Книжки за деца от 6 до 106 години

Публикувай отговор
Ver

Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Ето я чиста и спретната темичката за книгите за деца и всички, които се чувстват деца :954
Ще започна с "Приказки за игра" на Джани Родари.
Приказките са доста разчупени, често бягат от стандартната схема (това е едната причина да ми допаднат ;)), другата е, че всяка завършва с отворен край или по-точно с 3 края. Така автора остава възможност на детето и/или родителя :222 да си изберат свой край, да разчупят въображението си и да избягат от моделите.
Според мен книжката спокойно може да се "използва" от деца над 5 години и съдейки по реакциите на голямата (6г) ще им е много забавно :)
Преди време във форума си говорехме за книжки за децата ни. Тогава някои майки се чудеха, какво да четат (на) малките. В тази връзка сега се сещам и аз чудесна книга на
Роалд Дал - "Вещиците"
Прекрасна книжка, чудесен писател. Препоръчвам ви я! Както междувпрочем и всичко на Роалд Дал, той пише не само за деца.
Рапорт даден! :222
Ася

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ася »

Привет!
за 5-6 годишни момиченца препоръчвам тази поредица, за разлика от доста нови заглавия тук няма грозни думи. Чета я на дъщеря ми поне за четвърти път :126 , обожава ги! Всеки път, като отидем в библиотеката, грабва поне по една "Фея" :1062
http://egmontbulgaria.com/knigi-3/roman ... agata-174/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ver »

Фейските книги ни ги подариха за Коледа. Нещо не се "зарибихме" по тях ... Но ги използваме за книжки за оцветяване, нали илюстрациите са черно-бели :1062
Ася

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ася »

Е, Вер, браво, че сте намерили приложение :326 На мен ми се струват малко...хмм, постни откъм идеи, но...нямам думата :lol:
КОнче, аз пък не можах да развия интерес у моето дете към Франклин, а много исках!

Взех от библиотеката две от супите за душата и ще търся време за тях нощем :1045
Ver

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ver »

Освен горните книжки за които споменах, ето още идейки, които от опит знам, че се харесват:
1. "Пипи", "Роня дъщерта на развойника", "Карлсон...." и дори "Братята с лъвски сърца"за малко по-големите
Към Астрид Линдгрен, можем да прибавим и Роалд Дал (като полу-скандинавец) има страхотни детски книжки.
2. Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада (2 тома)
3. Всички книжки от поредицата за Муминското семейство. Абе, страхотни са скандинавските писатели!
4. Вечният "Мечо Пух"
5. Доналд Бисет "Небивалици" - Страхотна книжка, развихряща въображението на децата!
С този списък до тук, дори ако четете всеки ден ще има за доста време :1062
Можем да продължаваме да споделяме и да обогатяваме себе си и децата :524
Ver

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Пак аз :)
Много хубави карти взехме преди известно време и реших да споделя :)
http://www.game.store.bg/p44512/100-igr ... arker.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Има няколко вида, и осигуряват забавление за децата дълги часове. Това последното дори ми е трудно да го повярвам, но е факт :524
Дори и за малката (3г), на която е трудно да задържиш концентрацията за повече от 5 минути.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от cchery »

Много интересна тема. И полезна. Ето аз сега се чудя каква книга да купя за Коко, че да я чете с интерес. От задължителните книги, които трябваше да чете лятото като че ли точно "Небивалици"-те на Бисет му предизвикаха най-голям интерес. И чак в края на лятото майка му подари събрани приказки за Хитър Петър и Настрадин Ходжа и видях искрен интерес у него към книга. Прочете я за отрицателно време без да му напомням даже.

Иначе много се смя на Карлсон, обожава за Пипи - вече 2 пъти сме я чели, на Астрид Линдгрен хареса много и "Децата от улица Тряскаджийска". Тази последната ми хареса и на мене най-вече щото Лота, главната героиня ми напомня по всичко за Бела. :1062 :1062 :1062

Ще ми се да прочете и "Тримата мускетари" - има пригодени версии като за неговата възраст, "Ян Бибиян", Хъкълбери Фин и Том Сойер...... О и да не забравя събрани приказки на Емилиян Станев - също много му допаднаха.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
valrus

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от valrus »

Верочка,появих се аз,след един гаден грип :923 Ох,не знам защо ,но с някаква предубеденост се захващам със съвременните автори.Нещо главата ми е настроена по класиката.Всички детски книжки,които си изброила, са прочетени и препрочетени.....невероятно детство имах с тях,даже с "Маншона" заспивах.Наистина си се захванала с 2 противоположности..... :222 книжките.На Марико книжките също ме заинтересуваха.Сега съм на класика и нямам идея какво да ви препоръчам,но пък вие действайте :329
Ver

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Чери, като каза "Лоте" се сетих за една хубава детска книжка на Ерих Кестнер "Двойната Лотхен" се казваше май. Имаше разказчета няколко вътре. Спомням си, че я четях с удоволствие. Като казах Ерих Кестнер, се сетих за още една негова книжка "Това се случи на 35 май", голям смях. Ако я намерите сигурно ще ви хареса :)

Вале, радвам се че си на крака вече :524 Чети си класиката, тя затова е класика :) Не бъди предубедена, такива интересни неща може да намери човек, ако подходи без предварителни нагласи! Приятно четене :923
Ver

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

По повод чуденката на Чери, за интересни книжки за по-големи дечица: "Хари Потър...и ". , дори ако филмите са гледани ;) последните са слаби, а писателския талант на Джоан Роулинг е голям. Усвоила е похвата на големите писатели, много ми напонмя на Стивън Кинг, по начина по който задържа и завързва интригата.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

Подкрепям с две ръце (и с двата крака) мнението на Вер за Хари Потър - голям фен съм, само дето не съм се записала във варненския фен клуб :221 :221. Но съм си уредила да ходя с тях на премиерата на последната серия на филма :).
Публикувай отговор