АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Дневна фаза на луната‎ на 14‎.‎12‎.‎2017‎ г.

Луната е в Скорпион днес.

Moon is traveling through Scorpio. Beware of jealousy. Passions are easily aroused. Desire is in the air. It's all or nothing, now. Love or hate, no middle ground.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Днес е Новолунието в Стрелец :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Толкова много астро-събития имаше през последните дни, накратко:

- Завчера Сатурн се качи на своя трон в Козирог. Сатурн ще транзитира там още две години и половина. Повече за тази ингресия можете да прочетете в тази статия тук - цък!

- Вчера и Слънцето го последва, и то също влезе в зодиакалния знак Козирог, с което отбеляза началото на астрономическата Зима. Затова вчера всъщност беше Зимното слънцестоене, тоест най-краткият ден и най-дългата нощ в годината, в Северното полукълбо. В момента Слънцето и Сатурн съвпадат в Козирог. Времето е добро за професионално развитие и кариерен растеж.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Дневна фаза на луната - ‎11‎.‎1‎.‎2018‎ г.

Луна в Скорпион

Луната транзитира през Скорпион. Ревност. Лесно разгарящи се страсти. Желанията са във въздуха. Всичко или нищо. Любиш или мразиш, няма средно положение.

[img]http://www.astrosviat.com/wp-content/pl ... 64-sco.png[/img]

http://www.astrosviat.com/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Прогресия на Слънцето на всеки знак - Ванеса Виденова

https://www.facebook.com/desykv" onclick="window.open(this.href);return false; - Фейсбук профилът ми

https://www.facebook.com/astrologiyaihoroskopi/" onclick="window.open(this.href);return false; - Фейсбук страничката ми

http://www.astrosviat.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - блогът ми, посветен на Астрологията

Луната и Венера или ... Обичаш ли ме или си мислиш, че ме обичаш?

В момента Слънцето, Луната, Меркурий, Венера, Сатурн и Плутон са в КОЗИРОГ. Преобладава елементът ЗЕМЯ.

Марс и Юпитер са в СКОРПИОН, Нептун и Хирон са в РИБИ. След Земята, другата водеща енергия сега е ВОДАТА.

Уран е в ОВЕН. Имаме малко присъствие на ОГЪН. Липсва стихията на ВЪЗДУХА.

Дневна фаза на Луната‎, 16‎.‎1‎.‎2018‎ г.

Луна в Козирог

Moon is traveling through Capricorn today. Make a list of goals. Work overtime. Climb higher. Don't sulk.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

До Земята и Обратно

Изображение

До Земята и Обратно

Традициите в Астрологията пренебрегват положението на Земята в Наталната карта.

Просто защото „амбициозните млади астролози” са възпитавани да я пренебрегват.

А това е най-близкото небесно тяло, върху което прекарваме целия си съзнателен живот и върху което ние (и те) чертаят „възможната съдба” на натива.

На „амбициозните млади астролози” и техните „клакьори” или не им се набляга достатъчно, че все пак една Натална карта е геоцентричната проекция на Звездното небе и съответно Земята е фокус на всички небесни влияния и енергии от Космоса или просто нямат идея и познание за това какво БИ означавала Земята в една Звездна карта.

Оправдания, (само)бичуване ще се намерят в изобилие.

Но неотменимо е все пак, че пренебрегването на нещо не означава, че то не действува (не оказва влияние)(Колкото и негативна PR-кампания да се вложи срещу някого или нещо).

Всъщност истината е, че тихомълком всички по-големи астролози (поне от 16 век насам – като се има в предвид, че преди това с трън да влачиш няма да закачиш „първоизточна” информация, а само кавърверсии) по някакъв начин са „намествали“ Земята в своите изследвания.

Например счита се че Лили през 60-те години на 17 век по ингресията на Северен възел на Меркурий е предсказал Чумата в Лондон 1665 година(за отбелязване – доста смятане в геоцентричен еквивалент ще трябва да е правил без съвременен 8-ядрен компютър и www.астро.ком).

Много от „амбициозните млади астролози и клакьори@сие” много обичат да цитират „Старата и Антична астрология”; но някак си пренебрегват любопитната астрологична подредба от „онези времена”, която е била ЛУНА, СЛЪНЦЕ, ГЛАВА на ДРАКОНА, ЧЕРНА и БЯЛА Луна, Меркурий, Венера, Марс, Юпитер и Сатурн (без никаква надличностна планета).

И всъщност зад половината от тази подредба стои именно… Земята.

Защото положението на Луната, Слънцето, фиктивните точки Северен и Южен възел, Перигей и Апогей са именно с център Земята.

На „хейтърите” искам да припомня, че въпроса за Земята бе поставен (отново!!!) в Астрологията от любимите им Марион Рич и Джоан Макевърс в далечната (мисля) 1999 или 2000 година-доста отдавна преди някои от „амбициозните млади астролози” да са били родени или скучаещи предприемчиви домакини да се насочат към този „бизнес”.

Всъщност като повечето (или всички) астролози нито Марион нито Джоан казваха нещо повече за Земята, освен че представлява съсредоточие на нашия живот… Типично за всички нас астролозите!

Всъщност нещата щяха да са много по-прости ако в многословието си, което и до днес впечатлява „клакьори и сие” бяха по-точни и конкретни, дефинирайки ролята на основните Светила, определящи типажа на нашата карта (правилно – ТИПАЖА, защото става дума за Слънцето и Луната, които имат позиции в 12 зодиакални знаци и 12 дома, което за всяко от тези светила означава 144 възможни комбинации, а картата представлява ни повече ни по-малко 288 комбинации от същите. Останалите изказвания от рода „Амиии… аз не мога се разпознааяяяя” са само излишни преструвки на неузрели за самата Астрология госпожици (или господа).

Всъщност нещата са доста по-„шокиращи”, ако и самите Астролози (но не го желаят) си признаят, че Слънцето и Луната носят символиката на стремежа към душевно равновение, което съответно оказва влияние върху мислещото същество, а от тук и поведението на индивида.

Слънцето=Към какво се стремя (но не е задължително да постигна)

Луната=За какво мечтая (но не е задължително да се сбъдне).

Ако по математическа формула съберете двете, ще получите ни повече ни по-малко представата ви за светския (мирски) живот в неговия чист вид.

Не напразно нито Слънцето, нито Луната са РЕТРОГРАДНИ, поради което се счита че и стремежите на натива са чисти и неопетнени (освен ако в Рак и(или) Лъв, 4 и(или) 5 дом няма някакво „замърсяване“ от други планети).

Неправилно е Слънцето да се отнася към „егоизма” – при все че отразява донякъде „его-„то (осъзнаването на потребностите на личноста). Носителите на егоизма са други – това са Юпитер и Венера (другаде съм обяснил защо).

Също неправилно е на Луната да се приписват и психичните отклонения – при все че тя е участник в тях, когато е „замесена” с личните социални планети Юпитер и Сатурн или още по-зле – надличностните планети Уран, Нептун, Плутон и Ерис.

И все пак в чистия си вид както Слънцето, така и Луната са носители на „съвършенната” според всеки и за всеки „нирвана”.

Но нека не забравяме че стремежите и мечтите са безплатни и растат в геометрична прогресия, докато възможностите за осъществяването им са в аритметична.

Именно противопоставянето на Стремежи(Мечти) и Възможности представлява Слънце(Луна), които се пресичат в някакъв фокус – и това е Земята.

Именно Земята със своите ресурси се явява носител на тяхното осъществяване.

Земята е опозицията на стремежите и мечтите, макар че в Астрологията при разглеждането на „Слънчевия” знак се „мънка” по отношение на осевото представяне.

Осевото представяне на Слънчевия знак е именно разглеждането на системата Слънце-Земя. Така по същата логика се разглежда и системата Луна-Земя.

И нека отново не забравяме, че между стремежите и реалния живот съществува огромно разстояние.

Нека не се самозаблуждаваме, че религии, вярвания или учения могат да ни превърнат автоматично в ангели.

Самата човешка природа е такава, че в нея е установен антагонизъм между желанията и идеалите и възможностите за тяхното осъществяване.

Примерно: Какво биха ни казали едно Слънце във Везни и една Луна в Козирог?

Още от първата дума аз чувам „Слънце Везни за толкова добрички и милички, толкова хармоничнички и толкова лесно се живее с тях… А за Луната в Козирог – студена, мързелива, мудна и праволинейна…” Ух… стоп.

На всичко това бих задал по един единствен въпрос:

”А защо Везните, когато бъдат „настъпени” или имат някакъв материален интерес стават агресивни, настъпателни, неучтиви и изобщо… нищо лично и хармонично…

Заслушали ли сте се, че когато става дума за личния им интерес, под маската на ухилената физиономия (очаква се Везните да са „колективна” зодия), те никога не говорят с „ние”, а с „АЗ” – аз направих това и това, аз постигнах това и това…и като добавят известно мълчание – за Вас.

А Луната в Козирог всъщност е много живо заинтересувана от това да придобие наследство и да си го управлява. (Нека отбележа че, Козирога по принцип е знак който постига всичко със собствения си авторитет и усилия и ползува всичко до смъртта си, докато Луната в Козирог някак си разчита да получи нещо наготово – което й се полага „по право“ от и за сметка на близки и роднини, майка, баща…

Правилно, защото едно Слънце Везни всъщност заради Земя в Овен действува с инструментариума на Овена в постигане на своите социални цели (дори и в партньорството).

Луната в Козирог има проекция Земя в Рак, където са нейните корени, традиции, стремежа към материална сигурност и обезпеченост, дори и ако я заграби за сметка на други наследници и правоимащи.

Не ви достига примера ли?

Добре – нека имате едно Слънце в Скорпион и една Луна Дева.

Според това, което ви учат „младите амбициозни астролози” и „подражават клакьори и сие” –аааууу… Скорпион! Страстни, отмъстителни, злобни, лъстиви животни. Не,не,не, не! Не искам да си имам работа с такъв.

Луна Дева? Дребнави, хипохондрици, безчувствени…

Е, хайде да се запрем и отново да помислим…

Слънце в Скорпион изразява стремеж към постигане на някаква ЗНАЧИМА цел на всяка цена. „И ний сме дали нещо на света…” Дали ще е знание, потомство, резултат от деятелността – Слънце в Скорпион ще се стреми неотклонно и без да допуска никакви странични влияния да го постигне. Отклонения, незаконни и непристойни действия също са допустими… Целта все пак оправдава средствата. Дори и за сметка на враговете. Всъщност Слънце Скорпион затова теоретично има МНОГО неприятели и врагове, защото се стреми да защити… По този начин стремежът към утвърждаване на поставената неясна цел се превръща в „ходене по мъките“.

Твърде много се говори за „глупавите страдания и противоречия” на Скорпиона и никой не ги разбира, защото ни най-малко не допуска, че всъщност нещата са далеч, далеч по-прости.

В реалното земно битие за един Скорпион най-голямото страдание е да загуби… притежание – собственост, удобство, комфорт, материалните устои под краката си, барикадите, зад които да се скрие и предвидливо е построил по пътя за отстъпление… Изобщо – загуба на собственическата сигурност – така както всеки Слънце Скорпион я разбира сам за себе си.

А това не е изобщо в жертвоготовната и героическа природа на Скорпиона, защото цялото поведение на Слънце Скорпион всъщност се предопределя от инструментариума, който носи Земя Телец. Истината е, че Слънце в Скорпион може да се стреми към велики дела и мистерии, но ако няма необходимата убедителна сигурност и удобство под краката си – всичко са само празни героични пози. Слънце в Скорпион е толкова ленив, нерешителен, мързелив и многообяснителен, когато не иска да направи нещо ката както самия Телец.

Луна Дева са педантични до дребнавост, подредени, търпеливи, стиснати, присметливи, пестеливи и на пръв поглед студени като Английска милейди.

Но всъщност – защо толкова често се „юрват“ да „облегчават” болките на другите, да бъдат състрадателни към тях; да ги разбират и да се опитват да лекуват душевните и куку-логични драми? Защо могат толкова лесно да се развълнуват и изпаднат в депресия дори заради другите?

Защото ползуват инструментариума на Земя в Риби.

Защото нелицеприятната страна на Луна Дева чрез проекцията Земя в Риби ги прави дребни манипулатори, но и склонни да се оплитат в собствените си догадки, измислици, правдоподобни лъжи, подробности, анализи, приемайки ги за „външна истина“(т.е. от правдоподобен източник) в тяхното „разследване“. И с това Земя Риби прави Луна Дева податливи на заблуди, илюзии и склонни към измислени светове (проекция на Земя в Риби).

Затова и Луна Дева се стреми към лаконична простота и практичност, с която да преодолее „болестното състояние“ на рибно опиянение. Нещо че който веднъж преболедува чума – втори път не се заразявал.

Още веднъж нека да припомним – не е задължително Духовните(Слънце) и Психичните(Луна) стремежи да са особено възвишени.

Защото примерно едно Слънце Водолей ще се стреми да се наложи като лидер на неформална група (ама почакайте! Нали там всичко е аморфно и няма мое, а само наше! Да ама Земята е в Лъв, където стремежът към себеизява е по-силен от всичко останало и където хората и обкръжението са просто вещи и елемент от декора)…

Защото Слънце Козирог може да бъде и чудесен перфектен и хладнокръвен родов убиец, който да отстрани от пътя си всички конкуренти в и за наследството.

Или си мечтаем как ще отмъстим на някого като очерним името му и живота му, изнасяйки информация за нея (типично да се случи със Слънце и Луна Стрелец, защото Земята е в Близнаци).

При това самия натив си вярва, че го върши в името на благордни цели и каузи. Въпрос на лично виждане без да се нарушават принципите на самата астрология!

® Росен Петров-Саромир
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Днес е Пълнолунието по оста Водолей - Лъв. Слънцето е във Водолей, а точно срещу него отстои Луната в Лъв. Тематиката е въодушевяваща и пъстра: приятели, другари, съмишленици, нестандартни идеи, любов, флиртове, игри, занимания с деца, светски изяви, самочувствие.

ДНЕВНА ФАЗА НА ЛУНАТА - ЛУНАТА Е В ЛЪВ ДНЕС [img]http://www.astrosviat.com/wp-content/pl ... 4-moon.png[/img] [img]http://www.astrosviat.com/wp-content/pl ... 64-leo.png[/img]

Moon is traveling through Leo today. Shine and be proud! You rule right now!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

ЛУНА В БЛИЗНАЦИ

Лунните транзити са бързи транзити. Това е така, защото Луната се движи доста бързо и за около месец успява да премине през всички 12 зодиакални зони, тоест през целия Кръг на Зодиака. Средно на всеки два дена и половина Луната се премества от един в друг зодиакален знак.

Винаги, когато Луната транзитира в Близнаци, всичко става някак забързано, задъхано, динамично. Зодиакалният знак Близнаци се намира под управлението на Меркурий. Затова по време на Луна в Близнаци е добре да бъдем активни, дейни, в движение. Подходящи са: учене, пътувания из страната, общуване, боравене със словото и занимания, в които се изисква сръчност и търговски нюх. Въздушната Луна предразполага към доминиране на ума и разума, възможно е точно сега да ни хрумнат някакви блестящи идеи, да получим прозрение как е най-добре да действаме в дадена ситуация.

Близнаци и управителят им Меркурий отговарят за комуникациите, обучението, пътуванията. По време на Луна в Близнаци ставаме подчертано любопитни и любознателни. Да, неслучайно понякога обвиняват Близнаците, че си врат носовете навсякъде или че са прекалено непостоянни в поведението си, но това е така заради острото им желание да научат колкото се може повече за обикалящия ги свят и да видят колкото се може повече неща. Затова Луната в Близнаци ни прави едновременно умни и общителни, променливи и устремени към приключения и авантюри, ненаситни в желанието да се докоснем до непознатото и новото.

Дневна фаза на луната - Moon in Gemini - Луна в Близнаци

[img]http://www.astrosviat.com/wp-content/pl ... 4-moon.png[/img] [img]http://www.astrosviat.com/wp-content/pl ... 64-gem.png[/img]

Moon is traveling through witty Gemini today. Call, text, send email, write letters. Visit someone you've missed. Watch a movie and talk about it at a coffee shop. Be out and about. Don't sleep in.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор