АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Марс и Венера образуват голям Земен тригон в момента.
Марс транзитира в Козирог, а Венера - в Телец.
Двете планети на любовта са в земни знаци.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

От неяснота към разбиране и от мрак към светлина – призивът на Нептун и Плутон

Енергиите на Венера, Марс, Нептун и Плутон имат силно влияние върху нашия интимен живот. Вибрациите на Нептун и Плутон са много по-високи от тези на Венера и Марс. Нептун е по-висшата октава на Венера, а Плутон е по-висшата октава на Марс. И, докато Венера и Марс ни събуждат за физичното измерение на живота, то Нептун и Плутон ни събуждат за духовното. Поканата на Нептун е да открием пътя към безкористната и безусловна любов. Поканата на Плутон е да се трансформираме. Под влияние на Плутон участваме в трансформация на човешките взаимоотношения, изправяме се срещу това, което е заровено у нас, за да открием истината, да се освободим от незнанието и ограниченията на собственото си невежество. Едва когато осъзнаем своето невежество, можем да се доближим до истината. С други думи, значимият въпрос е как с духовни средства – съзнателен ум, разумна воля, истинско знание, искреност, взаимност, честност и справедливост, може да постигнем целите на Венера/ Марс за истинска любов и интимност.

„Само притежаващият най-пълна искреност, която може да съществува под Небето, може да трансформира.“

„Не прави на другите онова, което не желаеш за себе си.“

Конфуций (551 – 479 г.пр.н. е.)

Тези етични и мъдри мисли, казани от древния китайски философ, показват Небето като източник на морален ред и трансформация. Истинската интимност не може да се прояви без духовност, добродетели и искреност. Добродетелността като най-ценното притежание може да бъде видяна чрез личния пример – когато човек не прави на другите това, което не желае за себе си, а с любов, честност и справедливост се отнася към другите.

„Любовта е компасът на Божите тайнства.“

Руми, Персийски поет и мистик (1207 – 1273)

Потребностите от близост, привързаност и физическа интимност са базисни нужди за всеки човек. Те са истинската причина за влюбването и желанието за дълбока връзка с друго човешко същество. Ако обаче не са съчетани с вътрешна зрялост, себепознание и духовни ценности, те водят до емоционална зависимост, взаимни обвинения и драми. Затова от основно значение е да можем да облагородим начина, по който обичаме. Когато обичаме на нивото на плътта, живеем в нисшите планове на Венера и Марс и бързо се разочароваме, защото така действа принципът на удоволствието – засищаме се, започваме да искаме нещо друго. Съвсем различно е, когато обичаме на нивото на духа – обичаме душата на човека, такъв, какъвто е. Тъй като тогава обичта е свързана с Източника, вече обичаме не плътта на човека, а същество, което е образ на Бога.

Енергиите на Венера и Марс са много значими, когато влизаме в любовни връзки и брачни взаимоотношения. Ако няма съчувствие, хармония, грижа и взаимно разбиране, няма истинско общуване. Венера има хармонизиращо и миротворно влияние. Символ е на обич, интимна любов. Венера показва нагласата към любовта и връзките, поражда желание за удоволствие (отзивчивото отношение към любовта и ухажването). Марс е символ на желанието, сексуалния импулс, агресивния подтик, борбеност, ревност (агресивната страна на любовта и ухажването). И двете планети имат сексуална природа. Съвпадът Венера/Марс показва стимулиращо привличане. В интимността двете планети се съчетават най-добре, когато са огледална двойка. Например, ако мъжът има Марс в Близнаци, а Венера в Рак, жената трябва да има Венера в Близнаци, а Марс в Рак (сексуалната съвместимост като предпоставка за по-дълбока интимност, изисква разглеждане на всички планети и аспекти свързани със сексуалността).

Нептун и Плутон ни свързват със трансперсоналното ниво. Нептун е символ на състраданието, безусловната любов, психичната чувствителност, вдъхновението, идеализма и интуицията, но също така и на измамата, заблудата и чувството, че си безсилна жертва. Плутон ни свързва със подсъзнанието и показва къде са заровени нашите демони и комплекси – склада на неразвития потенциал и положителни качества. Той е символ на разрушението, властовите битки и съпротивата за промяна, но и на прераждането, регенерацията, истината и най-дълбоката промяна – трансформацията.

За да постигнем истинска любов и интимност, ние трябва да задоволим нуждите на Венера, Марс, Нептун и Плутон. Всяка от тези архетипни сили има различни желания и нужди и се изисква огромна мъдрост, за да съчетаем техните нужди по един непротиворечив и зрял начин. Венера ни учи на практичната и земната любов, на хармонията и красотата. Нептун с високо идеалистичната си природа ни подтиква да преминем отвъд личните си земни желания, за да опознаем безусловната любов. Когато са съчетани с мъдрост, тези две планетни сили се допълват и обогатяват и не се налага да страдаме от техните нисши прояви.

Същото се отнася за взаимодействието между Марс и Плутон – личната воля и божията воля. Марс има нужда от Плутон, за да разбере, че не всичко зависи от нас и нашата воля. Че има Божия воля, която е по-силна от нашата собствена, която усещаме като тъмна и разрушителна сила, когато осуетява нашите земни желания, но това е така, за да ни научи на смирение, съзнание за собствените ни граници и уважение към чуждите избори. Плутон също има нужда от Марс, за да може да се прояви на земята – носейки истината за това, че съзиданието и разрушението са двете страни на една и съща монета. Че едва след като трансформираме нисшата си егоистична природа можем да взаимодействаме с другите без да влизаме във властови битки.

„Не се борете със своите слабости и пороци, защото те ще ви сразят, а се научете да ги използвате, като ги впрягате на работа. Било то завист, гняв, алчност, користолюбие, тщеславие, суета и т н. – трябва да знаете как да ги мобилизирате, за да работят за вас в посоката, която сте избрали … След като научите правилата на духовната алхимия, ще можете да трансформирате и използвате всички отрицателни сили, които имате в изобилие“.
Омраам М. Айванов,“ Алхимията, или търсене на съвършенството“

Очевидно всички притежаваме слабости, за които често пъти сме слепи и не ги осъзнаваме. Слепотата е място, където страдаме или грешим, за да се пробудим за нещо творческо. Тя е място, където се случва вътрешното преобразяване. Алхимирането има за цел да пречисти душата ни от нисшите себични желания и чувства и минава през разрушителните влияния на трансперсоналните планети, върху които нямаме контрол. Ако сме пречистени от себичните желания, Нептун и Плутон се проявяват в позитивната си форма. Ако все още не сме съзрели и обвиняваме другите и живота, за това, което ни се случва, те се проявяват по негативен начин.

Венера и Марс в аспект към Нептун и Плутон е опит за сливане на личното с трансперсоналното преживяване – разкриване на божественото чрез лична връзка. Ние ще изпитаме много болка, разочарование и неудовлетворение, когато проектираме нашите очаквания върху другите, когато не погледнем вътре в себе си и не си зададем въпроса какво всъщност се случва вътре в нас. Когато сме във война със своите слабости, ние считаме, че трябва да се освободим от вътрешната негативност. Но, както казва О. Айванов, враговете може да станат наши помощници и приятели, ако успеем да ги трансформираме. Силите на Злото могат да станат благотворни, ако човек се научи да се владее и бъде господар на себе си.

Ето някои тълкувания на аспектите между личните планети Венера и Марс с надличностните Нептун и Плутон.

Комбинацията Венера/Нептун ни води към идеализиране, романтична любов и тайни връзки. Аспектите между двете планети показват човек, който не вижда ясно нещата (по-характерни при съвпад и опозиция). Съвпадът Венера/Нептун може да ни помогне да постигнем брачен идеал, но и да ни доведе до разочарование и объркани взаимоотношения.
Аспектите Венера/Плутон пораждат жажда за пари, власт и секс – показват човек, който се въвлича в изключително вълнуващи връзки заради силни сексуални потребности (по- характерни при неблагоприятните аспекти). Съвпадът Венера-Плутон е сериозен тест за нашата морална природа.
Аспектът Марс/Нептун ни води към модел на общуване тип „насилник и жертва“, но може да показва и човек, чиято реална сила се крие в неговата чувствителност, състрадание и въображение. При съвпад на двете планети Марс възбужда емоционалната страна на Нептун, а Нептун може да вдъхнови Марс за постижения.
Аспектът Марс/Плутон ни води към борба и импулс за победа, но може да показва и човек, който е дълбоко заровил у себе си гнева, яростта, животинската сексуалност. При съвпад, опозиция или квадратура аспектът показва проблеми при приспособяването.
Транзитите на Нептун ни пречат да видим себе си ясно и обективно. Под влияние на Нептун нашата земна Венера вижда в любимия едно божество – идеализираме го, не го виждаме реално. Както казва Шекспир, когато сме“ луди“, от любов сме слепи. Илюзиите обаче рухват веднага след като започнат конфликтите и реалността престане да се държи според нашите представи или очаквания. Затова осъзнаването чрез Нептун преминава през страдание. Новото съзнание идва едва когато сме готови да преминем отвъд дуалността и приемем, че и ние самите, и хората, с които сме свързани, не сме съвършени, не сме само бели и добри. Обикновено то идва в състояние на крайно отчаяние. Затова единственият начин, по който може да открием истинската си личност, е чрез конфликт. Люшкайки се от една крайност в друга, ние се чувстваме объркани, неспособни да вземем решение, и в това движение между крайностите се ражда осъзнаването.

Плутоновата истина за ограничената ни лична воля и преживяването на смирението се ражда именно в ситуация на крайно безсилие, когато най-сетне се отказваме от категоричната убеденост в собствената си правота. Нептуновата истина за това, че сами сме творци на реалността, в която живеем, както и че и животът не е това, което виждаме с очите си, се ражда в ситуация на крайна обърканост. Осъзнаването е продължителен процес, който може да продължи с години и затова изисква намесата на Сатурн – планетата на времето.

Накратко, призивът на Нептун е да излезем от неяснотата и объркването и да тръгнем по духовния път. Призивът на Плутон е да се освободим от мрака и невежеството, да заживеем в истина и светлина. Едва когато постигнем по-дълбоко разбиране за това, което ни се случва в живота, ще можем да заживеем по осъзнат начин.

Димитър Хаджийски
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Лятно Слънцестоене в Гугъл:

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Еньовден. Магичен ден.
Луната продължава да нараства.
Пълнолунието вече наближава.
Оста ще бъде следната:
Луната в Козирог ще е в точна опозиция със Слънцето в Рак.
Кариера - Дом. Професионални амбиции - Желание за семейство.
П.П. Замислям се дали да не си спретна един кратък детокс по пълнолуние...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Астрология и хранене. Яж, моли се и обичай

Изображение

Човек не се ражда дебел, човек се разболява от пълнота и понякога не е достатъчно да му се каже:
– Ти нямаш воля да слабееш!
– Можеш сам да си помогнеш!
– Ядеш прекалено и затова дебелееш!
Пълнотата е заболяване на организма, което се появява по различни причини. За да си представите какво е да си дебел се натоварете с чанти до определени килограми и се опитайте да ходите поне за няколко часа с тях. Всичко това е ежедневието на един пълен човек. Той е като щангист ежедневно, а не мисля, че подобно съществуване е желано от някой, по своя воля.
Причините за да се прояви подобно заболяване, в картата се изразява по няколко начина.
– начин на мислене = Меркурий
– начин на хранене=Луна
– нажин на живот = Слънце.
В зависимост от разпределението на тези планети се формират и проблемните зони в картите.
В 1-2-3 домове човек пълнее, когато не е в състояние да се реализира.
В 4-5-6 домове човек пълнее, когато му липсва емоционална подкрепа, липсва семейство, дом и деца, липсват приятели
В 7-8-9 домове човек пълнее, когато се усеща самотен
В 10 -11 -12 домове човек пълнее, когато не успява да се реализира в обществото, когато е разочарован от съдбата си, от живота си
Всички напрегнати аспекти на Юпитер към Слънце, Луна, Меркурий са предначертано пълнеене в наталната карта.
Всички напрегнати аспекти на Юпитер в транзит, прогресия, дирекция, солар към Слънце, Меркурий, Луна са периоди, когато човек се разболява от пълнота или изживява хранителни разстройства.
Юпитер е разширение, прекаляване с нещо, което е трудно да се контролира.
При изготвяне на диети според натална карта се съобразяваме с няколко пункта в натал.
1.Храна, която е под влияние на слънчев знак е лесна за преработка от организма на човек.
2. Храна, която е характерна за знак на опозиция и квадратура е задължително да се избягва.
Хранителните ни навици се определят от 4-5-6 домове.
– 4 дом, навиците ни от семейството, културата ни на хранене усвоена от семейство
– 5 дом, приготвянето на храната, творчески процес при изготвяне
– 6 дом, съставките, които поглъщаме и темпото ни на хранене
Диетите и преработката се опредлеят от:
– 7 дом, способността на тялото да създаде необходим баланс
– 8 дом, как тялото ни изхвърля ненужните отпадъци
– 10 дом, какво количество енергия добиваме от храната
Храните, които са подходящи според Слънчев знак:
Слънце - леща, ориз, грозде, портокали, мандарини, кайсии
Луна - лапад, лобода, зелен боб, маруля, краставица, зеле
Меркурий - моркови, круши, лимони, пъпеши
Венера - грах, сусам, ябълки, сини сливи, череши, вишни, ягоди, малини
Юпитер - тиква, картофи, масло , бамя
Сатурн - ядки – орехи, бадеми, лешници, сушени плодове, зрял боб, патладжан, ряпа
Не включваме надличностните планети, защото те отговарят за изкуствени продукти в резултат на дейността на човек.
Нептун е за лекарствени препарати, Уран за екстремални хранителни режими, Плутон хранителни ензими добавки.
Ползването на готови диети ще даде резултат при едни, а при други няма да е от полза. Всеки човек е вселена, която има своите нужди.
©️Надежда Каракоинова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Ванеса Виденова

В този свят много малко хора се осмеляват да развиват високото проявление на водните знаци в картата си. Убива ме да виждам толкова творчески потенциал - хвърлен на вятъра. Раците масово предпочитат да поемат пътя на Козирог, да станат бачкатори, да трупат пари и притежания, да живеят "на широко" и така да се опитват да залъгват дълбоката си емоционална същност, че могат да управляват живота и чувствата си. Много Скорпиони също стават маниакални материалисти и педантични, методични работници, като архетип Телец, смятайки че когато всичко е изрядно, контролът и спокойствето ще е в техни ръце. Да не говоря колко голям процент от Рибите са си присвоили качествата на Дева - от суровата критичност и логична мисъл до пълната липса на вяра, вследствие на което се ражда манията за контрол и желанието за интелектуално надмощие, понякога завършващо дори с цинизъм, което е душевно убийство за истинския архетип Риби. Като водни знаци, тези три архетипа могат да променят формата си, на повърхността, но в сърцевината си те винаги ще останат творци, нежни поетични и раними същества. И колкото и стени да изградят около себе си, колкото и маски на "сериозни, работни и земни хора" да сложат на лицата си, винаги ще виждам силната им нужда да бъдат вода. Да могат да преливат от чувства, без да изпитват вина и без да е нужно да давят другите в нея. Да могат да проявяват женската си природа, без да се страхуват, че това ги прави твърде уязвими за този свят. Да могат да пресъздават красотата и необятността на фантазията си, по всички възможни начини, без да се страхуват за материалното си оцеляване. Малцина Раци, Скорпиони и Риби успяват да намерят златната среда, повечето се превръщат в груба и студена земя, по-твърда и плътна дори от истинските Телци, Деви и Козирози и това е... механизъм за справяне с реалността, но не и изпълняване на същинската цел (Слънце) на тези знаци. Аз самата, като Риба, съзнателно работя по запазването на флуидността си, тъй като виждам колко по-удобно би било да си повече земя, докато си на Земята. По-лесното решение обаче често е по-малко удовлетворяващото решение в дългосрочен план, особено когато компромисът е спрямо най-съкровенната ти същност. Затова се надявам това, което пиша в момента да хване в крачка някой воден човек и да му припомни, че е дошъл тук не за да се слее със статуквото, а за да балансира крайностите чрез това, което носи дълбоко в себе си. Бъдете земни дотолкова, че да успявате да запазите физическата си обвивка жива, но не забравяйте че шофьорът вътре има съвършено различни идеали, ценности и виждания за този свят и този живот. И точно защото мнозина ще ги нарекат утопични, фантасмагорични или наивни, заслужават да бъдат изпълнени. За да може да има дух в този земен свят, а не само материя. Луната, Плутон и Нептун са родители творци и лечители, нужно е да бъдат уважени, най-вече от децата си.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор