НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

vihrogonche написа:Тогава ще "подкупиш" ЛКК, не виждам друг начин в случая :1044
Не е толкова лесно,Деси!

Ето какво получих на мейла:
"Петицията е от няколко години, през които няколко институции вече се изказаха... Омбудсмана ясно изказа мнението си, което не пречи да го промени, ако реши.... Минаха и две дела през Върховен административен съд... Те също се изказаха достатъчно ясно за да разберем, че при тях нямаме работа... Сега чакаме реакции от Европейският съд по правата на човека, но работите там стават по-бавно, отколкото се надявах..."
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от dexter »

Е, значи все пак някой действа с адвокати :). При всички тези недоволни хора ми беше много чудно как така никой не е атакувал задължителната ваксинация в съда. При положение, че на много места намерих правна обосновка защо това задължение е в разрез с поне няколко закона, конвенции и прочие. Оказва се, че всеки може да го направи, защото всеки от нас има правен интерес - било то чрез задължителните ваксини за възрастни или чрез интереса на децата ни.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

О, кой казва, че е лесно?! :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

И малко светлинка в тунела:
"Мисля, че няма да отпишат детето ти от предучилищна, но това зависи от директора на ДГ... Имат право и подкрепата на Министерството на здравеопазването да не приемат в предучилищните групи деца без задължителните за възрастта ваксини и без противопоказания за поставянето им... За училище още няма изисквания за поставени ваксини..."

И още едно потвърждение:
"Не, нямат право да откажат записване на дете в училище.Единствено някои по "ЕЛИТНИ" училища, използуват това да откажат записване."

Надявам се още някой друг месец сестрата в градината да не се сети да поиска бележка. За училище мисля, че няма да е такъв проблем.
Засега остава въпросът с глобата. Там май нямам никакъв шанс да я избегна. Но щом здравето на детето ми ще струва 50-100 лв или 100-200- предпочитам да ги дам така, отколкото после да си сипя главата с пепел.

Декс, благодаря ти, приятелко! :922 :922 :922
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от dexter »

Зори, и аз мисля, че няма да е проблем в училище, освен ако не избереш някое, към което има голям наплив. Карай едно по едно, всеки проблем ще си получи решението, като му дойде времето :).
Като не мога с друго да ти помогна, поне с малко инфо да съм полезна :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

Сигурна съм, че всичко ще се нареди благополучно! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

kamelia_ivanov

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от kamelia_ivanov »

Всички сме с теб това е ужасно !
Desislava

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Desislava »

Здравейте, нова съм в редиците на форума. Аз също като майка на малко дете на 2 г. което за тази година има 3 фебрилни гърча вследствие на висока Т, за последния мога да твърдя със сигурност, че беше от ваксина бита на 1г. и 6м. търся мнения и решение на абсурдите как да ни подпечата някой книжките, за да не ни притесняват излишно. Всичко дължимо държавата взима от нас и двамата с мъжа ми сме осигурени лица и си плащане главниците редовно, едни детски се полагат на децата ни, а чрез тях да принуждават семействата да тръпнат в страх всеки един ден от живота на най - ценното им.
Доскоро бях обедена, че ваксините не са толкова лоши докато не дойде на моята глава сега сме категорични в семейството за отгаза от тях .....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от cchery »

Desislava написа:Здравейте, нова съм в редиците на форума. Аз също като майка на малко дете на 2 г. което за тази година има 3 фебрилни гърча вследствие на висока Т, за последния мога да твърдя със сигурност, че беше от ваксина бита на 1г. и 6м. търся мнения и решение на абсурдите как да ни подпечата някой книжките, за да не ни притесняват излишно. Всичко дължимо държавата взима от нас и двамата с мъжа ми сме осигурени лица и си плащане главниците редовно, едни детски се полагат на децата ни, а чрез тях да принуждават семействата да тръпнат в страх всеки един ден от живота на най - ценното им.
Доскоро бях обедена, че ваксините не са толкова лоши докато не дойде на моята глава сега сме категорични в семейството за отгаза от тях .....
Десислава, намерихте ли някаква алтернатива за задължителните ваксини?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор