Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Правила за приемане на хомеопатични препарати

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ

Модератор: Мърмори

Мнениеот Мърмори » Пон 30 Авг 2010, 15:23

Благодарности за Nelie, която обобщи цялата тази полезна информация

Хомеопатичните препарати се приемат почти винаги вътрешно, с редки изключения – външно. Обикновено са изработени под формата на гранули, които се поставят под езика до пълното им разтваряне. Не се гълтат. Около 30-40 минути преди и 5-10 минути след това не се приема нищо, дори вода. Приемат се на чиста и суха уста, без остатъчни вкусове и силни миризми (кафе, мента, дъвка, шоколад). Продуктите със силни миризми (ментова паста за зъби, дъвки, кафе, какао, шоколад) може да се ползват, но не преди приемането на хомеопатичното лекарство, а винаги след него.
Хомеопатичните препарати могат да се приемат по време на бременност и кърмене, а така също и от бебета от нулева възраст.
Малките бебета приемат хомеопатични средства, като предварително гранулите се разтварят в малко количество вода – 5-10 мл (чаена или супена лъжица). Не се допуска разтваряне в друга течност (мляко, чай, сок). Разтворът се дава, както и при възрастните, с интервал без храна и вода преди лекарството поне 30-40 минути и интервал след него – 5-10 минути. Лекарството се дава, като разтворът се накапва в устата на малки порции, така че да не се гълта. Удобно средство е да се сложи в спринцовка и да се накапва по малко през няколко секунди, докато се даде цялото количество. По този начин лекарството не може да се разлее или разплиска.
Дозите за възрастни и деца, включително бебета, са едни и същи. По-силното или по-слабо действие зависят от потенцията (разреждането, обикновено обозначено с D или CH) и от честотата на приема, не от броя на приетите гранули.
Хомеопатичните препарати се съхраняват на сухо и тъмно място, далеч от силни миризми, топлинни източници, електроуреди и мобилни телефони.
Гълтането на хомеопатични препарати или смесването им с храна, вода или силни миризми не ги прави вредни, но стават неефективни, т.е. не действат.
Аватар
Мърмори
Философска система

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнениеот Kleo » Вто 11 Дек 2012, 15:44

Запис и ... благодаря за информацията! :922
Синът ми е на 13. Ах, колко го обичам! Децата са щастие и отговорност...
Живееща мечтите си. Центрирана в собственото си сърце. Блажена.
Изготвям хороскопи - за повече информация - на лични.
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот bubalina » Пет 18 Яну 2013, 19:01

Зори,Нели-както винаги сте чудесни и получавате заслужени :326
Чета и си мисля-колко дни трябва или е добре да се приема един хомеопатичен препарат, за да има ефект!? :roll: :1044 Някаква зависимост като при антибиотиците -май трябва да се пие минимум 3 дни(или нещо такова) :?:
Изображение
Аватар
bubalina
В началото бе словото

Мнениеот Мърмори » Вто 22 Яну 2013, 17:16

Бубе, няма правило за продължителност на приема. Моето лечение се състои в еднократен прием на един препарат в много висока потенция и вече втори месец отчитам действието му. Има случаи в които препарата действа на момента, дори само от един прием, има и такива, в които е необходимо да мине по-дълго време. Едно е сигурно- препаратите наистина действат най-добре ако се приемат по гореописаните препоръки. Макар Док да казва, че няма кой знае какво значение дали ще пием кафе докато се лекуваме хомеопатично,стига да е минал поне половин час между кафето и препарата, аз се убедих, че не е точно така.
Аватар
Мърмори
Философска система

Мнениеот bubalina » Вто 12 Фев 2013, 00:31

Благодаря Зори! :329 Аз за себе си спазвам, с малката ми е малко трудно,но се старая да бъде с чиста уста
Изображение
Аватар
bubalina
В началото бе словото

Мнениеот dora » Вто 19 Фев 2013, 15:53

Здравей,Зори!кой е препарата с голяма потенция,който ти ползваш и ти действа дори и при еднократна доза, и за какво го ползваш?аз продължавам за детенце да ползвам само хомеопатия и сравнително рядко се разболява. :)
dora
Лудото Ленче

Мнениеот Атанасова » Сря 01 Фев 2017, 19:17

Мърмори написа:Благодарности за Nelie, която обобщи цялата тази полезна информация

Хомеопатичните препарати се приемат почти винаги вътрешно, с редки изключения – външно. Обикновено са изработени под формата на гранули, които се поставят под езика до пълното им разтваряне. Не се гълтат. Около 30-40 минути преди и 5-10 минути след това не се приема нищо, дори вода. Приемат се на чиста и суха уста, без остатъчни вкусове и силни миризми (кафе, мента, дъвка, шоколад). Продуктите със силни миризми (ментова паста за зъби, дъвки, кафе, какао, шоколад) може да се ползват, но не преди приемането на хомеопатичното лекарство, а винаги след него.
Хомеопатичните препарати могат да се приемат по време на бременност и кърмене, а така също и от бебета от нулева възраст.
Малките бебета приемат хомеопатични средства, като предварително гранулите се разтварят в малко количество вода – 5-10 мл (чаена или супена лъжица). Не се допуска разтваряне в друга течност (мляко, чай, сок). Разтворът се дава, както и при възрастните, с интервал без храна и вода преди лекарството поне 30-40 минути и интервал след него – 5-10 минути. Лекарството се дава, като разтворът се накапва в устата на малки порции, така че да не се гълта. Удобно средство е да се сложи в спринцовка и да се накапва по малко през няколко секунди, докато се даде цялото количество. По този начин лекарството не може да се разлее или разплиска.
Дозите за възрастни и деца, включително бебета, са едни и същи. По-силното или по-слабо действие зависят от потенцията (разреждането, обикновено обозначено с D или CH) и от честотата на приема, не от броя на приетите гранули.
Хомеопатичните препарати се съхраняват на сухо и тъмно място, далеч от силни миризми, топлинни източници, електроуреди и мобилни телефони.
Гълтането на хомеопатични препарати или смесването им с храна, вода или силни миризми не ги прави вредни, но стават неефективни, т.е. не действат.

Здравейте искам да попитам може ли тези билки да се дават на деца.Синът ми е на 9г.и страдаме от хемороидче ,можем ли да ги пием.Благодаря Ви предварително!

6 билки за чай

Смесват се по 50 грама корени от глухарче, полски хвощ, водно пипериче, овчарска торбичка, корен ревен. Добавят се и 30 грама сладник. Билките се разбъркват добре. За чая се вземат по 2 супени лъжици от сместа и се варят 5 минути в половин литър вода. Пие се една винена чаша (около 120 г) 4 пъти на ден 30 минути преди хранене.
Атанасова
Една птичка пролет не прави

Мнениеот metsababa » Чет 02 Фев 2017, 09:28

Атанасова написа:
Мърмори написа:Благодарности за Nelie, която обобщи цялата тази полезна информация

Здравейте искам да попитам може ли тези билки да се дават на деца.Синът ми е на 9г.и страдаме от хемороидче ,можем ли да ги пием.Благодаря Ви предварително!

6 билки за чай

Смесват се по 50 грама корени от глухарче, полски хвощ, водно пипериче, овчарска торбичка, корен ревен. Добавят се и 30 грама сладник. Билките се разбъркват добре. За чая се вземат по 2 супени лъжици от сместа и се варят 5 минути в половин литър вода. Пие се една винена чаша (около 120 г) 4 пъти на ден 30 минути преди хранене.

Здравейте. Едва ли някой тук може да ви отговори отговорно (нищо, че се получи тафтология) на този въпрос. Все пак, форумът не е здравно заведение, а място, където се съдържа информация. Идеята за взаимопомощ се осъществява чрез споделянето на личен опит, но, както се досещате, това не може да е ангажиран здравен съвет.

Моето мнение по Вашето питане е..... да обсъдите горните съвети с лекар - личен или хомеопат, и при негово одобрение, да ги приложите. Желая ви успешно справяне с проблема. :)
Аватар
metsababa
Site Admin

Мнениеот Kleo » Съб 25 Фев 2017, 17:14

Предписаха ми хомеопатичното средство диамант.
А също и две билки: тинтява и цвят от глог.
Някой да е приемал тази комбинация и отзиви, благодаря!
Kleo
Вятър в косите...

Мнениеот Kleo » Съб 11 Мар 2017, 15:02

Kleo написа:Предписаха ми хомеопатичното средство диамант.
А също и две билки: тинтява и цвят от глог.
Някой да е приемал тази комбинация и отзиви, благодаря!

Приемам както ми е предписано.
Чувствам се много добре!
Ще видим какво ще каже хомеопатът ми след 2 седмици.

Иначе гледам да ям повече плодове и салати, защото нещо ме гепи пролетната умора...
Kleo
Вятър в косите...

Назад към Здравето на нашите деца