За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Хареса ми. Топла човешка история. Само с четирима герои.

Лъч Надежда - Франсеск Миралес :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Може би и друг път съм споменавала Бил Брайсън, но сега пак ще го спомена, защото 1. Много харесвам книгите му и 2. Онзи ден довърших поредната негова - "Записки от една голяма страна" :). Човекът пише пътеписи, живял е 20 години в Англия, след това се мести със семейството си обратно в САЩ (американец е) и пише за впечатленията си от американците и животът в Америка от позицията на почти чужденец. Есетата са много забвни, нищо че са предимно критични (май това е нещото, което ми хареса :1062 ). Изобщо ако ви се чете нещо освежаващо и не ви е срам да се смеете на глас, докато четете - Бил Брайсън е вашият човек. За хората, ползващи електронни устройства - книгата я има в читанката :1028 .

https://www.goodreads.com/book/show/21464467
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите

Мнение от mari_ko »

Прекарвам си много добре в компанията на Карлос Руис Сафон. В момента довършвам "Сянката на вятъра", после продължавам с другите книги от поредицата. Не знам защо съм ги отлагала толкова. Харесва ми и като сюжет, и като стил на писане, и като структура на повествованието. Иначе казано, никак не е зле :222
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Чета "Чамкория" на Милен Русков - нередактираната в последствие версия. Честно казано предпочитам по-краткия вариант, този в един том - главният герой често изпада в ненужни словестни излияния, а не си падам особено по празни приказки. Иначе книгата се чете лесно и на моменти е доста увлекателна (и образователна, ако фактите са достоверни - не съм толкова навътре с историята през 20-те години на 20-ти век).
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Да си довърша мисълта за "Чамкория" след като вече прочетох и двата тома. Книгата не е лековата, въпреки първоначалното ми впечатление. Всички казват, че фактите в нея са достоверни, а това прави самата книга доста стряскаща. Заслужава си четенето, макар че продължавам да мисля, че ако главният герой намали общите приказки, мрънкането и псуването, ще си заслужава още повече.
Искам и да ви напомня, че за 3-ти март доста издателства правят намаления в онлайн магазините си, та ако ви се пазаруват книги, сега е моментът. "Сиела" традиционно правят 50% намаление на техните си издания, а сега разглеждах страницата на "Колибри" - там има доста книги с 20% намаление. Но аз съм на книжна диета :oops: и прегреших миналата седмица с две нови книжки, та сега ще се въздържа (а и нищо не си харесах от споменатите издателства :lol: ).
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Мдаа, пак съм аз :221 . Току що видях, че на 06/03/2018 предстои да излезе втората книга на Анди Уеър (авторът на "Марсианецът" - една от най-хубавите книги, които съм чела през последните 2 години!) - "Артемида" :fan :1216 ! Нямаше как да не споделя :954 !
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Прочетох "Крамър срещу Крамър" от Ейвъри Корман. Гледала съм филма. Книгата е писана през 1977 година.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

Напоследък "чета " много готварски книги :lol: :lol: :lol: Обожавам ги!!!Много хора си имат фетиш май се казваше.Е,моят такъв са готварските книги....с картинки.Мога да ги разглеждам с часове :mrgreen:
Иначе започвам една книга на Александър Свияш-"Здравето е в главата,а не в аптеката".Нямам никакви очаквания от тази книга.Тя сама дойде при мен.Помолих моя приятелка да ми избере от тях книга и тази е една от тях.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите

Мнение от cchery »

"Днес всички ще умрем по малко" от Ричард Аскуит - биографията на най-великия бегач на света - чеха Емил Затопек. Уникална книга, в която виждаме как един западняк може да подходи снизходително за човешките грешки на личността по време на диктаторските комунистически режими в Източна Европа, но самите източноевропейци не сме способни на същото. Многопластова книга. Разбира се, основно място заемат изключителните постижения на Емил Затопек, обаятелната му личност, която въплащава един стар идеал за разбирането за приятелство, за спортменсткия дух, благородството и силата на духа. И същевременно книга, в която от малкото страници можем да научим какво са преживели чехите "скачайки" от режима на 5-годишна фашистка окупация към 40 години тоталитарен комунистически ред.... Можем да си дадем сметка и ние самите какви жертви сме дали. И как дори в такова време, може да има нещо, заради което да не губим желанието си за живот и за развитие...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Глътнах я за два дена, хареса ми:

Изображение

И предвид, че е писана през 1987 г. от авторката, а в България излиза през 1993 г.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор