АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Вер, не отхвърлих Девата, но просто ми се виждаше по-малко вероятно от Телец. Девите ги възприемам като прекалено критични и взискателни, може би затова не ми се вярваше да си Дева :)

Асцендентът ти и Венера са във Везни, според мен това е прекрасна комбинация, в съчетание със Слънце в Дева - екстра! :524

Моят Марс отново е във воден знак, което засилва допълнително емоционалната ми натура. Много е трудно да си толкова чувствителен човек!

А относно Северният и Южният лунен възел, с удоволствие ще ти разкажа за тях: според Астрологията има прераждане на душата в различни тела. Южният лунен възел показва какви уроци си усвоил добре в миналите си животи, с какъв опит отпреди идваш в сегашния си живот, кои неща ти се отдават с лекота. Северният лунен възел, обратно, сочи какъв е урокът ти за усвояване в настоящия ти живот, кои неща ще те затрудняват и какво си дошъл да научиш на тази земя този път. Те винаги са полярни точки, тоест отстоят на 180 градуса в кръга на наталната карта. Примерно ако северният лунен възел ти е в Риби, южният лунен възел ще ти е в Дева, и т.н. Много интересни неща се разкриват за поведението на човека, особено в критични за него периоди.

Много ми харесва каква дискусия си заформихме тук :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Ver »

Интересно става :)
Предполагам, че и Марса ти е в Риби. Ако случйно не е, е Рак (но по-не ми се вярва). Скорпиона ми идва много по рязък и драматичен, но аз не те познавам все пак :)
От това което казваш, интуицията ме води, че Южният ми възел би трябвало да е в Близнаци, а Северния в Стрелец.
Можеш ли да видиш дали съм права?
Благодаря ти за дискусията :) Прятно ми е.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Марсът ми е в Рак. (ако беше в Риби, щях да го изброя по-горе заедно със Слънцето ми, Венера и Меркурий в Риби) А защо не ти се вярваше толкова? Браво, момиче, много познаваш! :524

За Скорпиона - предостатъчно ми е, че Асцендентът ми е в Скорпион :1062

За твоите лунни възли, мога да ги проверя точно къде са, но ми трябват точните ти рождени данни, затова ако искаш ще минем на лични :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Лично на мен са ми много интересни домовете в наталната карта.
Особено това кой дом в кой знак/знаци се намира при дадения човек.
А като се намесят и планетите, вече става съвсем весело :plezya se
Примерно как ще изтълкуваме Марс във Водолей в 5 дом - ...........
Или пък Плутон в Телец в 11 дом - .............
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Ver »

Виждам, че работата става дебела :1062
Аз съм се ограничила (за сега) само с планетите. За домовете някога бях чела нещо, но .... дори не мога да коментирам ;)
Когато имаш време можеш да пускаш статийки за домовете.
Аз ще ги изчета със сигурност и тогава ще можем да коментираме :524
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Сиренце »

Това с астрологията ми е страшно интересно и някак ..... магично. :954
Може ли една статийка като за лаици?
Ver

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Ver »

Заповядай Цони :)
Благодарение на Вихрогонче, ще взема и аз да прочета нещичко ;)
Стр.1 и Стр. 2
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Мерси за линкчетата, много е добра информацията в тях :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Днес реших да се поровя за информация относно минорните точки в наталната карта. Една от тях се нарича Vertex (Вертекс). Ето какво намерих за нея в интернет към момента:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/ ... n/0/page/5 - източникът

"Вертекс
Порталът на Съдбата

Често Вертекс го наричат „Порталът на Съдбата”. Според речниците Vertex означава връх, най-високата точка, анатомично върхът на черепа на главата, а астрономите използват термна като Зенит.
В хороскопа Вертекса се изчислява като пресечна точка на еклиптиката (пътя на Слънцето) и на главния меридиан, т.е. равнината, която разделя небесната сфера на предна и задна част.
В астрологията Вертекс представлява двуполюсна ос – Вертекс и Антивертекс (като двете точки винаги са в опозиция една от друга). Например ако имаме Вертекс на 15 градуса в Дева, то антивертекса ще се намира на 15 градуса в Риби. Най-често Вертекс може да бъде намерен в 5-ти, 6-ти, 7-ми или 8-ми дом от астрологичната карта.
Логически погледнато щом вертекса най-често се разполага между 5-ти и 8-ми дом, то той би трябвало да има връзка с важните моменти и срещите ви с другите. Дали това наистина е така?
Като астрологична дефиниця или опит за правило: Ветекс е чувствителна точка в картата, която при превратни, необичайни моменти се усеща кто щастив шанс или „Портал на събдата”.
Най-често (в зависимост от много други нюанси – аспекти, планети и т.н. в картата) Вертекс се усеща като принудително, но сякаш щастлива среща със съдбата, но която просто няма как да избегнете дори и да искате. Според астролози като Bill Meridian и Charles A. Jayne Вертекс е съдбовната точка, която отразява неща, който са далеч от нашия контрол.
Порталът на Съдбата (Вертекс) може да бъде:
- Човек (и неговото въздействие) в синастрия.
Много силно би се проявило ако неговите Луна, Слънце, Венера, Марс или Асцедент са в съвпад с наталния Вертекс или Антивертекс.
За съвпад на планета с Вертекс/Антивертекс трябва да се отчита, че колкото по-бавна е планетата толкова по-малък е орбисът, който трябва да се „отпусне”.
- Време, период.
Когато се отключва дадено събитие, срещате човек.. , когато през наталния Вертекс/Антивертекс преминава планета.
Внимавайте какво си пожелавате...
Но прекаленото идеализиране на Вертекс (или хората и събитията, които той довежда в живота ни) е грешка. Според австралийската астроложка Judy Crichton Weeks Вертекс/Антивертекс е точката на връзките и на сбъднатите желания. Когато е намесен Вертекса, бихме могли да получим това, което сме си пожелали, но сякаш го получаваме по един превратен начин.
Често, когато е намесен Вертекса хората усещат, че наистина са си „пожелали” това, което точката донася. Тази предопределена среща ви изпълва с чувството, че имате нужда да „повикате” някого или нещо, но това важи само до „изпълнението”. По-късно, когато всичко, което сте си пожелали е вече факт „порталът на съдбата” може и да не изглежда чак толкова щастлив колкото ви се е струвало първоначално. Демек: „наистина ли ми трябваха тези пари?”
Както по-горе вече беше казано Вертексът е чувствителна точка в картата, която при необичайни обстоятелства се усеща като повратен момент или портал на съдбата. Най-често, когато хората открият Вертекса за първи път имат прекалено големи очаквания за него. Мислят си, е тази точка ще бъде една малка фея, която ще оправи всичко на мига. Мнозина от нас сякаш са склонни да смятат, че всяка дреболия свързана с картата ни или със самите нас е „необичайни и изключителна”, но това съвсем не е така.
Какво разбираме или да разбираме под „необичайни и иключителни” обстоятелства. Как да раберем кога вертекса и неговата опозиционна точка се включват? Това е трудна работа, въпрос на карта, човек, осъзнатост. Често има моменти, когато Вертексът не върши нищо особено. Всяка година Слънцето или Венера, а Луната всеки месец, преминава през точката на Вертекс/Антивертекс, но това не означава, че винаги се случва нещо. Точно тук е момента да се улови „необичайният и изключителен” момент, кога ще оствори порталът на събдата и вие ще срещнете вашия любим човек или 6-ца от тотото.
И един опит за пример (история от автора – бг.ком.):
Срещнах две от най-силните (и разбира се оставящи рани) любови в живота си. Това стана точно, когато транзитното ми Слънце преминаваше през наталния Вертекс. Разбира се, в моята и техните карти се разигравах много други игрички в картите ни (в единия случай, нейният транзитен северен възел беше в точен съвпад с наталния й северен възел). Проблемът е в това, че в останалите 90 тина пъти, когато слънцето е минавало през наталните ми Вертекс или Антивертекс, съвсем не се е случвало да срещна някоя от големите любови в живота си..."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Моят натален вертекс се намира в Близнаци, в 8 дом, в съвпад с Юпитер :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Ver »

Ох, аз май не разбрах много ....
Публикувай отговор