За книгите

Публикувай отговор
Ver

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ver »

Хм, "Шоколад".... гледала съм филма и никак не беше лош. Ако се следва логиката че книгите са по-добри от филмите, то и книгата трябва да си заслужава!
Марианче, ще чакам да кажеш :954
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите и филмите...

Мнение от mari_ko »

Ver написа:Хм, "Шоколад".... гледала съм филма и никак не беше лош. Ако се следва логиката че книгите са по-добри от филмите, то и книгата трябва да си заслужава!
Марианче, ще чакам да кажеш :954
Четох "Шоколад" след като гледах филма. На мен ми хареса. Кара те да се "отнесеш" /пък и вече ти е лесно да си представяш Джони Деп :1028 /. Но още не съм чела "Бонбонени обувки", нещо все отлагам. Нали се сещаш - Джоан Харис - нужно ти е да искаш да четеш точно това. Имам и други нейни книги, които още чакат да бъдат прочетени :1062
Интересен факт от лични наблюдения - много хора са харесали филма, но са малко тези, които харесват книгата :1044
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ася

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Ася »

mari_ko написа: Интересен факт от лични наблюдения - много хора са харесали филма, но са малко тези, които харесват книгата :1044

И аз съм от тези хора, така и не довърших книгата :1062

Рядко ми се случва, обикновено се разочаровам от филма :lol:
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите и филмите...

Мнение от mari_ko »

Ася написа:
mari_ko написа: Интересен факт от лични наблюдения - много хора са харесали филма, но са малко тези, които харесват книгата :1044

И аз съм от тези хора, така и не довърших книгата :1062

Рядко ми се случва, обикновено се разочаровам от филма :lol:
:1062 Ася, мисля че просто не си знаела с какво се захващаш. Джоан Харис определено не се чете на един дъх. Както вече казах, трябва си предварителна настройка. Но е нежен автор, героите й са "различни". Може да опиташ пак някой ден. Когато започнах "Шоколад", аз вече знаех как пише и прочетеното покри очакванията ми.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите и филмите...

Мнение от cchery »

Яяяяя, как хубаво сте се разговорили..... аз се включвам, защото..... хм..... книгата на португалеца не че не ми върви, но вечер заспивам още докато отгърна до страницата, до която съм стигнала. :oops: :oops: :oops: Но пък...... хм, явно темата с тамплиерите е моята тема, защото дали ще чета Дан Браун или съвсем случайно избран при това от свекърва ми автор, все за тях става въпрос :221 :221 . И в тази книга - "Кодекс 632" - Жозе Родригеш - е засегната,но вече не гоним старозаветни истории, а.... връзката на откривателя на Америка - Христофор Колумб с тамлиерите и неговия евентуален еврейски произход. Трябва за пореден път да си призная, че съм много назад с историята на Великите географски открития - през 15-16 век на Иберийския полуостров са процъфтявали знанията, строителството, книгопечатането и съответно изкуството.

В тази книга стана въпрос и за Кабала. Все съм си мислила, че знам какво е Кабала, но се оказа, че дори един не научно-популярен роман ми разби представите. Кабала всъщност е наука за мистиката, върху която е построен и съществува нашия свят!!! А от друга страна е една от най-старите системи за кодово писане..... въобще и тук трябва много да почета. И като стана дума за евреи, нещо смешно от "Кодекс"-а:

Някакъв евреин убил майка си и баща си. В съда обаче той молил за милост, защото.......... бил пълен сирак.


И последно да питам някой чел ли е нещо на Джейн Костело?!? Вчера четох в моя вестник рецензии за 2 нейни книги: "Шаферки" и "Почти женени" и въпреки хубавите думи, ми се струват нещо сладникави тези романчета.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите и филмите...

Мнение от Kleo »

Препрочитам:
1. Тайните за живота, които всяка жена трябва да знае - Барбара де Анджелис
2. Спри да хленчиш! Размърдай си задника - Лари Уингет

На Алекс чета поредицата за Франклин, както и Ян Бибиян на Елин Пелин :524

Като филми наскоро гледах "Такъв е животът" и "Изборът на Софи" - и двата ми харесаха много!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите и филмите...

Мнение от cchery »

В момента тормозя "Затворник по рождение" на Джефри Арчър. Отначало почна така, че не можах да си съставя мнение, но вече доста ме увлече. Средната класа и тази под нея на Англия и по-специално Лондон - колко малко знам за нея! И въобще ...... представата, която ни се вменява за нея от медии и пропаганда.... истината е другаде.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите и филмите...

Мнение от mari_ko »

В момента чета една книга за различни масажни техники. Иван втора вечер ми заспива в ръцете по време на практическите занятия :1062 Значи съм добра, а? /искам да кажа, че масажа не му пречи да заспи/ :1062 Има масажи при акне, алергии, страхове, кашлица, болки и др., акупресура, тибетски масаж, рефлексотерапия, аромамасаж, енергиен чакра масаж. Изглежда интересна.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите и филмите...

Мнение от cchery »

mari_ko написа:В момента чета една книга за различни масажни техники. Иван втора вечер ми заспива в ръцете по време на практическите занятия :1062 Значи съм добра, а? /искам да кажа, че масажа не му пречи да заспи/ :1062 Има масажи при акне, алергии, страхове, кашлица, болки и др., акупресура, тибетски масаж, рефлексотерапия, аромамасаж, енергиен чакра масаж. Изглежда интересна.
Или може би предпочита да заспи, отколкото да чувства масажа?!?! :roll: :roll: :221 :221 .... :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите и филмите...

Мнение от mari_ko »

cchery написа:Или може би предпочита да заспи, отколкото да чувства масажа?!?! ....
:roll: Хм, а може да бяга от последствията. Освен да пробвам с друг "пациент" :1062

Започнах "Невидимото дете", много е приятна.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите и филмите...

Мнение от dexter »

Еееехххх, само аз нищо не чета.... :328 Нещо нямам муза напоследък, още не съм си довършила книгата на Кийосаки. А си купих нова - Книт Хамундсен "Мистерии" (започвам ги скандинавските писатели :)). Отделно ме чака "Марина" на Карлос Руис Сафон, който много ме впечатли с предишните си 2 романа. Този конкретно не бил толкова увлекателен, подумите на мъж ми, но аз много-много не му вярвам :).
За децата - аз пък се чудя какво по-напред да прочета на Яна. Тя е голям фен на Франклин, събрахме цялата поредица с хубавите картинки, всеки ден етем поне по една. Също четем и поредицата на Дисни по филмчетата, но там само някои книжки са хубави - не всяка история може да се напъха в 80 или 64 страници. То аз като не й пускам филмчетата, поне да знае историите :lol: .
Публикувай отговор