Киномански и театрален кръжок

Публикувай отговор
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от mari_ko »

Kleo написа:Мисля, че днес или утре ще му е последната серия, Марико. Не вярвам да е на сезони, защото съм го гледала и преди. Много стегнат сериал е, от 4-5 серии максимално.
http://btvplus.bg/produkt/seriali/7672

И тук пише "Сезон 1". Но сериите явно наистина не са много.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Виолета Захариева умря, да живее Йоана Буковска! - Велина Томова

Изображение

Ако „Откраднат живот“ беше театрална постановка, още щяха да звучат аплодисментите след края на снощната серия.

Виолета Захариева (в ролята Йоана Буковска) загуби битката с рака и екранният й бивш съпруг д-р Захариев я евтаназира.

В продължение на четири сезона Виолета беше най-мразеният образ. А Йоана – най-харесваната актриса.

С огромния актьорски талант, който тя има, успя да ни ядоса, разяри, вбеси, накара да плачем, да я съжаляваме, после отново да я намразим и да се чудим защо болестта не я пречупи, а накрая да плачем заедно с нея заради края на живота й.


Изображение

"Казват, че в края, животът минава като на лента. Припомняш си най-щастливите моменти. Не е вярно. Помниш моментите, които са те разтърсили. Онези, които са те карали да се чувстваш... жив! Това беше животът ми. Или поне онази част от него, която виждам за последно. Какъв друг може да бъде смисълът на живота, освен този... Да чакаш дете... Да обичаш детето си... Да се пребориш за най-близкия си човек... Да загубиш най-близкия си човек и въпреки това да намериш сили да извървиш дългия път на самотата с някой друг, по-самотен и от теб... Да намериш сили да простиш и да поискаш прошка... Да приемеш, че ще бъдеш наивник в очите на другите, защото си готов да отстояваш мечтите си с цената на всичко. Сега знам, че добри или лоши, красиви или грозни, бедни или богати... тук, в този тунел, всички сме равни..."

Само тя знае какво й е струвало да се превъплъти в ролята на умираща от рак жена, каквато е била съдбата на собствената й майка.

Само тя знае колко жертви с личното си време е направила и колко емоционална енергия е вложила в ролята на тази наистина лоша жена Виолета Захариева.

И само ние знаем как ни караше да се чувстваме по време на всеки епизод от последния сезон на „Откраднат живот“.

Огромен талант и абсолютно потъване в ролята – както един истински актьор умее. Толкова органична, че бъркаме актрисата с екранния й образ и започваме да мразим жената Йоана, а не героинята Виолета.

Имахме нужда точно от това – от живи български актьори, с които да плачем и да се смеем, да се вълнуваме и да страдаме с тях.

Да бъдат нашия проводник на страховете и болките ни, да казват това, което си мислим, да ни трогват или ядосват, да страдаме, когато си отиват.

Виолета Захариева умря, но за щастие Йоана Буковска е жива и нямаме търпение да видим следващата ѝ роля.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта бях на театър със сестра ми :1216 :1216 :1216
Тя неочаквано ми се обади да ме покани следобеда към 16 ч., за същата вечер в 19.30 ч., защото мъжът й не можел да отиде с нея, имал много работа. Аз се съгласих и така... Беше хубаво!
Гледахме постановката "Жената от морето" по Хенрик Ибсен в Театър "Българска армия".

И празничната оферта на този театър Билети за по 7 лева, само на 27, 28 и 29 декември!

[img]http://www.tba.art.bg/img/SNIMKI/christ ... 797170.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Започнахме да гледаме българския сериал "Дървото на Живота" по Нова от 21 часа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Започнахме да гледаме българския сериал "Дървото на Живота" по Нова от 21 часа.
Както и бг филма "Богатите наследници" по БТВ всеки делничен ден от 18 часа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ванчето »

Kleo написа:
Kleo написа:Започнахме да гледаме българския сериал "Дървото на Живота" по Нова от 21 часа.
Както и бг филма "Богатите наследници" по БТВ всеки делничен ден от 18 часа.
Деска, "Скъпи наследници" е сериалчето :razz: . Не, че е от голямо значение де :razz: . И аз го загледах, хареса ми. Но ми идва в малко неудобно време, като започне хубавото време в този час няма да съм вкъщи, за да го гледам.

В дните около Коледа по нова тв даваха "Колибата". Очаквах едно, пък то се оказа съвсем друго. Докосна ме много този филм. Плаках много. Добре, че беше през нощта, за да си плача на спокойствие... И дни наред мислите ми се връщаха към него, а това не ми се случва често. Много силен филм, лично за мен. Препоръчвам го
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Да, "Скъпи наследници" е :923

Ванчето, и на мен "Колибата" ми хареса като филм и като похвати. Но нарочно няма да разказвам повече, за да може ако някой от темата иска да го види, да не му попреча с думите си.

По темата: Алекс вчера е гледал "Хъшове" в Народния театър, повече от три часа е била постановката, харесала му е много. Той сега е в 7. клас и изучават произведението в училище.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Последно промяна от Kleo на 31 Яну 2018, 15:32, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Kleo написа:За гледане в почивните ми дни:

https://play.nova.bg/programi/otkradnat-zhivot" onclick="window.open(this.href);return false; - изпуснатите серии от Откраднат живот :plezya se

" onclick="window.open(this.href);return false; - филмът La Belle Verte [The Green Beautiful], на български език може би е "Зелената Красавица", филмът е френски, говорят на френски език, а субтитрите му са на английски език, когато го гледам, ще упражня и двата езика по този начин :222
Изгледах ги чак вчера и много им се зарадвах и на сериите, и на филма!

Препоръчвам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

С нетърпение очаквам петия сезон на Откраднат живот - "Критична точка" :1216 - започва на 26 или на 27 февруари, тоест съвсем скоро вече!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор