За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

dexter написа:Идвам да препоръчам една книга, която е много подходяща за хора, идентифициращи себе си като интроверти...
В отговор на горния пост, виж каква статия откривам днес в Една.бг, Декс:

Известни свръхуспешни личности, които са интроверти и това не им е попречило! - има и видео!

И галерията с топ 7 от тези личности!

Изображение

Интровертите, които успяха да променят света:

Алберт Айнщайн. Ученият често е казвал: „Монотонността и усамотението на тихия живот стимулират креативността на ума“.

Бил Гейтс. Един от най-богатите хора в света споделя: „Смятам, че интровертите могат да се справят доста добре. Може да се възползвате от добрите плюсове, като това да можете с дни да се уедините и да четете, и да обмисляте някой въпрос“.

Изображение

Стивън Спилбърг. Режисьорът не веднъж е казвал, че е интроверт и обича да прекарва времето си в гледане на филми сам.

Изображение

Марк Зукърбърг. Съпругата на Зукърбърг е казвала в интервю, че той е доста срамежлив, а самият Марк се определя като класически интроверт.

Изображение

Илон Мъск. Той споделя, че е успял да трансформира себе си от „инженер интроверт до следващия Стив Джобс“.

Изображение

Ейбрахам Линкълн. Често дават 16-тия поред президент на САЩ като пример за успял лидер интроверт.

Изображение

Фредерик Шопен. Полският композитор е обичал да свири пред малки групи от свои приятели. За да изкарва прехраната си, той е преподавал уроци по пиано и е продавал свои композиции.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Преоткривам стари свои книги, които последно съм чела на 20+ и на 30+.
Купувам нови книги, от които оставам възхитена, сега - на 40+.
От 6-годишна обожавам да чета книги, и това не се е променило по време на ел.-културата.

:326 :524 :326 :524 :326 :524 :326 :524 :326 :524 :326

Изображение

От книжарница Хеликон близо до НДК си закупих скоро:

1. Тихите - книга за интровертите и как да оцеляват в свят, който не млъква
2. Астрология for Dummies, писана от професионален астролог, но на много достъпен език
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Сложила съм си до мен тук един цял КУП от книги :222 и се чудя откъде да ги подкарам този уикенд :1028 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Тайните на щастливата връзка - двете гледни точки в една книга! - Албена Тонкин и Юли Тонкин :222 :222 :222

Изображение

На 1.11. имаше промоция и си я взех за 9 лева вместо за 18 лева. Още не съм я почнала. Но тези двамата ги познавам лично и много ги обичам, така че предвкусвам истинска наслада за сетивата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

https://www.book.store.bg/p92613/marcip ... uleva.html - Марципаненият чехъл - Ася Кулева, някой да я е чел? Отзиви?

Изображение

"Една жена търси себе си. Пътува между замята и небето, между ада и рая, между живота и смъртта, между реалния и магическия свят. Василена е цинична и обичаща, незабравяща и опрощаваща, питаща и отговаряща. Тя е част от калейдоскопа с истории за доброто и злото, за Сътворението, за Бога и за дявола. Но най-важното сътворение е любовта.

Докосване до плътта на еротичния роман, заплитане в нишката на магическия реализъм, доближаване до притчата и апокрифа, излитане във Вселената на езотериката... Многобройни са подстъпите към "Марципаненият чехъл" на Ася Кулева.

Езикът е остър като лунен сърп, нежен като странджански друми, дъхав като омайно биле.
Романът натъжава, разсмива, омагьосва... С широко отворени сетива, читателят преброжда лабиринта, наречен живот."
Мира Душкова

"И двамата винаги сме усещали силната връзка между нас. Отношенията ни бяха като дългогодишен роман на двама любовници - с много потисната страст и ревност, с много разбиране и в мълчанието. Дълбоко скритата у нас любов често избухваше в дуели с обиди и с рани, за които после и двамата съжалявахме. Но уви, мълчаливо. Рядко показвахме привързаността си един към друг, защото двамата я смятахме за слабост. Прекалено много си приличахме - за добро или за зло. В теб виждах себе си, в мен ти откриваше своите достойнства и слабости. Когато разговаряхме, всъщност всеки разговаряше със самия себе си, нали? Дори и в пълното мълчание. Ако знаеш как ми липсват днес нашите разговори... Но още повече ми тежат неизречените думи и спестените жестове на нежност, привързаност и любов."
Ася Кулева

Изображение

Ася Кулева (снимка: „Жанет 45“)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

"Не се тревожи! Прави пари! Духовни и практически пътища към благоденствиее и щастие в живота." - Ричард Карлсън - намерих си я на Пиротска в една книжарничка, само за 5 лева, изд. Кибеа, 1998, гр. София :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

"Практически съвети за изповедта и причастието" - Протойерей Андрей Дудченко :1002 - изд. Богоносци, 2014 г. - взех си книжката от храм Св. Николай, София.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Изображение

10 интересни книги, с които да се сгушиш на дивана този декември! :222

Автор: Вяра Иванова :222

Декември е уют, дом, топлина, аромат на мандарини и канела. Декември е семейство, запалена камина, блещукащи лампички и детски смях. Декември е непоискана добрина, жест, грижа за другите. Декември е и време за четене на книги, на МНОГО книги.

Навън става все по-студено, а вечерите стават все по-дълги. Това означава само едно - ще имаме повече време за стоене вкъщи и следователно повече време за четене. Празниците чукат на вратата, а книгата си остава най-униврсалният подарък и най-универсалното приспособление за добре прекарано време!

Зимният сезон настоява за чаша чай, одеяло и много уют, а ние ще ви предложим да направите този декемврийски уют още по-страхотен с помощта на няколко книги, които със сигурност ще ви допаднат. Разгледайте галерията ни и вижте кои са нашите топ 10 предложения за декември!

Към списъка: https://www.edna.bg/media/foto/10-inter ... emvri-7022

„10 минути и 38 секунди в този странен свят“ от Елиф Шафак - Ранена смъртоносно, главната героиня в романа Текила Лейла е захвърлена в контейнер за боклук в турския мегаполис - на границата между континентите, между миналото и настоящето, на границата между земния и отвъдния живот. Ще я открием там, след което през страниците на романа, ще съпреживеем последни десет минути и тридесет и осем секунди, преди смъртта да отнесе тази „лека“ жена.

"Сам вкъщи" от Джон Хюз - Любимата на поколения наред история на Кевин Макалистър топли сърцата на публиката всяка Коледа. Сега вече филмът оживява и на хартия, благодарение на думите на Джон Хюз и великолепните илюстрации на Ким Смит. Подходяща както за най-малките читатели, на които тепърва предстои да гледат филма за пръв път, така и за техните (вече поотраснали) родители, които без съмнение си го припомнят с удоволствие – книгата „Сам вкъщи” намира своето място под елхата.

"Среща под звездите" от Джо Томас - Доставката на две брачни халки до градче в шведската част на Лапландия е лесна задача за Халей. А успехът ще ѝ гарантира повишение. Нелепа ситуация с размяна на багаж обаче заплашва да провали не само нейния план, а и сватбата на клиентите ѝ... Единственият начин да я спаси е да приеме налудничевото предложение на интригуващия и загадъчен Бьорн и да се впусне в щуро приключение в магическата зимна красота на Лапландия.

"Класически наръчник за любовта" от Кърсти Грийнуд - Невероятно свежа и забавна книга, която ще ви накара да се смеете със сълзи!Джесика Бийм е момиче, което знае как да се забавлява. Само дето напоследък забравя да се яви навреме за работа. Или да си изпере дрехите. Когато се оказва безработна, без дом и с отчайваща липса на късмет, Джес търси помощ от отдавна изгубената си баба, известната в миналото писателка Матилда Бийм. Но и положението на баба ѝ не е розово...

"Розата на Тюдорите. Началото на една династия" от Мери Грифит - Страстна любовна афера и таен брак поставят началото на най-могъщата кралска династия в историята на Великобритания. Крал Хенри V и неговата привлекателна съпруга Катрин де Валуа са благословени с раждането на син. Но щастието им е краткотрайно. Неочакваната смърт на Хенри оставя Катрин вдовица на двадесет и една години. Синът ѝ е само на десет месеца, но вече е крал на Англия и Франция. Кралицата се изправя пред непосилната задача да бъде едновременно грижовна майка и политически стратег.

"Сделка с дявола" от Мегън Марч - Лъскавият костюм не може да прикрие истинската същност на Джерико Фордж. Един поглед ми бе достатъчен да разбера, че слуховете за него са верни. В онази вечер ме набеляза за следващата си жертва. Знаех, че не бива да залагам повече, отколкото мога да си позволя да загубя. Знаех, че не бива да залагам душата си. Но отчаянието надделя над разума. Сега не ми остава друго, освен да сключа сделка с дявола.

"Малкото хотелче на име "Коледа" от Колийн Райт - Снежна буря довява на прага на малък семеен хотел група случайно закъсали на пътя хора. Дали романтичният уют под преспите на Ню Ингланд няма да стопли сърцата точно навреме за Коледа? Малко хотелче, далеч от света, изглежда като перфектното място за прекарване на празниците...

"Жените в замъка" от Джесика Шатък - книгата е прозорлив поглед към нацизма, социален разрез на обществото и исторически портрет на един от най-трудните и мрачни периоди в човешката история. Книга, едновременно информативна и емоционална, която обогатява, но и вдъхновява, показвайки както падението, така и величието на човешкия дух.

"Град от месинг" от С.А. Чакраборти - Нахри е ненадмината измамница, която никога не е вярвала в магии. И по-добре от всеки друг знае, че това, с което си изкарва прехраната из улиците на Кайро – гледане на ръка, гонене на зли духове, изцеляване – са просто трикове, номера, с които да прибира парите на османските благородници. Ала когато по време на едно от шарлатанствата си, без да иска, призовава Дара – загадъчен джин воин, Нахри е принудена да приеме, че магическият свят, за който винаги е смятала, че съществува единствено в приказките, е истински...

„Зима в рая” от Елин Хилдебранд - "Зима в рая”, нова книга от автора на хита „Перфектната двойка” Елин Хилдебранд, излиза на български, за да пренесе читателя в обстановката на тропическата Коледа. „Зима в рая” – нестандартното съчетание между романс и криминална история, с което Хилдебранд става известна – отваря прозорец към преплетени съдби, семеен живот, облечен в тайни, и към неудобната истина, че не всички са невинни в рая.
:222

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Поръчах си книгата на Моника Василева от Варна - "Когато Ина срещна Ян" - сега я очаквам с голямо нетърпение вече :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Очаквам скоро "Малка Рибла" на Ванеса Виденова :1216
Както и книгата на Стоян от Семейство за личните и семейни Граници :222
Много обичам да чета, много съм доволна, че напоследък много чета :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Успях да чета тези дни.
Много се радвам!
И тепърва ще чета пак доста.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор