За книгите

Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Ver написа:Много хубаво написано :)
Аз харесвам да чета това, което пишеш.
Винаги те разбирам и чистатата мисъл ... :326 !
Браво!
Благодаря, Вер :923 ! Хем ми се иска да пиша и да споделям, хем ми е леко неудобно да го правя (интровертът в мен постоянно надига глава :)). Благодаря за пподкрепата и насърчението :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Декс, продължавай да пишеш винаги, когато поискаш и имаш какво да кажеш :940
Аз също винаги те чета и харесвам нещата, които пишеш, и съм съгласна с теб, в случаите, в които коментираш неща, които и аз самата съм прочела, разбира се :940
И естествено, винаги пускай линк към твоите неща :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Чете ми се нещо хубаво. Но не тежко и разтърсващо.
Така ми се иска някой от близките ми да ми подари книжка за Коледа :1216
Напоследък чета само служебна литература и из форумите. Липсва ми точно книга, на хартия, да мирише на печат...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Kleo написа:Чете ми се нещо хубаво. Но не тежко и разтърсващо.
Така ми се иска някой от близките ми да ми подари книжка за Коледа :1216
Напоследък чета само служебна литература и из форумите. Липсва ми точно книга, на хартия, да мирише на печат...
Бих ти препоръчала тази книжка http://ciela.bg/books/book/mosju-zhan-v ... tieto/2452 (не знам защо, снимките на книги не ми се визуализират във форума, не се зареждат...) Приятно и леко четиво, с нотка на оптимизъм, без да е твърде сладникаво (е, сладичко е, но с мярка :lol: ).

Аз от снощи чета "Под пара" - последната издадена в България книга на Тери Пратчет. За съжаление тази седмица съм на работа и не мога да й се насладя пълноценно :328 .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите

Мнение от cchery »

dexter написа:...... (не знам защо, снимките на книги не ми се визуализират във форума, не се зареждат...) .
[img]http://ciela.bg/uploaded/books/393fd8be ... 2d5c2b.jpg[/img]

Виж пак как копираш линка на снимката - за тази горе съм го взела от връзката, която ти си пуснала в поста си.

"За мишките и хората" - Джон Стайнбек - последното, което прочетох предната вечер. Какво да кажа?! Усещането ми за нея е като за искра - лумнала ярко, силно, впечатляващо и.... мигновено угаснала..... Действието в тази книга е като един малък, мъничък отрязък от филмова лента. Четейки си представям живота преди този отрязък, а след края му - как лентата (респ. животът) си продължава.... А може и друга асоциация..... Тъмна, много тъмна нощ. Поле. Влакови релси. Монотонност.... И изведнъж..... много бързо от тъмата се задава ярко осветен нощен влак, вагоните му се изреждат пред погледа ми един по един, бързи и последователни и във всеки от тях се развива по една житейска история, от която можеш да научиш нещо, да се впечатлиш, да цъкнеш с език едни-два пъти и... докато го направиш, ето че и последният вагон е отминал и отнесъл със себе си светлината. Така бързо, както и дойде, със затихването на грохота от колелата на вагоните, влакът отнася своите истории и живинката в тази нощ. И тя пак се възцарява - тъмна, много тъмна. Монотонна и глуха.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Имам няколко великолепни подаръка-книги за четене, които получих по празниците:

1. Енциклопедия на Астрологията - Джуди Хол /огромен труд, луксозно издание, с илюстрации, близо 400 страници/ :222

2. По-добре ми е без брак - Дий Ърнст /художествена литература, имам нужда и от романи точно сега, след толкова много прочетена научна литература/ :222

3. Дневник на Необикновената Жена - Моника Василева /подаръкът, който си направих сама, от Коледния базар на книгата в НДК, тази жена пише много поетично, топло и романтично/ :222

4. Неочаквано едно лято... - Джули Джеймс /любовен роман, подарък ми е от майката на близка приятелка, заедно участвахме в един книжен експеримент във Фейсбук, и аз й се паднах да ми подарява на мен книга, а пък аз подарих любима своя книжка на друг човек/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите

Мнение от cchery »

"Съжалявам, чакат ме..." - Анес Мартен-Люган

Книгата разнищва проблема с т.нар. "burn out". Признавам, че... книгата ми хареса отчасти, защото е с вид "хепи енд". От време на време си мислех, че в реалния живот хората, навлезли в порочния кръг "работата е моя живот", не се променят и че нещата тук са малко изкуствени..... От друга страна - особено последните 100 страници от книгата ме караха да я чета неистово. Дори снощи четох до 1,30 часа (да не забравяме, че днес не се става рано като за у-ще и затова си позволих този късен час :!: ). Малко или много... стилът на писане на авторката е привлекателен. Макар, според мен, преводачът има какво да оправя........
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

cchery написа:"Съжалявам, чакат ме..." - Анес Мартен-Люган

Книгата разнищва проблема с т.нар. "burn out". Признавам, че... книгата ми хареса отчасти, защото е с вид "хепи енд". От време на време си мислех, че в реалния живот хората, навлезли в порочния кръг "работата е моя живот", не се променят и че нещата тук са малко изкуствени..... От друга страна - особено последните 100 страници от книгата ме караха да я чета неистово. Дори снощи четох до 1,30 часа (да не забравяме, че днес не се става рано като за у-ще и затова си позволих този късен час :!: ). Малко или много... стилът на писане на авторката е привлекателен. Макар, според мен, преводачът има какво да оправя........
Чери, книгата художествен роман ли е или психологическа литература?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Понеже днес съм си вкъщи и не правя нищо (е, поизчистих два шкафа, но това не е нищо особено :1062 ), прочетох цяла книга. Ето тази:

[img]http://hermesbooks.com/media/catalog/pr ... _hrm_1.jpg[/img]

Чудесна, наистина чудесна книжка за тийнове, а и за възрастни, разбира се. Амбицирана съм да намеря и другите на Юлка (Юлия Спиридонова) - оказва се, че героите са свързани - "Тина и половина", "Графиня Батори" и "Макс, всичко на макс".
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Аз тези дни преоткрих Любен Дилов (да не се бърка с Любен Дилов-син :222 ).
Преди няколко дена си купих от книжарница "Сиела" негова книга, която се оказа том III на събрани съчинения, в която са поместени "Тежестта на скафандъра" и "Да избереш себе си". Днес дочетох "Тежестта на скафандъра" и мога да кажа, че тази книга ми донесе истинско удоволствие. Почувствах се отново 15-годишна, когато поглъщах Айзък Азимов, четях "Соларис" и "Дюн"... Много отдавна не бях чела фантастика, а аз сякаш я харесвам повече от т.нар. фентъзи. :423
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите

Мнение от cchery »

Kleo написа:
cchery написа:"Съжалявам, чакат ме..." - Анес Мартен-Люган

Книгата разнищва проблема с т.нар. "burn out". Признавам, че... книгата ми хареса отчасти, защото е с вид "хепи енд". От време на време си мислех, че в реалния живот хората, навлезли в порочния кръг "работата е моя живот", не се променят и че нещата тук са малко изкуствени..... От друга страна - особено последните 100 страници от книгата ме караха да я чета неистово. Дори снощи четох до 1,30 часа (да не забравяме, че днес не се става рано като за у-ще и затова си позволих този късен час :!: ). Малко или много... стилът на писане на авторката е привлекателен. Макар, според мен, преводачът има какво да оправя........
Чери, книгата художествен роман ли е или психологическа литература?
Художествен роман е, Деска. Но авторката му е клиничен психолог със 7-годишна практика, така че има преплетени и професионални виждания и отношения към героите и тяхното поведение.
Нели написа:Аз тези дни преоткрих Любен Дилов (да не се бърка с Любен Дилов-син :222 ).
Преди няколко дена си купих от книжарница "Сиела" негова книга, която се оказа том III на събрани съчинения, в която са поместени "Тежестта на скафандъра" и "Да избереш себе си". Днес дочетох "Тежестта на скафандъра" и мога да кажа, че тази книга ми донесе истинско удоволствие. Почувствах се отново 15-годишна, когато поглъщах Айзък Азимов, четях "Соларис" и "Дюн"... Много отдавна не бях чела фантастика, а аз сякаш я харесвам повече от т.нар. фентъзи. :423
Нелка, заинтригува ме - не съм чела нищо от Любен Дилов, че и от неговия син :1062 . Аз не обичам нито фантастика, нито фентъзи..., но кой знае.

Сега почвам една от книгите на Николай Овчаров - нямам очаквания към нея, дано да се изненадам приятно. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор