Фън Шуй

valrus

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от valrus »

Вер,четох те с невероятен интерес и захлас.Освен нещицата.които съм си закачила по стените нищо друго не мога да пипна.Изчистила съм,измила съм....това е.Жилището ни е под наем,нямаме си наше.....там живеят мама и татко,аз живея със свекърва. :328 Но моето фън шуй си го правя аз,зареждам е с положителна енергия и си рисувам различни символи за здраве,добро и щастие.Искам да те попитам-ние с детенце спим глава до глава*под ъгъл*,дали е добре,защото леглата са ни със шкафчета и стаята не позволява др подредба.Темичката ти е страхотна ,но да имаш собствено жилище :328 :328 :328 ОХ,няма да плача,животът е прекрасен и сме здрави :954 Супер си.
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Права си, Вале.
Вжното е да сме здрави, другото ще се нареди! Стискам ви палци :524
За това, което ме питаш....нямам спомен :roll: Имам чувството, че съм го чела някъде, но паметта ми е много неуслужлива понякога, все си мисля, че ако посоката е правилна (а е правилна, ако се наспивате добре и ставате отпочинали) това не би трябвало да има значение. Има една теория, че за всеки посоката може да е различна, определяйки се от датата и годината на раждане. Аз обаче, не съм и фен, защото като нищо може да се окаже, че всеки член на семейството има собствена посока, различна от тази на другите :202 В общи линии,ако ви добре така значи това си е вашия фън шуй ;) имайки предвид и ограниченията на мястото, понякога не може да се направи нищо.
А иначе и аз имам някои затруднения породени от архитектурния гений проектирал блковете ...но :1044 :221
valrus

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от valrus »

Ааааааах,ти ВЕр,друго и не съм очаквала от теб,невероятно човечно и приятелско разбиране. :922 Да ти кажа,не се измъчвам,че си нямаме собствено жилище,важното е да го зареждаш с положителна енергия.Днес си измих входната врата,смених изтривалката,която беше сигурно откакто са се нанесли в него.Отворих прозорците и поканих добрата Чи да влезе в дома ни.И........знаеш ли...стана.Ведро ми е,приятно ми е днес настроението,отново искам да подчертая-ЗДРАВИ СМЕ,ДОВОЛНА СЪМ.Изпращам на всички тази си положителна енергия.А относно архитектурата на жилището-нямам думи ,вътрешните стени са уникални :mrgreen: Иначе сме с южно изложение и е страхотно слънчево у нас.Главата на малчо е на север,аа нашите са на изток.Опитахме да си сменим местата,но сутринта и тримата не бяхме доволни.ПРАВА СИ-всеки си има посока и сме я открили.Ти почна ли режима.....
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

valrus написа:...важното е да го зареждаш с положителна енергия...Отворих прозорците и поканих добрата Чи да влезе в дома ни.И........знаеш ли...стана.Ведро ми е,приятно ми е днес настроението,отново искам да подчертая-ЗДРАВИ СМЕ,ДОВОЛНА СЪМ.
Харесва ми начина ти на мислене! Ако човек не е доволен само от тези основни неща, от нищо няма да е :idea:
А между другото погледнах във фейса, но освен твоята чаровна усмивка и малкия сладур не видях нищо :) Досещаш се, че търсих картинките, нали?
valrus

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от valrus »

Ей,Вер ,разсмя ме.Кои картинки да видиш, :lol: :mrgreen: моите мазаници ли.Не съм ги снимала с апарата си още,не знам дали си заслужава.По скоро това е нещо на което съм си изливала енергията(листа с боите).Но зради теб,обещевам,при първия удобен момент ще кача една ,две. :423 Абе фейса е нещо мащабно и не ми се ще всеки да знае за тази ми старст,която доскоро моите......определяха като сектантска.Досети ли се кой :1047 В началото дори се мъчех и образи да рисувам...но не стана.Това проникновение дойде у мен като забременях и си стоях вкъщи.Айде пак се отпуснах на откровения.....абе ти само ме предразполагаш за такива.Почваме житото на 27,с теб съм.Ааааа и да ти кажа,намерих книжките на Хов за ПУх и Прасчо,но ще ги почна като си дочета *Жерминал*(ох,любима ми е).
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Разбира се, че мазаниците търсех :221 То аз от такива сектанатски работи се интересувам :423
Радвам че, че си на мерила книжките и аз бих ги препрочела с удоволствие, но съм ги сложила някъде и не си спомням :1044 Вчера се рових....голям съм заплес понякога :1062
Няма нищо лошо според мен в откровенията, в подходящото време,на подходящото място са ;)
Още веднъж, че и аз да се чуя (че напоследък не мога да спра да се тъпча) ДА, почваме житото на 27. :524
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Аси, май съм създала лееко изкривен образ :222 Не знам китайски, но никога не е късно :524 Не знам какво значи този йероглиф, но когато ми остане време ще проуча и не медлено ще те уведомя :) Много е прибран и хубав!
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Ей, сега го загледах по-добре, това ми се струва,че е "ОМ", изписан малко по-артистично. Колкото повече го гледам, толкова повече ми прилича. Запетайката и точката отгоре, са доста характерни за знака.Много мощен символ на Вселенската вибрация Мда :) Успях май :222
Поздравления за знака, който си си избрала!
Знаех си, че те влече натам!
Започвай да пишеш за цветята на Бах, какво чакаш? :329
emi-1

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от emi-1 »

Бях изостанала с четенето на темичката,но току що наваксах пропуснатото и съм много доволна и благодарна на Вер.
За съжаление,аз съм доста разхвърлен човек.Обичам чистотата и се опитвам да я поддържам/даже понякога съм маниакална/,но за съжаление моят ред е в БЕЗПОРЯДЪКА,а виждам,че това май е грешка...
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Еми, много е трудно да се каже какво е грешка...
За мен е мъчение да живея в безпорядък, но за теб може да е необходимост.
Когато ми остане време ще пусна инфо за домовете на елементите. Мисля, че ще ви е интересно :)
По принцип чистотата и подредеността са основни във фън шуй, но дори и те относителни. Нали, всеки трябва да се чувства добре в дома си?! Ако ти имаш нужда от безпорядък, то за теб реда под конец, не е най-доброто.
Идеята е, че начина по който изглежда дома, олицетворява човека, неговите проблеми, основни характеристики и пр. Може да помислиш в тази насока :)
Малко нямам време сега, но ще пиша още :)
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Ще продължа още малко по предната тема за да знам, че съм я изчерала :)

Смисълът на мазето
Мазето символизира дълбоко вкоренените в подсъзнателното ни представи. То се свързва също и с подтиснатите ни желания. Мазето симнволизира също и вашите основи, опората на вашето съществуване.
И както можете да си представите вече идеалното мазе е изчистено, сухо, подредено. Ако нямате представа какво е подредено там, май е време да разчистите. Понякога погрешно се смята, че ако изключим нещо от полезрението си, то няма да ни влияе. Не е така, обаче. Понякога помещенията които не са пред очите ни, ни влиаят май-много, особено ако с тях са свързани нерешени въпроси.


Смисълът на тавана
Таванът символизира най-високите ви стремления. Може да символизира също инещата които ви"висят над главата" или неща които все ви убягват. В някои азиатски култури там поставят олтарите, за да са по-близко до Небето.
Тук е хубаво да осигурим добро осветления е проветривост, редом с почистването и подреждането.
-------------------------
С това приключвам серията за смисъла на отделните помещения :)
Публикувай отговор