УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема - ВАКСИНИ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема - ВАКСИНИ

Мнение от Мърмори »

Утре, 21.11.2012г. в 8.30ч. гледайте любимият ни д-р Михайлов по Нова ТВ- темата е повече от болезнена и актуална: ВАКСИНИТЕ
Моля някой да ме светне как мога да го гледам онлайн, че нямам време да ровя!

Мацки,много ви обичам, :922 :922 :922 , липсвате ми, но нямам време да пиша, нали съм ученичка,майка, съпруга, домакиня и офис администратор... :126 вече ей така ми прегряват бушоните!
Поздрави на всички,надявам се до скоро!
Вихърче, гордея се с теб! :922 (ти знаеш защо)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есента почука, ето тя е тука с ябълки червени и тикви за

Мнение от cvety_rz »

Зори, Нова ТВ онлайн :

http://bg-gledai.tv/online-nova-tv" onclick="window.open(this.href);return false;
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от Мърмори »

E,гледах,гледах и се изнервих. Тоя Мангъров като някакъв папагал,навит на пружинка...Едно си знае, едно си пее. Почти не даде възможност на Док да се изкаже. Ама и тези от Нова нормални ли са? Може ли такава тема да се обхване в рамките на 10-15 мин? Само ако имах възможност да се обадя щях да го питам тоя доцент, защо като са им толкова безвредни ваксините дъщеря ми на 2 пъти прави пиелонефрит и сега с месеци не можем да се отървем от бактериални инфекции? И това при положение, че самата доц. Близнакова от Варна признава, че е в резултат на ваксината?! Плюсовете били повече от минусите! На баба му хвърчилото!Защо при поставена ваксина срещу шарка синът ми се разболя година след това точно от шарка?! Какво предпазваме-здравето на децата или доходите на гигантите фармацевти?
И тия майки -може ли да са като коне с капаци и с до такава степен промити мозъци! Вижте се бе хора, става дума за вашите деца!
Бясна съм и пиша несвързано, моля да бъда извинена!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от Мърмори »

Цвети, благодаря за линка!
Черита, благодаря за мод асистенцията!
:922 :922 :922
tita

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от tita »

Зори, така е ... обаче в БГ ваксините от имунизационния календар са задължителни за децата. Няма 6 ,5 ... не ваксинираш - спират ти детските! След всяка ваксинация имах по-малки или по-големи проблеми със здравето на дъщеря ми, затова съм на твоето мнение.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от cchery »

И аз гледах предаването! И аз мога да споделя същите впечатления както Зори! Чудя им се на редакторите на този сутрешен блок - с кой акъл са решили, че една такава тема може дори да се загатне за 15 минути камо ли да се изчерпи?! Не е ли редно да бъдат поканени повече специалисти, не само праволинейни като Мангъров?! Аз се чудя на док как издържа - в рамките само на две седмици беше поканен в Нова да дискутира теми в противопоставяне с други лекари, които са абсолютно непреклонни в мнението си, което ще рече НЕМИСЛЕЩИ! Ето го и тоя Мангъров - каза нещо от сорта, че хомеопатията е "даване на нищо за постигане на нещо"!!! Доколкото си спомням д-р Угринова беше споменала на една от нейните лекции, че хомеопатията вече се изучава във ВМИ :!: :?: Аз просто не разбирам за пореден път кому е нужно това противопоставяне?! Защо да нямеме трайни и безвредни решения за здравето си?!

Аз също сериозно взех да си мисля, че нощните кашлици, които Бели ми прави са провокирани от ваксината ДТК и по-специално от противококлюшната й компонента!!! Ама и да отида с тази теза при нашата педиатърка едва ли ще срещна разбиране, да не говорим пък за освобождаване от ваксини! Абсурд!

За майките, които не се замислят върху тези въпроси, мога да кажа, че преди 10 години и аз не мислех! Липсваше информация! Сега пък изобилства от такава! И да се ориентираш отново е трудно, а такива петнайсетминутки като това сутрешно гостуване не ни решават въобще проблема! Трябва да призная обаче нещо - а именно, че се надявам това да е началото на една такава дискусия, защото допреди няколко години родният ни ефир не даваше въобще дума да става за "против ваксините".
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от dexter »

Не съм гледала предаването. Но, момичета, вие ме учудвате - да не би да сте си помислили, че цялата работа е да се информират хората, за да направят по-добър избор за децата си?!?!? Просто с всеки изминал ден ми се затвърждава мнението, че телевизията е средство за масова дезинформация и промивка на мозъците. Ето това предаване напр. - поканили двама доктори - един "за" и един - да кажем - с особено мнение. Но позволяват и толерират изказването само на този, който подкрепя каквото там трябва да се подкрепи. Но иначе дават трибуна на всички :126 :126 . Изобщо не вярвам, че са останали журналисти по масовите медии, които да се опитват да са поне обективни, да представят всяка гледна точка, а не само официалната версия. Срам и позор....
Същата работа с тиражирането на случая с починалата родилка, която раждала в домашни условия. Никаква информация коя е, какво е искала да направи, дали просто не е подценила ситуацията - акцентираше се единствено на "домашно раждане". Сещате се защо - много удобна новина, няколко дни след като Европа ни осъди за забраната за домашното раждане. Ами случая с оня човек, който изпил 1 флакон хомеопатичен препарат и нищо не му станало? Има ли смисъл да изброявам..... Безумието е пълно!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от Kleo »

Декс, май че си много ядосана, а? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от dexter »

Не съм ядосана :), по-точно не бях ядосана като писах. По-скоро се намирам в едно такова състояние, в което самото споменаване на телевизия ме дразни :lol: :lol: :lol: . И никак не ми е приятно някой друг да ми казва какво трябва да мисля, да чуствам, какви цветове да виждам. Но аз от малка съм си така - все наопаки :lol: :lol: .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от Kleo »

:922 Радвам се, че не си се ядосала, просто ми прозвуча много гневно.
А защо самата дума телевизия те дразни? Не можеш ли да си подбираш нещата, които гледаш?
Ето ние вкъщи отскоро имаме кабелна ТВ, доскоро имахме само 6-7 ефирни канала. И то така няколко години.
Откакто имаме много програми, си избираме само качествена продукция, предимно гледаме Нешънъл Джеографик, Енимъл Планет, Хистъри и други подобни. Ами много сме доволни да ти кажа, и не се чувствам с промит мозък, ни най-малко!
По темата - Алекс е ваксиниран с всички задължителни имунизации.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: УЧАСТИЕ НА д-р МИХАЙЛОВ в НОВА - сряда,21 ноември;тема -

Мнение от dexter »

Вихрогонче, ако зависеше от мен, нямаше да имаме тв в къщи :). Но мъж ми е голям спортен фен, а спортните канали ги няма в нета. телевизията ме дразни принципно - с времето, което хората й отделят, вместо да си комуникират или да се занимават с някаква друга мозъчна дейност, с рекламите, с начина на живот, който промотират, с идеите, които насаждат неусетно в главите на хората. Казваш - качествени канали. Може. За съжаление на нашия стар телевизор вече не хващаме 24Kitchen, защото мина на друг формат, за който трябва да си купим нов телевизор. Това също ме дразни - създават ми нова потребност, която да задоволя за сериозна сума :). Natgeo Wild - Яна много го гледаше, и сега би го гледала, ако й разрешавахме. Предавания за животни - хубаво. Но защо 80% от тях са за хищници, които разкъсват плячка? Така е в природата, но защо трябва да се акцентира само на това? И какви заглавия само, пълни с "убийци", "чудовища", "чудовищни", "човекоядци", "повелители".... да изброявам ли още? Агресия на ента степен. Искам ли я у дома? Не бих казала. Друго, което гледаме - "Ловци на митове". Айде, тук съм горе-долу ок, защото са забавни. Но всяка серия е свързана с нещо, което експлоадира. Не ме кефи.
Мисля, че за рекламите и новините по българските канали няма защо да говоря. А за сериалите пък изобщо. Ще споделя само какво разказа зълва ми - майка й и баща й (свекитата) постоянно мрънкат, че не се прибира, че не я виждат. Та тя така си е направила графика, че поне 1 вечер седмично да вечеря с тях. И какво става - започват да вечерят в 19,45 (примерно), в 20,00 свекитата пускат сериала и до там им свършва комуникацията. Явно сериала е по-важен от дъщеря им, която уж им липсва.... До човека си е, ще кажете, но въпреки това телевизията ме дразни :). А колкото до информацията, която може да се получи от образователните канали - може да се получи и от други места, при това без досадата на рекламите :).
Ясно ми е, че звуча странно, сума ти народ даже са ми го казвали :lol: . Аз пък не разбирам идеята да се пуска телевизора за фон.... Дори му се спира звука, но картината си върви. Ей това е нещо, което аз не разбирам!
Публикувай отговор