дори и без повод, симптомите на ревността възникват от само себе си. Борбата с ревността е отчаяно единоборство на сърцето със самото себе си..."

"Само една любов признавам на тоя свят - да обичаш независимо от това, обичат ли те, носят ли ти сигурност, подкрепят ли те, като че ли си недоразвито същество и се нуждаеш от патерици. Независимо от това, изгодно или не, благоразумно или не. Да обичаш, защото обичаш. Това е единственото основание."

"Да не предприемаш нещо в любовта е най-изразителното действие за този, който разбира."

"Ние сме онова, което прави от нас любовта. Срещне те стар познат и се провикне: - Какво става с тебе? Не мога да те позная! Ние сме онова, което кара другите да кажат: - Не си ти! Ние сме онова, което кара самите нас да се изплашим: - Какво става с мене? Не мога да се позная! Всичко онова, което ни сковава в собствени граници, не сме ние. Ние сме, когато станем своята противоположност. Когато се изскубнем от верижката и изненадаме себе си. Ние сме онова, което прави от нас любовта."

"Човекът е това, което му остава, след като изгуби всичко!"

"Тая любов на шега излезе най-голямата истина в живота ми! “

"Ако е любов - да е без предел, единствена, първа и последна. Ако е риск - да е смъртен. Ако е вярност - да е до заслепение."

“Впрочем какво по-страшно наказание от въображаемото изживяване на нещо, което би могло да бъде и не е било?”
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Не спирай никога да ме обичаш, чуваш ли, не смей и за секунда да преставаш..."

07.10.2019

Редактор: Вяра Иванова

Коя може да бъде единствената и най-гореща молитва на една жена? Да, тя ще бъде свързана с нейната Любов. Днешното ни поетично вдъхновение е повече от истинско и трогателно:

***

Не спирай никога да ме обичаш,
чуваш ли,
не смей и за секунда да преставаш,
дори когато другаде си влюбен,
дори когато ти се иска да ме мразиш,
когато нямаш спомен, че ме има
и ме усещаш само с интуиция,

когато избелява името ми,
когато пожелая да съм ничия,
когато те боля до изнемога,
когато ме разплакваш от безсилие,
когато ме вгорчаваш от тревожност,
когато по случайност съм ти мила,
когато си отивам, натрошена
от острите ти думи и от вятъра,

когато ме целуваш уморено
и страшно ти се иска да избягаш,
когато укротяваш страховете ми
и сам се плашиш, че умея да съм твоя,
когато ме издигаш до небето,
когато ме засипваш с безпокойство,
когато се раняваме взаимно
и след това тъжим разнопосочно,

когато се преструвам, че съм зима,
когато слагам (пред)последна точка,
когато ме захвърляш най-небрежно
в кашона с непотребните си вещи,
когато най-внезапно ставаш нежен,
когато липсата ти ме приклещва,

не спирай никога да ме обичаш, чу ли,
защото спреш ли, цялата Вселена
ще спре да съществува, ще се счупи
във вените и стъкленото време,
ще бъде ледниково, мъртво, безутешно,
по-страшно даже от библейска притча.

Не смей дори да си го мислиш!
Не спирай никога да ме обичаш.

Caribiana

***


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

... всеки грешник има бъдеще... ... .... всеки светец ... минало...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор