АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

23-29 ЮЛИ: ВЪЛНЕНИЯ И НЕОЧАКВАНИ ОБРАТИ, от Мими Дончева, астролог и йога-инструктор

Изображение

Тази седмица ни предстоят вълнения, изненади и неочаквани обрати, които ще варират от тотално нови обстоятелства до „факсове“ от миналото.

Изненадите започват в сряда с напрегнат аспект (квадрат) между Слънцето и Уран. За втората планета важи фразата „очаквай неочакваното“, така че трудно е да се предвиди какво се задава и на кой житейски фронт. Каквото и да ни сполети, обаче, важно е как ще реагираме – това е единственият избор, който е изцяло наш. Вместо да се вайкаме, напрягайки нервите си излишно, по-добре е да се фокусираме върху вариантите за разрешаване на ситуацията. От нас зависи дали ще яхнем вълната или ще я оставим да ни залее!

Също в сряда, Венера прави опозиция с Нептун, усложнявайки положението. Когато планетата на партньорствата застава точно срещу господаря на илюзиите, добре е да сме внимателини във връзките си. Нашите нереалистични очаквания към партньора (в любовта или в бизнеса) могат да доведат до разочарования. Нужно е да положим усилия, за да видим и разберем реалността, пред която сме изправени. Моментът не е подходящ да се правим на щраус, който забожда главата си в пясъка. Нито да се поставяме в позицията на жертва, мислейки си, че правим всичко за отсрещната страна, без да ни се връща същото. Това е долна игра на егото, чиято главна цел е да манипулираме чувствата на другия. Но дори наистина да сме толкова отдадени, че да се раздаваме напълно, това няма да помогне. Ако не зачитаме собствените си нужди, така единствено учим другия да не ги зачита също.

Горните два аспекта в комбинация биха могли да бележат сътресения в любовта или в бизнеса. Каквото и да се случи, то със сигурност ще бъде важно, защото протича в коридора между две затъмнения. Но нека да не виждаме предизвикателствата като драма, а по-скоро като възможност за разрешаване на проблеми. Така вероятно ще извадим важни житейски уроци, които ще ни бъдат от полза занапред.

За капак, в четвъртък Меркурий става ретрограден и ще се движи назад през Лъв до 18 август включително. Събития или хора от миналото могат да се връщат неочаквано в живота ни. Ако това се случва, Вселената ни праща сигнал, че нещо е останало недовършено. Целта е да го потърсим и разберем, за да можем да го финализираме. Периодът е супер за ретроспекция и анализ на последните три месеца. Както и за правене на ремонти. Добра идея също е да са свържем със стари приятели, с които не сме се виждали отдавна – може би нещо полезно и приятно ще излезе от този контакт.

Лъв е знакът на егото, флиртовете и желанието да бъдем център на вниманието. Обратното движение на планетата на ума и общуването през него може да донесе конфликти, погрешно разбрани романтични сигнали или модни гафове. Добре е да отложим всякакви татуировки и смели решения за визията си за след 19 август. Междувременно, бивши гаджета могат да изникват неочаквано на пътя ни. А влюбените двойки могат да се спречкват за глупости. Стои рискът също да бъдем подценени поради някаква причина. Важно е, обаче, да защитаваме интересите си и да не позволяваме на добрите възможности да ни се изплъзнат. Но преди да влезем в ролята на лидер, желателно е да сме наясно в какво се забъркваме. И никакво подписване на договори през ретро фазата на Меркурий!

Коридорът между две затъмения, в който се намираме последните две седмици, приключва в 23:20 ч. този петък с лунното затъмнение/пълнолуние във Водолей. Това е второто от трите затъмнения през лятото, случващи се в периода 13 юли – 11 август. И последното затъмнение в този знак, след двугодишна поредица от затъмнения по оста Лъв-Водолей, която започна на 11 февруари 2017. В знака на груповите дейности и социалната справедливост, то ни носи ясното послание да потърсим обединение с другите. Мотото на затъмнението е „един за всички, всички за един“!

В допълнение, по време на затъмнение Луната изкарва наяве онова, което стои в сянка в живота ни. А Водолей е знакът под управлението на Уран, така че фразата „очаквай неочакваното“ остава валидна с пълна сила! Не е изключено да настъпят събития, с които да ни се наложи да се справяме бързо. В хода на действието, важно е да не забравяме, че всички имат право на хуманно отношение, дори враговете ни.

В деня на затъмнението, Слънцето (егото) ще застане в опозиция с ретроградния в момента Марс (агресията, травмите), нажежавайки до червено астро картината. Важно е да сме с повишено внимание докато шофираме, боравим с остри предмети или във всякакви други ситуации, криещи рискове от нараняване! Желателно е да сме малко по-смирени и да избягваме конфликтите точно тогава.

След целия екшън през седмицата, уикендът вещае щастлив край. В събота Венера (хармонията в отношенията) прави положителен аспект (тригон) с Плутон (интимността). Най-добре е да прекараме уикенда с любимия човек и да се насладим на душевна и физическа близост. А ако сме сред необвързаните, няма да ни липсват предложения, на които е трудно да устоим. И двете замесени планети са в земни знаци, така че би могло да се получи нещо стабилно и трайно.

Предстои ни вълнуваща седмица. Нека вълненията да водят до щастлив финал!

Мими Дончева, сертифициран астролог и йога инструктор
Основател на AstroAcademy.bg и HomeYoga.bg
За лична астро-консултация с Мими, пишете на mimipetkova@abv.bg!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Ретрограден Меркурий започва отново от днес: време е за период на корекции!

25.07.2018

От днес Меркурий отново става ретрограден. Не е добра идея да се дава тласък на практически мероприятия.

По това време разписанията отиват на вятъра, плановете се провалят, преводите се объркват, появяват се колебания, променят се решенията, неправилно се тълкува информацията, появява се неразбирателство в отношенията, техниката се срива, транспортът закъснява, стават аварии.

Не се започва нищо ново, никакво начинание.

Не е желателно да се подписват договори, документи.

Не е препоръчително да се започват никакви важни делови разговори и преговори.

Не е препоръчително да се сключва брак.

Добре е да се избягва пътуване в чужбина.

Да не се обявява публично намерението за реализиране на проекти.

Изображение

Ретроградният Меркурий е период на корекции. Можете да внасяте изменения във всяко направление на живота си.

Това е най-доброто време за откриване на нов вид дейности, за разширяване на бизнеса, подписване на съглашения, разширяване сферата на влияние. Могат да се проявят стари проблеми, особено касаещи партньорските ни отношения, но нека се отнесем спокойно към тази ситуация, да се опитаме да не се нервираме, а да ги решим.

Ако успеем да го направим, ще получим сили за нов живот. Денят ще ни помогне да се освободим от бремето на миналото, ако то ни притиска, и ни пречи да живеем така, както искаме. Сънищата не са обикновени – може да сънуваме трудности и проблеми, които наистина ни преследват в живота, но да са в символична форма. При всички положения хубаво е да се опитаме да ги разберем, защото те са правдоподобни и отразяват проблеми, които трябва да решим сега.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Риби, вие носите бремето на вината за всеки човек, на когото не сте успели да помогнете или успокоите. Чуждата болка е и ваша болка, затова когато вие не можете да им помогнете, вие сте наранени също толкова тежко, колкото са те.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Kleo на 27 Окт 2018, 19:34, променено общо 2 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

3-9 СЕПТЕМВРИ: ДВОЙНА ДОЗА ЖЕЛАНИЕ ЗА УСПЕХ

Мими Дончева

Ако амбициозните ви планове са удряли на камък през последните месеци, не губете надежда – този четвъртък астрологичното ембарго се вдига! Стремящият се към големи постижения Сатурн се пробужда след като стана ретрограден през април. Планетата с пръстена обръща хода си веднъж годишно за около 140 дни. Но за първи път от началото на 90-те това се случва в Козирог, собствения знак на Сатурн. В него, планетата ни дава двойна доза желание за успех и повишава стандартите ни. Сатурн е звездният архитект, който ни помага да изградим стабилна основа за бъдещото си развитие, поставяйки пред нас строги изисквания. Докато беше ретрограден, забави прогреса ни, за да направи инспекция на постигнатото преди това. Може и да сме срещнали трудности по време на този астрологичен одит. Но решенията, които сме намерили за спънките ще ни помогнат да развием мечтите си според най-високите стандарти.

Изображение

Гответе се – летвата ще се вдигне още повече през следващите месеци. Но не се отклонявайте от пътя си заради това, което прави конкуренцията. Винаги ще има някой, който се справя по-добре, по-бързо или в по-голям мащаб. Нека това да ви служи за вдъхновение, вместо да ви обезкуражава. Ако сте готови да напредвате бавно, но качествено, Сатурн в Козирог може да ви награди с големи кариерни успехи. С напредването на седмицата може да наблюдавате как нещата си идват на мястото. Възможно е да получите отдавна очаквана зелена светлина за действие по ваш проект. Или най-сетне да получите обратна връзка от клиенти, до които сте изпращали информация през пролетта. Сега е моментът да засилите представянето си пред тях като изпипате презентацията си или ги поканите на работна среща.

Но да постигаме повече, не означава задължително да правим още и още. Отново в четвъртък, Меркурий, планетата на ума, влиза в собствения си знак Дева. Минимализмът, опростяването на нещата и разчистването на излишното могат да се окажат добра стратегия през следващите две седмици. Тази неделя, новолунието в Дева може да подкрепи въздействието на Меркурий. Не се учудвайте, ако желанието за внасяне на ред в хаоса внезапно се прояви във всички сфери на живота ви. Отворете килерите и шкафовете, огледайте рафтовете и чекмеджетата – наистина ли имате нужда от всички тези неща? И се освободете от онова, което не ви носи радост – изхвърляйте, продавайте и подарявайте!

Освен подтик за ред, новолунието в Дева може да ви донесе желание за здравословен живот. Това е добър момент да започнете нова фитнес програма. Или да подобрите хранителния си режим. Както и да разгледате внимателно финансите си. Дева е счетоводителят на зодиака, така че работете за добрия баланс между приходите и разходите.

Успешни септемврийски дни на всички!

Мими Дончева, сертифициран астролог и йога инструктор
Основател на AstroAcademy.bg и HomeYoga.bg
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор