Книжки за деца от 6 до 106 години

Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

cchery написа:Не знам, Декс, ама кажи ми сега нямаме ли повод да се чувстваме...... айде щастливи :1062 на първо време с такива деца?!?
Със сигурност, Чери - имаме право на това щастие :221 ! Особено след като през последните няколко дни купувам книги за деца, а от родителите чувам само - абе то, хубаво, ама няма кой да ги чете тия книги :lol: :lol: . Не знам, да се оправят - тази година това ще е от мен, пък кой както иска :).
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

[img]http://i2.helikon.bg/products/5335/16/1 ... 5335_b.jpg[/img]
"Малкият Никола и съседите"
Семпе и Гусинни
Много забавна детска книжка, която чета на глас на всички у нас, защото е престъпление, човек да си я чете сам и да не сподели с някой доза смях :524
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

Най-новият хит у нас


[img]http://www.slaveikov.bg/pic/book/big/40991.jpg[/img][img]http://www.slaveikov.bg/pic/book/big/46297.jpg[/img]

Чета ги аз на Яна, тя пробва няколко абзаца, но думите са сложни, изказът също не е лесен и на края на единия абзац детето почти се разплака, защото нищо не разбрало :1044 . Но когато чета аз, историята е забавна, диалозите и героите са смешни (ние не се шокираме от викинги с имена Сополак Смръдняк, Шкембо Широките Гащи, Хълцук Кръвождни и пр. :lol: :lol: ). Имало и филмчета на базата на книгите (един дълъг "Как да се дресираш дракон" и сериал по него по cartoon network), но до колкото разбирам допирните точки са малко. По повод на рисунката, която сподели Вер на тема "защо четем" искам да кажа, че любимата игра на Яна от няколко дни е да се прави на дракона Беззъбчо - говори като него, в градината играят на дракони, донесе 2 много прилични рисунки на дракони :plezya se - главата й е пълна с дракони тези дни.
Книгите са поредица от поне 5-6, за сега имаме първите три, но може да си завършим колекцията по-нататък. Бих я препоръчала за деца, на които "класическите" детски книжки са им леко скучновати :).
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

dexter написа: Имало и филмчета на базата на книгите (един дълъг "Как да се дресираш дракон" и сериал по него по cartoon network), но до колкото разбирам допирните точки са малко.
Аз пък не знаех, че имало книги ...., едва ли мога да зарибя Мони, която твърдо не подава с четенето и при положение, че е гледала и филмите ...пу да му се невиди! :1062
Дългометражното филмче си го бива, ама сериала е изсмукан от пръстите ...
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

Ver написа:Аз пък не знаех, че имало книги ...., едва ли мога да зарибя Мони, която твърдо не подава с четенето и при положение, че е гледала и филмите ...пу да му се невиди! :1062 Дългометражното филмче си го бива, ама сериала е изсмукан от пръстите ...
Дългото филмче и ние го гледахме, много ни хареса. Сериите само Яна ги е гледала, като ходи при баба си. Книгата не е толкова забавна със самата история, колкото с начина, по който е написана. Езикът е малко пиперлив, напр. използват се думи като "тъп", "гадняр" и т.н грубости в този ред, та за това си мисля, че на днешните деца може да им е по-забавно от Карлсон, например :). Някой може да каже, че не е много възпитателно и сигурно ще е прав, но определено е весело :). А ми се струва, че за начинаещи читатели това е доста важно.
В книгата Беззъбчо е малък дракон, колкото кученце и изобщо драконите са за лов, не за яздене. Сополак е противно хлапе, Рибоног е по-смотан и от Хълцук, и изобщо няма момичета-викингски бойци :lol: .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Дали не трябваше да пиша тук за нежеланието на Алекс да чете книжки :1044

Декс, "Как да си дресираш дракон?" ми изглежда интересно четиво като за моя син, ти какво мислиш по въпроса? :1028

А някоя от вас купува ли за детето / децата си от петъчните книжчици с илюстрирани приказки по 90 ст. всяка? Аз съм доволна от тях и често ги взимах доскоро. Спрях, не защото спрях да ги харесвам аз (всеки път приказката е от различна част от света, интересно са написани, с хубави картинки, нормален шрифт на буквите и т.н.), а защото Алекс не им обръщаше ниииикакво внимание, за съжаление, и просто смисълът се губеше някъде :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

vihrogonche написа: Декс, "Как да си дресираш дракон?" ми изглежда интересно четиво като за моя син, ти какво мислиш по въпроса? :1028
Деси, не пречи да потърсиш книжката в библиотеката и да пробвате :). Героят е момче приблизително на възрастта на Алекс, току виж да се припознае в образа на Хълцук Кръвожадни :). Ние с Яна дочитаме третата част - тя се припознава в образа на малкото егоистично, разглезено драконче, което обаче винаги е на място да помогне на Хълцук :lol: :lol: .
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

Понеже утре е деня на буквите, полага се покупката на поне една книга. Моята най-вероятно ще е детска, и почти сигурно (ако не настъпи объркване на плановете) ще е тази

[img]http://i4.helikon.bg/products/5862/17/1 ... 75862z.jpg[/img]

Някой да я е чел и да има отзиви :)?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Аз не, Декс.
А някоя от вас да е чела тази книжка на детето си или то само да си я е чело?
Мили бате! Писма на един дакел - Станка Пенчева - ЦЪК
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Алекс четееееее :1216 Много съм доволна! Е, не с този бърз темп, с който съм чела аз на неговата възраст, но все пак всеки ден чете по няколко странички от ... Ян Бибиян ! :954 :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Някой да има впечатление от първа ръка за тази книжка "Госпожица Печкарска" ?
Днес бяхме в детския отдел на Столична Библиотека.
Направихме читателска карта на Мони и тя ей с такава усмивка :mrgreen: влезе да си избира книги.
Награбихме няколко, пък ще видим ....
Загледах горната, малко ми напомни на Роалд Дал и г-ца Трънчбол :)
Може и дая вземем другия път ...
Публикувай отговор