Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Ако не искате нищо от живота, той нищо няма да ви даде. Ако попитате за нещо неопределено, ще получите също нещо неопределено. Винаги ясно формулирайте желанията си.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Принципът на Плутон или мотото на Скорпион:

Новото винаги включва разрушаване на старото. Но е необходимо не само да се унищожи, но и да се разчисти място. А за това са нужни усилия, време и знания. В края на краищата вие трябва да знаете какво да изградите и как. Ако не разполагате с такива знания е по-добре да не разрушавате. В противен случай, може да изградите нещо ужасно.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Срещата на два характера е като взаимодействието между две химически вещества: ако има реакция и двете се трансформират."

Карл Юнг

[img]http://yogamandala.net/wp-content/uploa ... vely-1.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

В началото на 90-те психологът доктор Ричард Уайзмън поставя началото на чудата серия експерименти. В нея участват две групи хора: такива, които се смятат за късметлии, и други, убедени, че обикновено нямат късмет. Първият експеримент е удивително прост: докторът поставя 20-доларова банкнота на улицата и установява, че повечето от самопровъзгласените късметлии я забелязват, а онези, които вярват, че нямат късмет, я подминават. В следващ експеримент Уайзмън дава на двете групи вестник и ги кара да преброят снимките в него. Главно късметлиите забелязват, че на втора страница има добре видимо заглавие, гласящо: “Спри да броиш - снимките са общо 43.” Повечето не-късметлии продължават да броят до края.
Според Ричард Уайзмън, късметът не е точно дар от съдбата и не е особено реалистично да завиждаме на някои хора, че го имат. Защото, твърди той, много често “факторът на късмета” се дължи на съвсем конкретни умения, които могат да се тренират: отвореност към нови преживявания; умение да се отпускаш и да си почиваш (тревожността според него буквално лимитира зрителното ни поле и не ни позволява да забелязваме мащабно); дори заговарянето на непознати. Като цяло той извежда като основен фактор на късмета “това доколко си отворен - физически и емоционално - към всичко около теб”.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

“We can easily forgive a child who is afraid of the dark; the real tragedy of life is when men are afraid of the light.” - Plato

Изображение

"Можем лесно да простим на дете, което е уплашено от тъмнината; истинската трагедия на живота е когато мъжете се страхуват от светлината" - Платон
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

10 цитата от Паулу Коелю

За любовта, мечтите и смисъла на животa

Паулу Коелю е известен със своите романи, разкази и сборници със сентенции, които са наситени с драматизъм, психология и езотерични елементи. Творчеството му е изпълнено с емоция и страст, които той предава на читателите си, докоснали се до написаните от него страници. Днес ние от Sofia Live сме ти подготвили десет от най-красивите му цитати за любовта, мечтите и смисъла на живота. А сега нека ги видим:

"Наистина лудите са измислили любовта."

"Търсиш адреналин във вените си, а забравяш, че в тях тече само кръв, нищо повече."

"Човек се сблъсква с два основни проблема: първият е да разбере кога да започне, а вторият — кога да спре."

"Може би любовта ни кара да остаряваме преждевременно, а когато младостта отмине, отново ни подмладява."

"Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си."

"Най-тъмен е часът преди изгрева на слънцето."

"Любовта превръща дивеча в сокол, сокола в човек, а човека — отново в пустиня. Тя превръща оловото в злато, а след това отново скрива златото под земята."

"Постарай се да живееш! Спомените са за възрастните."

"По време на война човек е на границата между живота и смъртта; на другия ден може вече да не е жив. А който е на границата, действа различно."

"Колкото повече се доближаваме до мечтата си, толкова повече Личната легенда се превръща в смисъл на живота ни."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Нищо на света не може да сломи един абсолютно несъпротивляващ се човек" ~ Дзен поговорка ~

[img]http://www.spiralata.net/kratce/images/ ... ta/zen.jpg[/img]

[img]http://duck.show/wp-content/uploads/2018/07/821.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

ЖЕНСКО СТИХОТВОРЕНИЕ

Познаваш ли ме гола и без маска?
Със белези от скалпел по корема.
Със рана от лъжлива сива ласка.
Разплакана, крещяща и сломена
от минувачи, клели се във вярност,
от сто шамара, шибнати с усмивка,
от думи, произнесени нахалост,
от злост до черно. Тъжно некрасива.
Разрошена от нежности на заем,
помилвана до синьо от убиец.
Познаваш ли ме? Питам, за да зная
защо и ти след ден ще си отидеш.

Мария Лалева,
"Не съм ви ближна"
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Светецът е грешник, който опитва да се поправи" - Нелсън Мандела
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор