Фън Шуй

Ver

Фън Шуй

Мнение от Ver »

Ми ето я значи и новата темичка. :)
Фън Шуй (feng Shui) в превод "вятър и вода", не е само начин да подредим дома си в хармония с природата, а е начин да подредим мислите, чувствата си, отношенията си с другите и околния жив свят. Да се доближим до Земята, Водата, Огъня и Вятъра, значи да вкараме природата в домовете и умовете си.
Живеейки в градовете и панелките, блъскайки се в трафика, прекарвайки повече врме пред компютрите, в офиса и прочее леко-полеко сме загубили връзката с природата. А ние сме част от нея. Затова страдаме. Страдат нашите тела, нашите души. Но аз за себе си открих начин, когато не мога да съм сред природата, да я почувствам по-близо да себе си. Четях книжки, доверявах се на вътрешното си усещане и леко полеко започнах да нося шишарки, птичи пера, камъни и дървета в къщи :)
Между другото, Хриси цветарството е най-добрия начин да вкараме елемента Земя в домовете си. Тези дни попаднах на една книжка "Фън Шуй за душата" http://www.book.store.bg/p1040/fyn-shuj" onclick="window.open(this.href);return false; ... z-lin.html ,
това е и най-добрата книга която ми е попадла по темата. Защото Фун шуй не само схеми за подреждане на дома важащи за всички. Това, че ще сложим аквариум със златни рибки не значи, че непременно ще станем богати ;) Всичко трябва да се прави според интуицията и инривидуалните усещания на човека.
Още не съм измислила как да оформя темичката, но с ваша помощ ще успея!
Знам, че и Аси има какво да каже за Цветята на Бах, нали , Аси ;) ?!
Като за начало може просто да си пуснете тази музика, докато четете поста :)
" onclick="window.open(this.href);return false;
Пожелавам ви ден изпълнен с много Светлина!
Последно промяна от Ver на 05 Юни 2013, 07:01, променено общо 1 път.
Hrisi
Аз пиша, пиша вече час
Мнения: 212
Регистриран на: 22 Авг 2010, 13:50

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Hrisi »

Е, :324 Вер за темата.Ще я следя с огромен интерес.Благодаря ти!
[img]http://lh4.ggpht.com/_BHk1DgHMxuQ/TCCTB35EBWI/AAAAAAAAKF0/aSEpkVesDH0/1337833_9d0899a2.jpg[/img]
УСМИХВАЙТЕ СЕ!ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН!
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Орхидея »

И аз цопвам тук с интерес :954 .
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Хриси, Орхи ще се постарая да не ви разочаровам :)
Напоследък, обаче не мога да организирам времето си....Забавям, но не забравям ;)
valrus

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от valrus »

Верче,това е толкова близо до мен,че направо ми настръхна тялото докато слушах музиката.Знаеш ли-имам си на стената в спалнята двойния символ на щастието(аз си го нарисувах -с пастели) и знаеш ли......като вляза там и го погледна някак тялото ми се облива с енергия(а мъж ми ме обича повече от всякога) :329 Ще чета с интерес,а току-виж и съм те надминала :922
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Ей, Вале помагай де!
Какво значи "надминала" :1062 , това да не е състезание :) Споделяй, какво чакаш :)
Ще се радвам, на едно рамо :)
И аз си имам любими символи. Щастието го виждаш на аватара, ОМ [img]http://lacomunidad.elpais.com/blogfiles ... on/om2.gif[/img], Слънцето[img]http://www.fotosearch.com/bthumb/CSP/CS ... 348928.jpg[/img], комбинирано [img]http://th07.deviantart.net/fs7/150/i/20 ... PriNcE.jpg[/img], Спиралата [img]http://files.wikiweise.de/pdftmp/img-28 ... 02.png.jpg[/img], ИН и ЯН и др.
Дано утре ми остане време за малко текст :)
valrus

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от valrus »

EEEх,Верче,разсмя ме :221 ."Надминала" в превод значи......ти ще си моят учител,а аз твоят ученик,ще чета прилежно и ще се уча от теб,току съм те надминала в знанията :1062 :922 Знаеш ли какъв ми е проблемът-все още съм от тези дето от работа нямам време да се науча да качвам снимки и др неща.Иначе с удоволствие ще ти помагам със статии.Ти спомняш ли си,че ти бях казала за това че си рисувам(преди с бои,сега с моливче)Ееее,повярвай ми не зная как да ги кача. :128 А това на аватара ти е двойният символ на щастието.Ох,нямам много време за четене в нета(предпочитам книжките да си чета)иначе сигурно бих изровила някоя статийка.
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Момичета,
приемете моите извинения за това, че темичката потъна в забвение.
Мисля, леко -полеко да пиша някои неща, които могат за въведат тези от вас които се интересуват от основите на фън шуй.
ЧИ - Основата на Фън Шуй
Чи това е протичащата през всичко жизнена енергия. Индийците я наричат – "прана", старите германи - "од", японците - "ки". Чи е във всичко, което живее. Когато сме здрави Чи е достатъчно и добре разпределена, когато започне да се затлачва на определени места или да изтича от някъде тялото ни се разболява. За да се излекуваме трябва отново да постигнем енергийния баланс, така е и в дома ни. Събуждаме се отпаднали без видима причина, усещаме умора в момента когато пристъпим прага или изнервяне или усещаме друг дискомфорт? Причините да не се чувстваме добре у дома си е неравномерното или неправилно разпределана ЧИ. Къщата, както и човешкото тяло има главни и второстепенни енергийни линии. Понякога се получава, че някои помещения са добре снабдени с енергия, а други получават малко Чи.
Особено важно помещение е спалнята, къдто човек прекарва огормно част от времето си. Но за това, като че ли е по-добре малко по-късно да си говорим ;)
ЧИ тече и е винаги в движение. Застои ли се, тя умира, загнива. В общи линии тече по права линия. Чи навлиза в дома ни предимно през входната врата. Преминава през затворни врати, но се спира от стени. Чи следва вниманието ни - т.е. тя е там, където е нашето ввнимание. Местата които са ни приятно, към които често отправяме взор са пълни с ЧИ, тези които по една или друга причина избягваме страдат от липса на жизнена енергия.
Когато ЧИ навлезе в стаята, ще се задържи според подребата по-кратко или по-дълго и ще излезе през прозореца. Ако прозореца е срещу вратата ЧИ ще напусне бързо помещението, затова е добре прозорците да не са тип "френски" или в стаята да има предмети по пътя на ЧИ, които да я завихрят и задържат в стаята (висящи дрънкалки по ъглите, където често ЧИ е застой, цветни прегради или каквото ви пасва най-добре на натурата). Въпреки, че има правила във Фън Шуй, най-важното е ВИЕ да се чувствате добре. Ако имате врата с/у врата или врата с/у прозорец можете да използвате най-различни способи за откланяне чи, така че да яз адържите по-дълго с помещението:огледала, дрънкулки, картини, цветя, частични прегради,завеси....
По правило има негативни форми нарчени - ША (разрушавам,или режеща чи). Това са остри върхове, ъгли, остри ръбове на сгради и мебели изпращат тайни "стрели" и може да се получи негативно въздействие.
Основни елементи на фън шуй са ИН И ЯН:
[img]http://www.argumenti.org/imgstory/0710217564258.png[/img], като символ носи чудесна енергетика и
Теорията на петте елемента (огън, земя, метал, вода и дърво). За мен обаче елементите са четири, но за това другия път :)
------------------------------------
За сега приключвам :)
Надявам се, ако ви е било интересно до следващия път да няма такава голяма дупка!
emi-1

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от emi-1 »

Темата е много ценна,Вер и я следя с удоволствие...
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Радвам се, че ти е интересно Еми :) Ето я и втората част:

Да създадем Дом за душата

За да се чувстваме спокойно, уверени, за да поемеме иницитиви без страх, за да творим, за да бъдем себе си душата ни трябва да се чувства добре в дома ни. 4 фактора играят роля:
1. Чувство за принадлежност: за да бъде душата истински щастлива и спокойна, трябва да намерим къде на тази Земя се чувстваме истински у дома си. Нека вашия дом бъде такова място на вкорененост и съ-принадлежност, което да осмисля живота ви, точка на вътршна сигурност към която винаги да се връщаме, опорна позиция от която да се отправяме към света. Следната визуализация помага: представете си, че пускате корени в земята. Ако живеете в блок свържете се с земята потърсвайки близък парк или гора, така се установяваме на планетата Земя 
2. Чувство за сигурност: Нека нашия дом е мястото където се чувстваме не само физически защитени, но да е мястото което дава възможност да бъдем самите себе си, да разгърнем нашия творчески потенциал. Домът , който ни подхожда душевно ни дава подсъзнателна увереност, че всичко е наред и върви по реда си.
3. Съзвучие с природата: Душите ни хранят от прородата. Нашия дом може както да ни раздели, така и да ни свърже с природата. Природата трябва да усеща в дома ни чрез 4-те елемента: Вода, въздух, огън и земя., а също така и чрез вкус, мирис и звук. Можем да вграждим на естествени предмети, които да събудят у нас спомените за предците ни, които са живели в Живата Природа. И макар сега домовете да се намират на километри от реките, горите и планините, ние можем да внесем камъни, клонки, листа и пр. И така да вътановим връзката с природата.
4. Свещенно място: нашите домове могат да бъдат нещо повече от кафези за живеене. Те могат да бъдат места, където светът се превръща в мит. На такова място Духът расте свободен.
Визуализация: Затворете очи и се отпуснете. Поемете няколко пъти въздух и издишайте. Представяйте си, че поемате спокойствие и издишвате стрес. Когато се отпуснете, си помислете къде сте се чувствали най-добре. Каква катртина излиза пред очите в? Море? Долина? Река? Гора? Това, което виждате и чувствате ще ви насочи към мястото близко на душата ви. Формите, цветовете, звуците всичко ще ви насочи какво точно да вкарате в дома си.
Очаквайте продължение :)
Предлагам докато четете постовете да си слушате тази музика:

Приятно прекараване!
Ver

Re: Фън Шуй и Езотерика

Мнение от Ver »

Част трета :222

Да открием скритите послания в дома си

Смисълът на входната врата
Входът на дома е много важен. Той представлява преход между външния и вътрешния свят, от там навлиза жизнената енергия в дома ви. Голямата входна врата означава отвореност, малката - предпочитаня за дискретност. В този смисъл интровертните натури би трябвало да избягват малките стеанични входчета, защото рискуват да засилят чувството за затвореност и обратното.
Входната врата трябва да е добре осветена, чиста (това си е основно правило във фън шуй), хубавата блестяща табелка (или друг знак) привлича добрата енергия и отблъсква лошата, чиста постелка. изобщо с една дума: приветливост.
Ако имате двор (освен, че сте късметлии ;)) хубаво е към входната врата да води криволичеща пътечка, сред красиви и ароматни цветя.....ахххх, размечтах се :)
Антрето, входното помещение обикновено страда от липса на светлина. Затова тук са желани светлите тонове, оставете свободно място за окачване на палтата, приберете обувките, окачете символи на приветствие (според книгата изображения или статуи на богинята Хестия - пазител на домашното огнище или бог Янус пазител на входовете ), аз не бих си ги сложила, но трябва да избягваме всякакви остри предмети (рога, стрели, цветя с остри листа), ако искаме да усигурим спокойно пристъпване на прага.
Публикувай отговор